Dolaplarda Kullanılacak En İyi Boya Nedir?

Tüm dolaplarınızı boyayın. Duvarlarda, döşemelerde ve tavanlarda dolapların içinde en iyi hangi boyanın kullanılacağını mı merak ediyorsunuz? Dolaplarda ve kapılarda en iyi boya rengiyle kullanabileceğiniz tüm boya parlaklıklarını tartışacağız.

Dolap boyamasını tamamlamak, tabiri caizse pastanın üzerine krema sürmek gibidir. Yeni boyanmış bir dolaba sahip olmak, içindeki tüm değerli eşyalarınız için bir iltifattır.

Dolap boyaları, özellikle kapılar açıkken evinizin diğer bölümleri kadar önemlidir. Yatak odaları, dolaplardan farklı bir renk şemasına boyanabilir.

Bu nedenle, dolapları boyamadan önce aşina olmanız gereken tüm yüzeylere dalacağız.

Dolap Boyaları

Dolapları boyarken, evinizin diğer bölümlerindeki duvarları ve tavanları normal olarak boyamaktan farklı bir sonuç vermek isteyebilirsiniz. Birçoğu, ahşap kaplama, süpürgelikler, kapılar ve kasası ile aynı renk ve parlaklığı kullanarak dolapları boyamayı tercih ediyor.

Dolapları evdeki diğer süslemelerle aynı cila ile boyamak için birkaç neden. İlk olarak, çoğu trim beyaz veya kirli beyazdır. Renk ne kadar açık olursa, dolaplar, kiler, giriş ve vestiyer dolapları gibi daha küçük alanların içini görmek o kadar kolay olur.

Dolap içi boya kaplamaları;

  • Düz
  • mat
  • inci
  • Yumurta kabuğu
  • Saten
  • Yarı parlak
  • parlak
  • Yüksek Parlaklık

Boyayabileceğiniz ve neredeyse unutabileceğiniz bir dolap boyası seçmek. Ancak, önce bunu biraz dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Dolaplar zamanla toz toplamasıyla ünlüdür, bu nedenle yılda bir kez temizlemek iyi bir çözümdür. Kabul ederseniz, dolaplarınızda yarı parlak bir boya kullanmayı düşünebilirsiniz.

Tipik olarak, çoğu dolapta doğal ışık yoktur, tıpkı çamaşır odaları gibi pencerelerin içindedir. Seninki varsa, kendini şanslı say. Dolabınızı evin geri kalanında kullanılan aynı beyaz kaplama rengiyle boyamak idealdir. Genel olarak, kullandığınız döşeme kaplaması yarı parlak, parlak veya çok parlaktır. Daha fazla raf ve gömme ahşap kaplama, dolabınızda tamamen yarı parlak olmasını isteyeceksiniz.

Tüm bölümler için yarı parlak boya kaplamalı boyama dolapları yalnızca temizlenmesi ve silinmesi kolay olmakla kalmayacak, aynı zamanda boya en uzun süre birinci sınıf durumda kalacaktır.

İç mekanlara sprey uygulayan profesyonel ressamlar için, tüm dolabı tek bir boyayla, aynı boya parlaklığıyla püskürtmek çok daha kolaydır. Kendilerini boyayan ev sahipleri için bile, tüm rafları, kapıları ve dolap kaplamasının geri kalanını tek bir boyayla, aynı parlaklıkta boyamak çok daha kolaydır.

Dolaplar için düz, mat, inci ve yumurta kabuğu boyalarını atlıyoruz. Dolapların, evinizin geri kalanında döşeme ile aynı parlaklıkta boyanması gerektiğini düşünmemiz için yukarıda sıralanan nedenler. Ayrıca, burada listelenen tüm fotoğraflar saten, yarı parlak veya çok parlak boya parlaklıklarına sahip dolaplardır .

Dolaplar İçin Saten Boya

Dolabınızdaki saten boya, yumurta kabuğundan daha yüksek, yarı mattan daha az parlaklığa sahiptir. Bu, tüm dolap yüzeyleri için popüler bir boya parlaklığıdır. Evinizin diğer bölümlerinde tüm süslemeleriniz için saten boya kullandıysanız, dolabınızın tüm alanlarında aynı boyayı ve parlaklığı kullanın.

Saten, tüm raflar, süpürgelikler ve ayrıca dolap tavanları için iyi çalışır. Nadiren silmeye ihtiyaç duyar, ancak bunu yaptığınızda saten klozet kaplaması bir esinti. Asla bu kadar yakın boyamak zorunda kalmamak. İşin aslı, iç mekanınızı tekrar boyadığınızda, dolap boyamayı atlayabilirsiniz! Yolda zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Evinizin geri kalanında kullandığınız saten boyayı sağlamak, beyaz veya kirli beyazdır. Unutmayın, küçük dolap ve kiler alanlarında daha hafiftir.

Dolaplar İçin Yarı Parlak Boya

Dolaplar için yarı parlak boya en popüler olanıdır, çünkü ev içindeki tüm süslemeler için daha fazlası kullanılır. Aynı beyaz yarı parlaklığı dolabınıza getirmek çok akıllıca. Çok daha temiz ve daha parlak sadece birkaç neden.

Dolap içinde yarı mat kullanmanın bir başka nedeni de, her şeyi aynı boya, aynı boya ile boyamanın daha düzgün olmasıdır.

Dolap Kapıları İçin En İyi Boya ve Renk Nedir?

Dolap kapakları için hangi boya ve rengin kullanılacağını mı merak ediyorsunuz? Bunu cevaplamak kolay. Profesyonel bir iç mekan boyama şeması için, boyadığınız diğer kapılarla aynı şekilde dolap kapılarının dışını da boyayın.

Evin içindeki tüm kapılar aynı boya renginde olmalı, ayrıca cilalanmalıdır.

Dolap kapağının içinde, duvarları ve tavanları boyadığınız aynı boya rengini ve parlaklığı kullanın. Umarım bu yarı parlaktır. Dolabınızın tamamında yarı parlak gibi daha parlak bir kaplamaya sahip olmak yalnızca çok iyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda çoğu dolap doldurulduğundan ve kapılar genellikle kapalı olduğundan farklı bir parlaklığa sahip olduğu açık değildir.

Dolaplar İçin Tavan Boyası

Farklı tavan ve duvar renkleri ile başkalarını etkilemeye çalışmamak, her şeyi bir boya, bir boya parlaklığı ile boyamak daha fazla ışık, parlaklık getirecek ve daha hafif, tek bir boya şeması kullanarak daha büyük olacaktır.

Dolap tavanını düz beyaza boyamak yerine, duvarlar, tavanlar ve döşemeler için yarı parlak olan aynı beyaz döşeme boyasını seçin. Ancak çok büyük bir dolabınız varsa, tavanları beyaza, duvarları farklı bir renge boyamanız önerilir.

Döşeme, dolap tavan beyazından farklıdır, ancak daha parlaktır. Not; tavan beyaz boyası,  beyaz duvar ve döşeme boyasıyla uyumludur.

Özetle;

Bugün dolapları boyama  evinizin geri kalanında en açık renklerle boyanmalıdır. Bunun nedeni klozetler, kiler ve vestiyerlerin daha küçük olması, daha az ışık almasıdır. En yüksek yansıtıcı yüzeylere sahip boyama dolapları, değerli kıyafetlerinizi içeride görmenize yardımcı olacaktır.

Tüm trimlerin bir miktar parlaklığa sahip olması gerektiğinden, ne kadar fazla trime sahipseniz, o kadar parlak cila kullanmanız gerekir. Daha büyük dolaplar düz tavan beyazına sahip olabilir, ancak duvar kaplamaları evinizin geri kalanında kullanılanla aynı parlaklıkta olmalıdır. Tutarlılık ve tekdüzelik için.

Dolapları düzenli olarak temizleyin, tozunu alın, silin, parlak bir yüzey kullanarak herhangi bir boyanın çıkacağından endişelenmenize gerek kalmayacak.

İstanbul bölgesinde boyanmış dolaplara ihtiyacınız varsa, başka yere bakmayın. Dolap Boya Ustası ile iletişime geçin. Profesyonel ressamlarımız, anahtar teslimi bir iç boyama projesi için büyük veya küçük evleri kısa sürede tamamlayabilir.

Dolap boyaları hakkında konuşmak gerçek bir zevkti. Tipik olarak seçilen, her yıl 100’lerce iç mekan boyamak.

Dolaplar, kiler, çamur odaları, oturma odaları gibi tüm iç mekan boyama işlerinin yanı sıra tam iç mekanları boyamaktayız.

Okumaktan zevk aldıysanız, aşağıdaki makaleyi yorumlayarak, paylaşarak veya beğenerek sizden haber almak istersiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası