SU YALITIM BOYAMA HİZMETLERİ

Su Yalıtım Boyası Neleri Önler?

Sıva ve Beton Duvar Hasarı

Alçı veya beton duvarlarınızdaki çatlak çizgileri veya diğer kusurlar, bina yapısı yerleşirken, yapıya bir miktar zarar veren hareketlerin sonucudur. Bu çatlaklar ve kusurlar, suyu ve nemi içeri davet ederek çürümesine, bozulmasına ve küf ve küf oluşumuna neden olur. Zamanında ilgilenilmezse daha fazla hasar meydana gelebilir.

Ayrışmanın Etkileri

Yağmur, güneş, ultraviyole ışınları, rüzgarla çalışan yağmur ve kar erimesi, dış cephe kaplamanızın yüzleşmesi gereken hasara katkıda bulunur. Önleyici tedbirler almazsanız, sert güneş ışığı ve donma/çözülme döngüleri sonunda sizin tarafınıza zarar verecektir. Böcekler, kuşlar ve diğer vahşi yaşam da hasara neden olabilir.

Su ve Nem Hasarı

Nem, bazı malzemelerin çürümesine ve küf ve mantar oluşmasına neden olur. Diğer malzemeler su hasarını şişerek ve bükülerek, çelik ise paslanarak gösterecektir. Bunu en başta önlemenin kesin bir yolu, dış yüzeylerinizi su geçirmez hale getirmektir.

Yüksek Enerji Faturaları

Dış cephe kaplamasındaki çatlaklar ve delikler fark edilmediğinde, normalden daha yüksek enerji faturaları ödediğinizi fark etmeye başlayacaksınız. Bu çatlaklara nem sızdığında ve yalıtıma zarar verdiğinde, eviniz artık eskisi gibi sıcaklık kontrolüne sahip olmayacaktır.

İç Duvar Hasarı

Dış duvar hasarı, çoğu zaman iç duvar hasarına dönüşecektir, bu nedenle çok geç olmadan bir profesyonelin göz atması çok önemlidir. Ek olarak, bodrum gibi evin nem ve neme maruz kalan bölümlerinin de su geçirmez olmasını öneriyoruz.

Su Yalıtım Boyası

Dış cephe kaplaması ve duvar başarısızlığının bir numaralı nedeni nemdir. Bir evin yüzleşmesi gereken açık ara en yıkıcı unsurdur; özellikle su yalıtımının bir evin performansı için çok önemli olduğu ıslak İstanbul’un iklimimizde. Niye ya? Çünkü rutubet ve nem duvarlara bir kez nüfuz ettiğinde, yalıtımın yanı sıra boyayı da bozmaya başlarlar. Bu, sonunda, aileniz, çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için bir sağlık tehlikesi yaratan küf ve küf gelişimine yol açar. Sürekli ve maliyetli onarımlar gerektiren bir evde değil, güçlü ve sağlıklı bir çevrede yaşadığınızdan emin olmak istiyoruz. Su Yalıtım Boyama Hizmetleri  olarak, duvarlarınızın ve dış cephe kaplamalarınızın su yalıtımında kapsamlı kalifiye ve deneyimliyiz. Ev sahiplerine yatırımlarının değerini korumalarına ve en büyük varlıklarının ömrünü uzatmalarına yardımcı olmayı seviyoruz.

Yüksek Yapı Kaplama

Su Yalıtım Boyama Hizmetleri ürünleri, evinizin içini ve bodrum katını kuru tutmak için beton temellere, tuğlalara ve/veya alçı duvarlara uygulamak için harikadır. Elastomerik kaplama duvardan nemin ve havanın dışarı çıkmasına izin verir ancak içeri girmesine izin vermez. Bu teknoloji aynı zamanda binanızın yapısı ile birlikte hareket etme özelliğine de sahiptir.

Su Yalıtım Boyama Hizmetleri, mükemmel esneklik, dayanıklılık ve hava koşullarına dayanıklılık sağlayan elastomerik bir kaplama ürünü kullanır. Bu ürün, eğimli, ön dökümlü veya yerinde dökülmüş beton, CMU ve sıva üzerinde kullanıldığında rüzgarın neden olduğu yağmura karşı koruma sağlar. Bu, pH değeri 6 ila 12 olan bir yüzeye uygulanabilir. Kapsama, alt tabaka ve dokuya göre değişecektir. Su yalıtım sistemi için minimum toplam kuru film kalınlığı 12 – 15 mm (doku hariç) ve fit kare başına 10 veya daha az iğne deliği olan bir yüzey gereklidir.

Yüksek Yapılı/Elastomerik Kaplamanın Faydaları

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası