Boya Projeniz İçin Maliyet Azaltma İpuçları!

Söylediklerimiz doğru, boyama maliyeti, mülkünüzün yeni ve taze görünmesine yardımcı olmak için ucuz ve kolay bir seçenektir, ancak daha sonra sadece biraz boya satın alıp hafta sonu programınızı iptal etmekten daha fazlası var. 

Boya zaman alır ve genellikle işi kendimiz yaparak maliyeti düşürebileceğimizi düşünürüz. Bu, dünyadaki Kendin Yapçılar için harika bir seçenek olsa da, boyamanın sadece doğru ekipmanı ve malzemeleri almanızı gerektirmediğini, aynı zamanda onu kemirip hızlıca sökmek için gerekli becerilere ve donanıma sahip olduğunuzu da unutmamak önemlidir.

Bu nedenle ev sahipleri genellikle onlara yardımcı olmak için profesyonel boyacılar ararlar. Boyacı Ustası Hizmeti gibi şirketler, yaptıkları işte uzmandır ve müşterilerimiz için hızlı ve stressiz bir boya projesi sunmak için gerekli ekipman, malzeme ve deneyime sahiptir.

Bununla birlikte, bir sonraki boya projenizin maliyetini azaltmanın hala birçok yolu var!

1. İpucu: Birkaç Teklif Alın

Boyaciustasihizmeti.com Ticari ve Konut Boyama, her zaman ev boyama projeniz için birden fazla teklif almanızı önerir. Araştırmanızı yapmak ve bölgenizdeki saygın şirketleri bir göz atmak ve size ne düşündüklerini söylemek için en iyisi!

Onarım, hazırlık, ürünler ve garanti hakkında sorular sorduğunuzdan emin olun. Müzakere sırasında diğer teklif fiyatlarınızı da paylaşmaktan çekinmeyin.

2. İpucu: Kendi Boyanızı Satın Alın

Malzeme genellikle boyama projenizin maliyetinin yaklaşık% 15’ini oluşturur ve teklifinizin fiyatını düşürmenin kesin bir yoludur.

Bunun tek dezavantajı, boyacılarınızın biraz ihtiyacı olursa, hazır olmanız ve daha fazla boya almaya istekli olmanız gerektiğidir. Bunun için müsait değilseniz, muhtemelen boyama sürecini yavaşlatacak veya boyacıların kendilerinin alması için ek maliyetler oluşturacaksınız.

3. İpucu: Tüm onarımları veya değiştirmeleri tamamlayın

Emek yani. boyacılar, ev boyama işiniz söz konusu olduğunda en büyük masrafınızdır. Maliyetin yaklaşık% 45’ini oluşturur ve her boyacı tipik olarak saatte 70-90 TL civarında çalışır.

Maliyetinizi düşürmek için aşağıdaki hazırlık çalışmalarından bazılarını kendiniz yapmayı düşünün:

  • Çalıların, veya ağaçların budanması
  • Boyacıların çalışması için mobilyaların taşınması ve çevrenin temizlenmesi
  • Çıkış kapaklarının, anahtar plakalarının ve kapı kollarının çıkarılması ve yeniden takılması
  • Becerilere sahipseniz yama, zımparalama ve kazıma gibi hazırlık çalışmaları
4. İpucu: Evinizi Tutarlı Şekilde Boyayın

Evinizdeki, özellikle de dış cephedeki boyanın durumuna dikkat edin. Soyulma, kabarma veya dökülme görene kadar beklemeyin . Boya o noktaya gelirse, çok uzun süre beklemiş olursunuz. Boyamadan önce yüzeyi hazırlamak için işçilik saatlerinizi artıracaksınız.

Malzemenin türüne bağlı olarak genellikle 5-10 yılda bir boyama yapmanızı öneririz!

5. İpucu: Renkleri Akıllıca Seçin.

Seçtiğiniz renk neden fiyatı etkileyecek? Renk, boya maliyetinde büyük rol oynayabilir. Örneğin, koyu bir renkten daha açık bir renge geçmeyi düşünüyorsanız, tam kaplama elde etmek için büyük olasılıkla fazladan boya katmanız gerekecek.

Evinizin dışını boyamak istiyorsanız, daha açık bir gölge kullanmayı düşünebilirsiniz. Koyu renkler harika görünür, ancak çok daha hızlı solar, özellikle de güçlü İstanbul güneşi her zaman patlarken! 

Daha açık bir renk seçerek, muhtemelen daha az sıklıkta boyamanız gerekecek ve bu da zamanla tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası