İtalyan Boya Ustası

İtalyan Boya Ustası gibi renk uzmanları tarafından geliştirilen ve kozmetikçiler tarafından desteklenen bu alan, giymeyi seçtiğimiz giysileri geliştirmek için çok önemlidir.

Ama “ evde yaşamaya uygulanan renk uyumundan ” bahsedebilir miyiz ?

Kesinlikle yapabiliriz! Evimizin iç mekanlarını giymek istediğimiz elbise olarak hayal edebiliriz. Ve doğru görünümü oluşturmak için başlangıç ​​noktamız şüphesiz iç mekanlar için  yeni boyalardır . Renkler, ama aynı zamanda, alanı süsleyebilen ve herhangi bir projeyi benzersiz ve tamamen kişisel bir şeye dönüştürebilen efektler, ince bir özel takım elbise gibi ölçmek için yapılmıştır.

Dekoratif boya sektörünün lideri İtalyan boya ustası, kreasyonuyla karşı karşıya kalan bir terzi gibi detaylara da aynı özenle çalışmaktadır. Dekoratif boya tasarım aşamasında doğru bulma içerir  ürün arasında denge ‘ in nüansları, doku ve malzeme yönü .

İlham kaynakları? Modaya uygun renklerden doğanın renklerine ve hatta yapay malzemelerin nüanslarına kadar pek çok şey var. Ortaya çıkan renk paleti, dekoratif ürünü, duvarın bulunduğu mekanın kompozisyonunu ve yapısını mükemmelleştirmek için birleşen bir projenin başlangıç ​​noktasıdır.

İç mekanlar için yeni boyama teknikleri: kişiliğimizi yansıtan renkler İç mekanlar

için doğru  modern duvar boyalarını renge dayalı olarak değerlendirmek için önce gölgelerin önemini ve seçimlerinin evimizin içeriğini nasıl etkileyebileceğini düşünmeliyiz.

Genel olarak,  dekoratif  İtalyan duvar boyaları  şu şekilde gruplanabilir:

•  Nötr ve doğal tonlar : Bu kategori beyaz, krem, fildişi ve ekru gibi renkleri içerir. Işık yüklü gölgelerdir ve bu nedenle zarif ve temiz bir izlenim bırakabilirler.

Taş veya kumlanmış ve ışıltılı yüzeylere benzeyen efekt yelpazesiyle rakipsizdirler. Bu dekoratif ürünlerin özellikleri, ürünün dekore edilmiş yüzey üzerinde yarattığı ışık-gölge ve yanardöner efektleri vurgulamaktadır.

•  Sıcak tonlar : Sadece sarı ve turuncu tonları tasavvur etmek, anında sıcak ve samimi bir ortamda olma izlenimini verir. Bu renkler bir sakinlik, dinginlik ve güvenlik hissi uyandırabilir.

Bu nedenle sıcak tonlar kum, sim ve taş efektleri için ama özellikle kumaş efektlerinde idealdir. Dekoratif boyalar  dokunsal bir yüzey etkisiyle sıcak tonları destekleyerek bir ortamdaki hissi veya sıcaklığı ve zindeliği daha da artırın.

Bakır ve bronz gibi daha “yoğun” versiyonlar, metalik yüzeylerde en iyi sonuçlarını verir ve iç mekanlar için oldukça orijinal boyalar elde etmek için kullanılabilir  .

•  Pastel tonlar : İç huzuru aşılamak için açık tozlu pembe, açık mavi, deniz yeşili, leylak ve genel olarak tüm pastel tonlar incelenmiştir. Dinlenme ve rahatlamaya adanmış ortamlar için en uygun seçim olmalarına şaşmamalı.

Bununla birlikte, beklenmedik bir bükülme de üretebilirler: karakterli modern ve benzersiz iç duvar boyaları  elde etmek için  bunları parıltılı  veya sedefli yüzeylerle çalışın  .

•  Soğuk tonlar:  Kesinlikle zarif ve sofistike çözümler sağlayabilen taş, çimento ve metalin etkilerini hayal edin. Tek bir önlem var: çok parlak ortamlarda kullanılmalı ve tercihen renkli aksesuarlarla eşleştirilerek zenginleştirilmelidir.  Bina uygulamalarında kullanılan betonda olduğu gibi griye doğru

değişen tonlara sahip İtalyan Boya Ustası ile dekore edilmiş yüzeyler , soğukluk ile ilgili farklı algıları ileten bir döşeme öğesi üretir.

2020’nin trend renklerini keşfetmek ister misiniz? “Ayrıca Oku iç mekanlar için Belirgin duvarlarını: 2020-2022 yılında on-eğilim renklerle evleri boyama için fikirler ”

Özel efektli duvar boyası: Kumaş efekti ve Venedik sıva, dekoratif boya endüstrisinde referans bir şirket olan İtalyan Boya Ustası, estetik-kimyasal-teknik ilişki üzerinde yorulmadan çalışır. Kurum  içi araştırma laboratuvarı sayesinde , her dekoratif efekt bu üç unsuru birleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

Sonuç,  yeni modern duvar boyama teknikleri ve aşağıdakiler gibi orijinal çözümlerdir  :

1) POLISTOF,  evi kumaşla “ boyamak ”  için

POLISTOF  , polikrom boya ve kumaş arasındaki sınırın bitimidir. Kapasitesinde Onun gücü yatıyor bir vermek  eve kadifemsi etkiyi ‘ duvarlarını sanki bunlar bir velur kıyafeti giyiyormuş gibi.

Ama dahası var. Bu dekoratif boya, parlak görünümünü zenginleştiren özel ışıklı mikro kristaller içerir. İşte burada renk uyumu devreye giriyor: Bu sinerjiyi oluşturan renkleri ve ışıkları dikkatlice incelemek şaşırtıcı bir işlevsel ve görsel uyum sağlayabilir (daha fazla ayrıntı için: ” Kumaş etkili duvar boyası: POLISTOF’un tüm özellikleri “).

Muhteşem bir ev için Venedik sıvası ROCOCÒ , tarih boyunca aktarılan  tüm unsurları bünyesinde barındıran çok yönlü bir karaktere sahip dekoratif bir boyadır ve geçmişi vurgulamak veya çağdaş bir his yaratmak için idealdir.

Bu, uygulama sürecinde ROCOCÒ’nun nihai dekoratif etkisini veren dekoratör sayesinde mümkündür. Renk seçiminde aşırı minimalizm nedenle yalanlarına klasik çağrışım geçiş anahtarı  (danışmak, bu dekoratif boya potansiyel etkilerini araştırmak üzere  Sıva Veneziano – Venedik sıva: teklifler muhteşem zerafet o dekoratif boya ).

Metalik efektli iç mekanlar için

 boya : corten etkisinin rakipsiz güzelliği İtalyan boya ustası tarafından iç mekanlar için yeni boyaların  koleksiyonu, son yıllarda tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarlar tarafından çok aranan bir malzemeyi gözden kaçıramaz: corten  steel .

KLONDIKE CORTEN  , çeliğin aynı görsel etki ve performans profilini kopyalayabilen pas efektli  bir  boyadır (bundan Corten etkili boya: paslı bir ışıltının zarafeti makalesinde de bahsettik  ).

Çimento etkisi: iç mekanlar için orijinal boyalar arasında temel bir  ” görünüm ”  Çimentoyu yapısal bir malzeme olarak düşünme eğilimindeyiz. Aslında özellikle endüstriyel projelerde dekoratif bir unsur olarak da önemli bir rol oynamaktadır.

Çeşitli versiyonlarda çimento önerir, böylece tasarım özelliklerine göre işlenebilir ve kalıplanabilir. Çeşitli efekt türleri hakkında daha fazla bilgi için, ” Çimento efektli duvar boyası: endüstriyel tarzda iç tasarım çözümleri nasıl oluşturulur ” bölümünü okuyun . Bir evi “ikamet etmek”, sadece içinde zaman geçirmekten daha fazlasıdır. Onu dekore etmek için seçilen her alan, köşe ve renkle olan ilişkimizle ilgisi var.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası