Su Hasarı Onarımı Süresi?

Su hasarı onarımlarının tamamlanma süresi, etkilenen malzemenin kuruması için geçen süreye ve hasarın ne kadar şiddetli olduğuna bağlı olacaktır. Eğer sadece tek bir, belki iki oda ile uğraşıyorsanız, muhtemelen bir aydan daha kısa sürer – kuruma için 72 saat ve hasarı gerçekten onarmak için 1-2 hafta daha beklemek gerekmektedir.

Alan ne kadar büyükse, süreç o kadar uzun sürecektir. Evinizin tamamı etkilenmişse, onarım süreci muhtemelen birkaç ay sürecektir. Bu durumda, siz ve aileniz kalacak başka bir yer bulmalısınız.

Profesyonel Yardım Alma

Su baskını ve su hasarı durumlarının çoğu, profesyonellerin acil müdahalesini gerektirir. Sızıntıyı durdurduğunuzda, suyu çıkarmaya başlama zamanı. Kendiniz yapmaya çalışırsanız ve bir şeyi kaçırırsanız veya aramak için çok uzun süre beklerseniz, evinizi onarmak ve eski haline getirmek önemli ölçüde daha uzun sürecektir. Çoğu zaman, profesyoneller, ortalama bir ev sahibinin atmayı bilemeyeceği ve restorasyonun genel maliyetlerini düşürebilecek adımları atarak hasarı daha çabuk alabilirler.

Ne zaman  bir su hasarı görmüş ev veya iş yeri için restorasyon şirketi kiralamak  gerekir, onlar zarar ve hatta yardım alıp başlangıcını önlemek aza indirmek için hemen su çıkarımı ile başlayacaktır. Su azaltma süreci tamamlandıktan ve daha fazla hasar önlendikten sonra, su hasarı onarım süreci başlayacak, böylece evinizi yeniden inşa etmeye ve eski haline getirmeye başlayabilirsiniz!

Profesyonel Su Hasarı Restorasyonu İçin Boyacı Ustası Hizmeti’ni Arayın

Evinizde su baskınları olduğunda ilk adımlarınızın ne olması gerektiğinden emin değilseniz, bizi arayın! Su hasarı restorasyonu ve sel veya doğal afet onarımlarında uzmanız . Amacımız, evinizden bir kez daha güvenle yararlanmanıza yardımcı olmak için sizi mümkün olan en kısa sürede tamir ettirip restore ettirmektir. Su hasarı restorasyonu ile ilgili yardım almak için bize buradan ulaşın veya numaralı telefondan bizi arayın .

 

Su Hasarından Kurtulmak Ne Kadar Sürer?

Su hasarı ile başa çıkmak   , hem hasardan hemen sonra hem de uzun vadede ev sahipleri için gerçek bir zorluk olabilir. İster fırtınalardan gelen sel hasarıyla , ister sızdıran borularla uğraşıyor olun  , su hasarı her türlü baş ağrısına ve evinizde önemli sağlık ve güvenlik sorunlarına neden olabilir.

Belki de sadece bir boru patlamasıyla uğraşıyorsunuz, ya da daha kötüsü su basmış bir bodrumunuz var. İlk hasar ne kadar kötü olursa olsun, su temizleme sürecini başlatmak için bekleyemezsiniz. Su çok hızlı yayılır ve evinizdeki zemine, duvarlara, mobilyalarınıza ve diğer alanlara emilir.

Gerçek sızıntıyı durdurduğunuzda, ek hasarı önlemek için su hasarını önleme veya azaltma işlemi olan su azaltma sürecini hemen başlatmanız gerekir.

Su Hasarı Hemen Oluyor mu?

Dakikalar içinde su sızıntıları mülkünüze eşit bir şekilde yayılır ve önüne çıkan her şeyi ıslatır. Duvarlarınız, döşemeleriniz, döşemeleriniz ve eşyalarınız suya batırılır. Su içeri girer girmez halılarınız lekelenebilir ve fotoğraflarınız, kitaplarınız ve diğer kağıt eşyalarınız şişip bükülmeye başlayabilir.

Su, kanalizasyon gibi siyah su ise, suyun hemen temas ettiği her şey potansiyel bir biyolojik tehlike haline gelir  . Bu tür su hasarı ile evin dekontamine edilmesi gerekecektir.

Su, bir su ısıtıcısı veya çamaşır makinesinden gelen gibi temiz suysa, etkilenen bölgelerde su birikmesi çok daha az endişe kaynağıdır. Elbette hala zarar görüyorsunuz, ancak biyolojik tehlike riski daha az.

Su Hasarı 1 ila 24 saat içinde

Eviniz suya maruz kaldıktan sonra sadece bir saat ila bir gün içinde hasara neden olmaya başlayacaktır. Bu, alçıpanın şişmeye ve kırılmaya başladığı, mobilyaların şişmeye ve çatlamaya başladığı ve metal yüzeylerin kararmaya başladığı zamandır.

Su Hasarı 48 saatten 7 güne kadar

2. saat ile ilk haftanın sonu arasında, hasar artacaktır. Evinizde küf ve küf büyümesi ve yayılması yaşanacaktır. Kapılar, pencereler ve  ahşap döşeme  şişebilir ve eğilebilir ve metal paslanmaya ve paslanmaya başlayabilir. Aynı zamanda, ciddi biyolojik tehlike kontaminasyonu olasılığı vardır.

Bir Haftadan Fazla Geçen Su Hasarı

Su hasarı bir haftadan uzun sürerse, küf ve küf oluşumu, yapısal hasar ve biyolojik tehlike kirleticileri siz ve aileniz için ciddi riskler oluşturabilir. Restorasyon süresindeki gecikme, su hasarını onarma maliyetini de önemli ölçüde artırabilir.

Küf sporları ve küf iyileştirme  ve dekontaminasyon hizmetleri ihtiyacı  bu noktada neredeyse garanti altına alınmıştır.

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası