Etiket: en iyi tavan boyası

Tavan Boyası Renk Seçiminde zorlanıyorsanız sizler için tavan boya renk seçimi rehberini hazırladık. En İyi Tavan Boyasını seçmek çok kolay.

Tavan Boyası Renk SeçimiTavan Boyası Renk Seçimi

Tavanınızı boyamanın zamanı geldi mi? Tavan boyanız ister günlük kullanım nedeniyle sararmış olsun, ister biraz karakter katmak için yeni bir renk seçiyor olun, tavanınızı ustalıkla canlandırmak ve evinizin iç mekanının görünümünü ve havasını geliştirmek istiyorsanız profesyonel bir tavan boyama ustası ile iletişime geçmeniz çok önemlidir.

Peki tavanınız hangi renge boyanmalıdır? Bu sorunun cevabı, seçtiğiniz boyama tekniğine ve kişisel zevkinize bağlı olsa da, aşağıdaki boyama kuralları herhangi bir oda için doğru rengi seçmenize yardımcı olabilir.

 

Tavanınızı ve Duvarlarınızı Aynı Renkte Boyamak

Tavanınızı ve duvarlarınızı aynı renge boyamayı düşünüyorsanız, boyadığınız odanın türüne ve boyutuna bağlı olarak koyu veya açık boya renklerinin en iyi sonucu verdiğini bilmek önemlidir. Orta boya tonları da işe yaramaz, bu nedenle farklı bir teknik denemek istemediğiniz sürece bu tonları atlayın. Tavanı ve duvarları aynı renge boyamak, aşağıdaki oda türleri için idealdir:

 • Küçük odalar. Küçük bir odada tavan ve duvarlar için daha koyu bir boya rengi seçmek, mekanı zengin bir renkle saracak ve daha samimi hissetmesini sağlayacaktır. Ancak küçük bir alanın gerçekte olduğundan daha geniş hissetmesini istiyorsanız, duvarlar ve tavan için daha açık bir renk seçin. Banyolar, duvarlarda ve tavanda aynı rengi kullanmanın mükemmel bir örneğidir, böylece odayı daha büyük ve daha modern hissettirir ve basitleştirir.
 • Geniş odalar. Daha geniş bir alanda, daha koyu veya daha açık boya renkleriyle kusursuz bir görünüm seçmek, odayı birleştirecek ve mobilyanıza ve dekorunuza odaklanmanızı sağlayacaktır.
 • Asimetrik, tonozlu veya açılı tavanlar. Bu tür tavanlar için aynı duvar boyası rengini kullanmak, boyadığınız tüm odanın şeklini basitleştirmeye yardımcı olabilir. Daha rahat bir alan için daha koyu bir gölge veya bir şeyleri açmak için daha açık bir şey deneyin.

Tavan Boyama İpucu! Tavanınızı ve duvarlarınızı aynı renge boyamak, taraklı dokuya sahip odaların aksine düz tavanlı odalarda en iyi sonucu verir.

Tavanınızı Duvarlardan Daha Açık Bir Renge Boyamak

Tavanınızı daha açık bir renge boyadığınızda, odanın duvarlarının daha yüksek ve alanınızın daha büyük görünmesini sağlayabilir. Tavanları duvarlardan daha hafif boyamanın standart tekniği, duvar boyanızı yüzde 80 beyaz boya yüzde 20 renk oranıyla beyazlatmaktır. Bu boyama tekniği, küçük alanlar açmak veya alçak tavanlı odaların daha geniş görünmesini sağlamak için mükemmeldir. Aşağıdaki durumlarda tavanınızı duvarlardan daha açık bir renge boyamak için çok uygun olabilirsiniz:

 • Düşük kontrastlı bir görünüm arzuluyorsunuz.
 • Sadeliği ve ince ton değişikliklerini seviyorsunuz .
 • Seçtiğiniz duvar boyası rengi tavanınızda kullanılmak üzere aydınlatıldığında mükemmel görünür. Seçtiğiniz duvar boyası renginin, renk seyreltildiğinde o kadar güzel görünmeme ihtimali vardır. Böyle bir durumda duvarlarınız ve tavanınız için farklı bir renk seçmeniz veya tamamen alternatif bir tavan boyama tekniğini denemeniz gerekebilir.
Tavanınızı Duvarlardan Daha Koyu Bir Renge Boyamak

Tavanınızı duvarlardan daha koyu bir renge boyamayı düşünüyorsanız, duvarlarınız ve tavanınız arasında hafif bir kontrast oluşturmak istiyorsanız veya beyaz duvarlı bir yüksek kontrastlı görünüm istiyorsanız teknik ideal olabilir. oda. Tavanınızı bir odanın duvarlarından daha koyu bir renge boyadığınızda, sofistike, cilalı bir görünüm için duvar renginden yalnızca iki ila üç ton daha koyu bir renk tonu seçmek çok önemlidir. Aşağıdaki durumlarda tavanınızı daha koyu bir renge boyamayı düşünebilirsiniz:

 • Odanızı daha rahat ve samimi hissettirmek istiyorsunuz. Daha koyu bir boya rengi, özellikle yüksek olsa bile daha alçak bir tavanın yanılsamasını yaratacaktır. Çıplak bodrum tavanları, endüstriyel bir pub benzeri bir ortam gibi hissettirmek için düz siyah bir boya kullanmanın iyi bir örneğidir.
 • Taç pervazını veya diğer dekoratif süsleri vurgulamak istiyorsunuz. Tavanlardaki koyu renkler, kontrast oluşturmaya ve bu güzel ayrıntıların öne çıkmasına yardımcı olabilir.
 • Odanızın beyaz duvarları var. Cesur hissediyorsanız, tavan için koyu boya seçmek, odaya seveceğiniz çarpıcı bir kontrast sağlayacaktır.

Tavan Boyama İpucu! Dramatik, kontrastlı bir görünüm oluşturmak için beyaz duvarlı odalarda kömür grisi, lacivert tonları veya çikolata kahvesi tonları gibi koyu renkleri deneyin. Düz siyah, tavanlara maruz kaldığınızda da zamansız olabilir.

Tavanı Beyaza Boyamalı mıyım?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda iç boya rengi olsa bile, tavanınızı beyaza boyamak isteyebilirsiniz. Onlarca yıldır tavanlardaki beyaz boya en iyi seçenek ve en güvenli olanı olarak kabul edildi. Mum dumanını, yemeklik yağları ve güneş ışığı lekelerini örtmek ve aşağıdaki odayı aydınlatmak için yeni bir beyaz boya katına güvenebilirsiniz. Tavanınızı beyaza boyamayı seçmek genellikle ideal bir çözüm olabilir. Aşağıdaki durumlarda tavanınızı beyaza boyamak isteyebilirsiniz:

 • Oda parlak renklerle dolu. Odada mobilya, boya, dekor veya döşeme açısından çok fazla renk var mı? Bu durumda yapılacak en iyi şey tavan için beyaz bir ton seçmektir. Tavanınızı başka bir renge boyamaya karar verirseniz, muhtemelen odanın geri kalanıyla iyi uyum sağlamayacaktır.
 • Bir birincil yaşam alanının tavanını boyuyorsunuz. Tavandaki koyu veya açık renkler genellikle sofistike bir çekicilik yaratabilir ve belirli odaları güzelleştirebilirken, beyazın en iyi olduğu zamanlar vardır. Bu, özellikle aile odası veya mutfak gibi ana yaşam alanlarını boyuyorsanız geçerlidir. Bu alanlarda basitliğe değer veriyorsanız, beyaz muhtemelen en iyi seçeneğiniz olacaktır.
 • Tavanınız dokulu veya gözle görülür kusurlara sahip. Bu durumda düz beyaz boya seçmek, tavan boyunca herhangi bir topak veya çıkıntıyı gizlemeye yardımcı olacaktır. Bir renk, aslında dikkat çekmek istemediğiniz şeyi geliştirir.
 • Oda çok fazla doğal ışık almıyor. Fazla ışık almayan odalarda, bu karanlık alanlara daha fazla ışık yansıtmaya çalıştığı için beyaz tavan boyası en iyisidir.

Tavan Boyama İpucu! Duvarlarınız beyazsa ve tavanın düz, pürüzsüz bir yüzeyi varsa, mekanınıza havadar bir his vermek için tavanınızı daha açık bir şeftali, gök mavisi, çok açık gri veya soluk sarı gibi daha yumuşak bir renge boyamayı düşünün. Beyazdan sonraki en iyi şey! Dahası, bir dış paravan sundurma veya üç mevsimlik bir odadaki gök mavisi bir tavan, size dışarıyı odanıza getirme hissini verecektir.

Tavan Boyasını Profesyonel Boyacıya Bırakın

Tavanınız için doğru boya rengine karar vermek sadece başlangıçtır. Tavan boyama projeniz için en iyi renk ve boyama tekniğini seçmek için zaman ayırdığınızda , her şeyin doğru şekilde boyandığından emin olmak istersiniz. Profesyonel boyacıları işe almayı seçmek, tavan boyanızın bozulmamış görünmesini sağlar ve aşağıda dağınıklık olmadan odayı mükemmel bir şekilde geliştirir.

 

 

Rate this post

Tavanlar için klasik beyaz dışında renklerinde olduğunu biliyor muydunuz? Banyoda Su Bazlı Tavan Boyası mı? Markası? Boya ustasından yorumlar

En İyi İç Tavan BoyasıEn İyi İç Tavan Boyası

Bazen odanıza bakarsınız ve neyin yenilenmesi gerektiğini tam olarak belirleyemezsiniz… ve sonra yukarı bakarsınız! İşte tam da o zaman tavanınızdaki boyanın sararmış ve kirli hale geldiğini fark edersiniz.

Ya da yol boyunca yapılacak bazı onarımlar ve hatta tavandaki  patlamış boyaların kaldırılması var. Durum ne olursa olsun, kullanmanız gereken en iyi iç tavan boyasını size sunmak istedik  . Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Tavanınızı boyamanızın nedenleri

Tavanınıza çok ihtiyaç duyulan bir yenilemenin, mekanınızda gerçekten bir fark yaratmasının birçok nedeni vardır. İşte dikkate almanız gereken birkaç nokta:

 1. Yeni tavan boyası, alanı daha büyük gösterir . Evinizde gerçekten bir şeyler açmak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınız konusunda kafanız karıştıysa, tavanınızı boyayın. Taze tavan boyası, alanınızın yüksekliği ve boyutları için gerçekten harikalar yaratabilir. Göz için harika bir küçük numara.
 2. Onları vurgulayabilir ve farklı bir renkle vurgu özelliği yapabilirsiniz . Tavanların sadece beyaz veya kremayla boyandığı günler geride kaldı. Şu anda tavanınızı vurgulamak ve onu öne çıkaran özellik haline getirmek gerçekten trend. Yaratıcı ve renkli olmaktan çekinmeyin!
 3. Temelde 5. duvar . İç tasarım açısından tavanlar çoğu zaman unutulabilir. Hemen fark etmeseniz bile odanızın 5. duvarı gibidirler. Gözünüz eninde sonunda onlara odaklanır. Bu yüzden, onları iyi durumda tutmak ve kendi benzersiz şekilde parlamalarına izin vermek en iyisidir!

 

En İyi İç Tavan Boyası

 

En İyi İç Tavan Boyası

Her zamanki gibi, piyasadaki en iyi iç ev boyasıyla gitmek için iç mekan boyaması yaparken gerçekten bir fark yaratıyor. Sonuçta, birkaç yıl sürmesini istiyorsunuz. Bazı iç mekan tavan boyaları kusurları gizlemek için son derece iyi çalışıyor. Kusurları gizleyen tavanlar için iyi bir boya bulmak gerçekten önemlidir, çünkü yanlış boya veya kaplama kullanırsanız genellikle vurgulanabilirler.

Tavan için bir başka kaliteli boyalarda vardır. Bu, aynı zamanda kendinden astarlı, harika bir tek kat kaplama tavan boyasıdır. Ayrıca kusurları gizlemeye ve yeni lekelerin oluşmasını engellemeye de çalışır. Ayrıca, Çeşitli renklerdeki Tavan Boyasını kontrol ettiğinizden emin olun . Bu oldukça benzersizdir çünkü adından da anlaşılacağı gibi bazı boyaların üzerine yuvarlanır ve uygulamadan 30-60 dakika sonra parlak beyaz kurur. Kendinizi tavanı boyamakta ve kaçırdığınız yerleri araştırmakta zorlanırsanız, bu harika bir seçenektir.

banyo tavan boyası

Banyoda ne kullanıyorsun?

Banyolar sadece nem ve küf için bir üreme alanı olduğundan, orada doğru tavan boyasını kullanmak çok önemlidir. Profesyonel boyacılarımız her zaman banyolar için özel olarak yapılmış bir iç ev boyası kullanmanızı tavsiye eder. Küf ve yüksek nemle savaşmaya yardımcı olacağından Su Bazlı Tavan Boyasını öneriyoruz . Ve banyo duvarlarınızı gerçekten aynı şekilde korumak istiyorsanız, Banyo ve Spa Boyasını düşünün . Yüksek nem oranına sahip odaları korumak için özel olarak tasarlanmış bir boya ve astardır.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız veboya ihtiyaçlarınız için yardıma ihtiyacınız varsa, bizi aramaktan çekinmeyin! İstediğiniz renkleri seçmenize yardımcı olacağız ve size en son boyama ve ev yenileme trendlerini göstereceğiz. Profesyonel boyacılarımız 29 yılı aşkın süredir çalışıyor.

ÜCRETSİZ fiyat teklifi için  telefonumuzu arayın veya boyaciustasihizmeti.com adresine e-posta gönderin.

Rate this post

En iyi duvar boyası markası hangisi? Duvar ve tavan boya renkleri, markaları, kullanıcı yorumları, Duvar ve tavan boyası ustası tavsiyesi,

Duvar ve Tavan Boyama ŞirketiDuvar ve Tavan Boyama Şirketi

Duvarlarınızın ve tavanlarınızın görünümü, evinizdeki aile, ziyaretçiler ve misafirlerin havasını belirler. Eğer öyleysen:

 • Satılık bir ev hazırlamak
 • Yüksek trafikli alanlarda çizikleri, pürüzleri veya solmayı fark etme
 • Modası geçmiş boya renkleri ve cilalarından bıktım diyorsan;

Duvarlarınıza ve tavanlarınıza şık bir görünüm veren ve evinizin iç mekanını canlandıran yukarıdan aşağıya bir yenileme için Duvar ve Tavan boyama uzmanlarını işe alma zamanı. Evinize kendi evimiz gibi davranmaya ve projeniz boyunca sizi döngüde tutmaya söz veriyoruz. Bir ev makyajı mı arıyorsunuz? Her odada mükemmel görünüme sahip olabilmeniz için tasarım desteği sunuyoruz.

Tavanlarımı Boyamalı mıyım?

Tavanlarınızın en son ne zaman boyandığını hatırlayamıyorsanız, yeni bir kat boyanın süresi geçmiş demektir.

Profesyonel tavan boyama, evinizi güzelleştirmenin yanı sıra hasarı azaltır ve istediğiniz görünümü geri kazandırır.

İhmal edilmiş bir tavanın uyarı işaretlerini arayın:

 • Doğrudan güneş ışığı nedeniyle solma veya renk değişikliği
 • Nem, ısı veya buhar hasarı
 • Aşırı Solma
 • Mum veya sigara dumanı

Tavanları boyamak zordur. Doğru araçlar ve deneyim olmadan, boyanız lekeli ve pürüzlü hale gelir ve onarım için daha fazla zamana ve paraya mal olur. Tavan boyaması aynı zamanda güvenlik riskleri de taşır, bu nedenle merdivenleri kaldırıp, hiçbir güçlük çekmeden istediğiniz tüm sonuçları alabilecek eğitimli bir boyacı tutmak en iyisidir.

Duvarlarınızı ve tavanlarınızı boyama zamanı gelmişse, ilk seferinde doğru yapın. Duvar ve Tavan Boya Ustası bugün işe alın.

Neden Duvar ve Tavan Boyası Hizmetini Seçmelisiniz?
 • Sorunsuz bir alt yüklenici deneyimi sunuyoruz.
 • Tamamlanan 600’den fazla iş ile 23 yılı aşkın ticari boyama deneyimimiz var.
 • Her seferinde teslim tarihlerimize uyuyoruz.
 • Maliyetlerimiz rekabetçidir ve değerimiz benzersizdir.
 • Yetenekli ekibimiz, ne kadar uzman olursa olsun, tamamlamanız gereken herhangi bir boyama işini halledebilir.
Rate this post