Tavan Boyası Nasıl Yapılır

Kendi alanınızı oluşturmak için alanınızı yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? Yaşam alanınızı yeniden yaratmak için sonsuz dekor ve renk şeması seçenekleri vardır.

Tavan Boyana

 Tavanınızı yeniden boyadıysanız ne olur? Çoğu insan güvenli bir şekilde oynarken, genel beyaz tavana yapışırken, tavanınızı boyayarak cesur ve gerçekten öne çıkabilirsiniz.

Boyaya Yaklaşımlar

Hem duvarları hem de tavanı aynı renkte boya rengini seçebilirsiniz. Bu, kötü uyumsuzluk riskinizi azaltır ve tavan ile duvar arasındaki sınır boyunca karışıklık olup olmadığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Daha büyük bir risk alabilir ve farklı bir renk seçebilirsiniz. Renk, duvar renkleriyle kalın bir kontrast olabilir. Doğru rengi seçmek ve bir tavanın nasıl boyanacağı konusunda bazı ipuçları toplamak için bir usta boyacı birlikte çalışın.

Başarılı Bir Boya İşine Hazırlık

Tavan boyama ipuçları, tavanınızdaki boya işine başlamadan önce önerilir:

  1. Kusurları gidermek için tavanınızdaki her küçük deliği yamaladığınızdan emin olun.
  2. Alanınızdan mümkün olduğunca çok şeyi kaldırın veya devam edin ve mümkün değilse büyük öğeleri kapatın.
Tavan Boyası Nasıl Yapılır

Artık hazır olduğunuza göre, tavanınızı nasıl boyayacağınız aşağıda açıklanmıştır: 

  1. Kenarlıkları işaretlemek için boya bandı veya astar bandı gibi bir şey kullanın.
  2. Boya rulosunu boyaya batırın ve odanın bir tarafından diğer tarafına boya uygulamaya başlayın. Uygulama sadece bir düz çizgi üzerinde olmalıdır.
  3. Bir sırayı tamamladıktan sonra, ona bitişik paralel bir çizgi oluşturun.
  4. Tavanı tamamen kaplayana kadar işleme devam edin.
  5. Uzmanlardan tavan boyası tavsiyesi olan Permolit boya kullanarak tavana ikinci bir kat uygulama tavsiyesini uygulayın.
Boya’nın Yapabileceği Fark

Renklerle denemeler yapıyorsanız, daha açık bir renkle gitmeye karar verebilirsiniz. Tavana uygulanan daha hafif boyalar aslında daha büyük bir alanın yanılsamasını yaratacaktır. Aynı duvar rengini tavana uygulayarak aynı şekilde daha büyük bir alan oluşturabilirsiniz. Ya da, taç kalıplama, dekoratif sanat veya yaratıcı bir ışık fikstürü ekleyerek tavanınızı yeni zirvelere taşıyabilirsiniz.
 
Bir odanın tavanını boyamak, evinizdeki herhangi bir odayı dönüştürmenin hızlı bir yoludur. Yeterince basit bir işlemdir ve çok zaman gerektirmez. Projenizin başarılı olduğundan emin olmak için bizden destek alabilir veya bu tavan boyama ipuçlarını izleyebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası