Home Office Boyama

Hayatınızda birden fazla ofiste çalıştıysanız, hepsinin tek tip olarak tasarlanmadığını bileceksiniz. Her çalışma alanı, işe uygun bir düzene ve ofisi kullanması veya ziyaret etmesi muhtemel kişi sayısına sahip olacaktır.

Ofisiniz evde olsa bile sizinle çalışan meslektaşlarınız olabilir. Ayrıca, çalışma günü içinde müşteri veya ziyaretçi kabul etmeyi bekliyorsanız, ofisin prezantabl olmasını da isteyeceksiniz. Bu nedenle, ofisinizi tasarlamadan önce ihtiyacınız olan alanı düşünmeniz çok önemlidir.

OFİS MALZEMESİ

Burası bir ofis, yani ekipmana ihtiyacınız olacak. Çoğu insanın evden ilk kez çalışırken yaptığı en büyük hatalardan biri, ofisleri için çok fazla ekipman satın almaktır. Yaptığınız işi tamamlamak için neye ihtiyacınız olacağını düşünün. Yer kaplayan bir süs gibi oturacak pahalı bir ekipman satın almak zaman ve para kaybı olur.

Ailenizin büyüklüğüne bağlı olarak, ofisiniz için ayrı bir telefon ve internet bağlantısı düşünebilirsiniz. Profesyonelce görünmeyebileceği için çocukların işletmeniz için aramaları cevaplamasını kesinlikle istemezsiniz. Aynı anda bağlı çok fazla cihaz varsa, Wi-Fi bağlantınızın güvenilir olmaması sorunu da vardır. İdeal olarak, ofisinizde bir iş kolu kurmayı düşünmelisiniz, çünkü konut sözleşmeleri bir kesinti sırasında iş kaybını kapsamaz.

YETERLİ AYDINLATMA

Tüm gün bir ofiste çalışmak, aydınlatma doğru değilse inanılmaz derecede iç karartıcı olabilir. Ofisiniz sağlıklı bir denge yakaladığı sürece doğal ışık yapay ışıktan daha iyidir. Çalışma alanlarınızda aydınlatma yeterli değilse, evrak işlerine veya bilgisayar ekranlarına odaklanmak zorlaşır ve sonunda göz yorgunluğundan muzdarip olursunuz.

Açıktır ki, doğal ışık geç saatlere kadar çalışırken bir seçenek değildir, bu nedenle gece için uygun aydınlatmaya yatırım yapmanız gerekecektir. Gün ışığı ampulleri, penceresiz bodrumlar ve çatı katları gibi doğal ışığın olmadığı yerlerde bulunan ofisler için mevcuttur.

RENK SEÇİMİ

Seçtiğiniz renklerin ofis için de yaptığınız işin türüne ve sette isteyen ruh bağlı olmalıdır. Maviler gibi yatıştırıcı renkler kullanırsanız, günün ortasında kendinizi yorgun hissetmeye başladığını göreceksiniz. Bunun nedeni, maviler gibi bir yatak odası için seçeceğiniz renklerin yoğun bir ofis alanı için gerçekten uygun olmamasıdır.

Bunun yerine, üretkenlik üzerinde olumlu bir etkisi olduğu kanıtlanmış canlı yeşilleri tercih edin. Ofisinizi boyarken çok parlak veya aşırı parlak renkler kullanmaktan kaçının çünkü parlama dikkat dağıtabilir ve hatta gözlerinizi zorlayabilir. Ancak, odayı daha parlak hale getirmeye yardımcı olmak için nötr tonlar kullanmakta bir sakınca yoktur, özellikle de çalışmak için sınırlı alanınız varsa. Ofisinizin boğucu hissetmesini istemezsiniz, bu nedenle bazı griler, beyazlar veya fildişi renkleri ekleyin.

GİZLİLİĞİ SAĞLAYIN

Açıkçası, çalışma gününüz boyunca huzur ve sessizliğe sahip olmanızı sağlamak isteyeceksiniz. Bu, bir aile evinde zorlayıcı olabilir, ancak bozulma olasılığını en aza indirmek için atabileceğiniz adımlar vardır. Mümkünse, ofisinizi evinizdeki yoğun alanlardan uzakta konumlandırın. İdeal olarak, kilitleyebileceğiniz bir kapısı olan bir oda isteyeceksiniz. Alternatif olarak, ihtiyaçlarınızı aile üyelerinizle tartışmanıza ve çalışırken etrafınızda kurallar oluşturmanıza yardımcı olur.

ÇALIŞMA ALANINIZI DÜZENLEME

Ofisinizde çalışmanın en verimli yolu, mantıklı ve organize bir tasarım yaklaşımı benimsemektir. Her şeyin nerede olduğunu her zaman bilmek önemlidir ve en çok kullandığınız araç ve gereçler kolay erişilebilir bir yerde olmalıdır. Farklı renklerin insanların davranışları üzerinde psikolojik bir etkisi olabileceğinden, resim yaparken ofisinizi nasıl düzenlemek istediğinizi düşünün. Siz ve meslektaşlarınız bir rengi belirli bir çalışma alanıyla ilişkilendirirseniz, çalışma alanının iyi organize edilmesini sağlamanız daha olasıdır.

ERGONOMİK HUSUSLAR

Ofisinizi tasarlarken sağlığınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ergonomi, rahat bir çalışma ortamı yaratmanın bilimidir. Uzun süre oturmayı planlıyorsanız, masa uygun yükseklikte olmalıdır, böylece bütün gün kamburlaşmazsınız. Ayrıca doğru duruşa yardımcı olmak için tasarlanmış ayarlanabilir bir ofis koltuğu satın almak isteyeceksiniz.

Konu ofisinizi boyamaya geldiğinde yardıma veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa İstanbul Ofis Boyama Şirketini arayın . Yeni girişiminizi hayata geçirmenize yardımcı olacak uzman boyacı ustası hizmetlerimizi sunmaktan mutluluk duyarız.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası