Ofisi Boyarken Dikkat Edilmesi Gereken Dört Nokta

Ayrıntılara dikkat etmeniz bir iş anlaşmasını yapabilir veya bozabilir. Müşteriniz iş yerinize ilk girdiğinde başlar. Ofisinizi boyamaya karar verirken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz dört şey aşağıda belirtilmiştir.

1. OFİSİNİZ İÇİN EN İYİ  MALZEMELERİ SEÇİN

Hizmet verdiğiniz müşteri veya müşteri türlerini göz önünde bulundurun. Bu, duvarlarınızda kullanmayı seçtiğiniz boya türünü etkileyecektir. Örneğin, işletmeniz ailelere hitap ediyorsa ve / veya yoğun trafiğe sahipse, yüksek kaliteli, yarı parlak boya iyi bir seçenektir.

Bu tip boyalar uzun süre dayanacak ve temizliği kolay olacaktır. Yıkanabilir bir boya, işler meşgul olduğunda bile bu duvarların iyi görünmesini sağlar. Daha kaliteli yarı parlak boyalar birden fazla yıkamaya dayanırken, daha düşük kaliteli boyalar düzenli temizlik ile çıkar ve / veya solar.

Düz boya gözeneklidir ve bu nedenle temiz tutulması daha zordur ve ofisinizin olabildiğince temiz görünmesini istersiniz. Daha ucuz boyalar, parlaklık seviyesi veya parlaklık eksikliği ne olursa olsun, aynı zamanda dayanmayacaktır. Uzun vadede, daha sık boyama işleri yapmanız gerekeceğinden, ucuz boya size yüksek kaliteli boyadan çok ya da daha fazlasına mal olabilir.

Mat son boyalar, trafiğin az olduğu alanlarda ve işletmenizin bir showroom’u olduğunda veya bir butik kuruluş olduğunda iyi çalışır. Düz yüzeyler ışığı emer ve duvarda parlak boyalar kadar kolayca kusur göstermez. Bu tür boyalar da temiz bir görünüme sahiptir.

2. OFİS DUVARLARINIZI TEMİZ TUTUN

Ofis alanınızın nasıl göründüğü, çalışma şeklinizi veya en azından müşterilerinizin sahip olabileceği algıyı ortaya çıkarabilir. Bu nedenle duvarlarınızı temiz tutmanız önemlidir. Sıyrıklara ve izlere mümkün olan en kısa sürede bakmak, sadece mekanın güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, sizin için de kolaylaştırır.

Duvarlarınızdaki lekeleri hemen temizlemek, mümkünse gitmenin en iyi yoludur. Taze izleri temizlemek, yerleşecek vakti olanlara göre çok daha kolaydır. Duvarları fırçalamak yerine yıkamak da önemlidir. Duvarlarınızı yıkamak çok daha hafif bir dokunuş alır ve boyanın ömrünü uzatır. Bunları ovalamak renk bozulmasına ve / veya hasara neden olabilir.

Temiz su ve yumuşak bir bezle temizleyerek başlayın. Bu izleri ortadan kaldırmazsa, biraz temizleme solüsyonu ekleyebilirsiniz. Ovarak saldırmak yerine her zaman nazikçe temizleyerek başlayın. Boyayı korumak için mümkün olan en az miktarda güç kullanın.

3. RÖTUŞ BOYASINI KULLANMA

Duvarlarda boya rötuş yapmak yapılacak en kolay şey değil. Duvarlar ne kadar uzun süre boyanırsa, yeterli rötuş yapmak o kadar zor olacaktır. Bunun nedeni, duvarların zamanla yıpranması ve duvardaki boyanın su kaybetmesidir. Düz boyaların rötuşlanması eski yarı parlak ve parlak boyalara göre daha kolaydır. Aslında, uzun süredir duvardaysa, parlak boyaları rötuşlamak neredeyse imkansız olabilir. Yeni bir kat boya planlamanız daha iyi olabilir.

Duvarlar düz boyayla boyandıysa, köpük fırça kullanarak düzgün bir rötuş işi yapabilirsiniz. Duvarlar son birkaç yıl içinde boyandıysa, fırçanın üzerine biraz boya sürün ve restore edilmesi gereken alana boya uygulamak için bir silme tekniği kullanın.

4. KALİTEYE YATIRIM YAPIN

İşletmeniz önemli bir yatırımdır. Büyük beklentileriniz var ve girişiminizin müreffeh ve başarılı olmasını istiyorsunuz. Bu amaca ulaşmak için her gün kaliteli yatırımlar yaparsınız, ister zamanında, ister malzeme ister mal olsun. Aynı zihniyeti ofisinizin görünümüne de getirin.

Yüksek kaliteli boyaya ve yüksek kaliteli boya işine yatırım yapmak işinize değer katar. Temiz duvarları olan hoş görünümlü bir alan küçük bir şey gibi görünebilir, ancak müşterilerinizin dikkatini çeken küçük şeylerdir ve anlaşmayı kapatma konusunda fark yaratabilirler.

Ofis alanınızı boyamaya karar verdiğinizde, işin iyi yapılması önemlidir. Boya yapmak çok zaman ve çaba gerektirir. Bu, tekrar tekrar yapmak zorunda kalacağınız bir iş değil. Yüksek kaliteli bir boya işi tüm küçük ayrıntılarla ilgilenir ve yıllarca sürecek ve yine de güzel görünecektir.

İstanbul Ofis Boyama Şirketi , yüksek kaliteli, profesyonel hizmetiyle tanınır. Ofis alanınızı boyamayı düşündüğünüzde bizimle iletişime geçin . Size en iyi boya türü konusunda tavsiyelerde bulunabilir, işinize fayda sağlayacak renkler konusunda önerilerde bulunabiliriz. Bir konsültasyon planlamak için bizi arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası