OCAK 2022 BOYA RENGİ- AÇIK TURUNCU

Yıl sonu genellikle son 12 ay hakkında düşünmemize neden olur, ancak Ocak ayına girerken enerji biraz değişmeye başlar. Geçmişi hatırlamaktan, önümüzdeki yılın ne getireceğini merak etmeye geçiyoruz. Çoğumuzun yıla iyi bir başlangıç ​​yapmamıza yardımcı olacak kararlar aldığımız bir dönemdeyiz. İster kötü bir alışkanlığı değiştirmek, ister iyi bir alışkanlığa başlamak veya genel olarak yaşamda değişiklikler yapmak olsun, olasılıklarla dolu ve herkesin yeni bir şeye başlamak için ilham aldığını hissettiği bir zamandır.

Ocak ayı temamız “İlham Vermek” ve bu da bizi Ayın Rengine götürüyor:

Açık Turuncu!

Renk psikolojisi açısından turuncu, enerjik, mutlu ve neşeli bir renk olarak bilinir. Bununla birlikte, gerçek bir portakalın temel gölgesinde, bazılarına bunaltıcı görünebilir. Bu daha açık ton, sıcak ve misafirperver, yine de canlı ama aşırı güçlü değil. Açık turuncu hemen size bir enerji artışı sağlar, beyninizi uyandırır ve sadece sizi mutlu hissettirir!

Açık turuncunun bu özel tonu şeftaliye benzer, ancak biraz daha derinliğe sahiptir. Alana çok fazla yoğunluk getirmeden bir odayı gerçekten parlak ve taze hissettirebilir. Tek renkli bir görünüm için daha yumuşak açık şeftali tonlarıyla iyi uyum sağlar ve yumuşak kirli beyaz ve biraz daha sıcak beyaz tonlarıyla güzel bir şekilde çalışır. Ayrıca daha hafif doğal ahşapla, özellikle ballı tonlarla iyi çalışır.

Daha parlak tarafta olsa da, Açık Turuncu’nun özellikle yemek odası veya oturma odasında harika bir duvar rengi olacağını düşünüyoruz. Enerjiyi yüksek tutmaya yardımcı olduğu ve canlı sohbeti teşvik ettiği için, insanların evde toplanma eğiliminde olduğu herhangi bir alan için idealdir.

 Odada benzersiz bir odak noktası oluşturmak için vurgulu bir duvar için de işe yarayacaktır – çevreleyen duvarlarda sıcak, kirli beyaz renkte harika görünecektir.

Bu büyüleyici gölgeden “ilham” alıyorsanız, evinizi bu eğlenceli ve muhteşem renkle dönüştürmenize yardımcı olmayı çok isteriz!

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası