Profesyonel Boyacı Ustasını Bulun

Mükemmel Boyacı Nasıl Seçilir?

Dışarıda evinizi boyamayı teklif edecek çok fazla insan var. Tüm boyacılar eşit yaratılmamıştır. Mükemmel boyacıyı  seçmek için gerekli özeni göstermelisiniz. Fırça ile “Karpuz” seçmek değil, işinin arkasında duracak, doğru aletleri kullanacak, kaliteli boya satın alacak ve iyi iş çıkaracak birini seçmek sizin yararınızadır.

İşte bakmanız gerekenler:
 • Uygun Lisanslar

   – Birçok eyalette, boyacıların işi yapmak için uygun şekilde lisanslanması ve lisanslarını tüm reklamlarında, evraklarında ve kartvizitlerinde listelemeleri gerekir. Ne yazık ki, bazı boyacılar süresi dolmuş veya sahte bir lisans numarası listeleyecektir. Lisanslarının aktif ve güncel olduğunu doğrulayın. İstanbul’daki boyacılar için ito.org.tr adresine gidin ve lisans numarasını girin.

 • Geçmiş Kontrolleri

   – Evinizde çalıştığınız için, sizin için çalışacak kişileri tanımanız gerekir. Her kişinin geçmişinin kontrol edildiğinden emin olun, böylece güvenli ve yetenekli ellerde olursunuz.

 • Çalışanlar

   – Birçok boyacı ustası, insanları yalnızca ihtiyaç duyulduğunda işe alır. Bu, çalışmalarında tutarlılık olmayabileceği anlamına gelir. Bu özellikle dış projeler veya büyük işler için çok önemlidir. En iyi şirketlerin yalnızca kendileri için çalışan tam zamanlı çalışanları vardır. Bu şekilde, işin kendi standartlarına göre yapılacağına dair sizi temin edebilirler.

 • İşçi Sigorta Sigortası

   – Bir şirket kullanıyorsanız, işçi sigortasına sahip olduklarını doğrulayın. Evinizi boyayan bir boyacıysa veya şirketin uygun bir sigortası yoksa, bu, mülkünüzde insanlardan biri zarar görürse, sorumlu olursunuz. Ev sahibi sigortanız için hak talebinde bulunabilirler.

 • Ayrıntılı Alıntı / İş Kapsamı

   – Birinin “evinizi boyayacağını” veya “bir odayı boyayacağını” söylemesi çok belirsizdir. Size gerçekte ne yapacaklarına dair ayrıntılı bir çalışma kapsamı sunulmalıdır, bu nedenle neyin kapsanacağı konusunda hiçbir soru yoktur. Bu şekilde, projenin bir bölümünde “sürpriz suçlamalar” olmayacaktır.

 • Renk Seçmeye Yardımcı Olun

   – En iyi boyacılar, renk seçiminde rehberlik etmeye istekli olanlardır. İnsanlar boya yapmayı deneyimlediklerinde, renklerin birlikte güzel görüneceğini bilirler ve daha fazla zaman ve paraya mal olabilecek bir hata yapmadan önce size tavsiyelerde bulunabilirler. Ayrıca, küçük bir boya parçasından daha büyük olduğunda rengin nasıl görüneceğini görebilmeniz için bir duvara üç adede kadar renk örneği boyamaya istekli olmalıdırlar.

 • Referanslar

   – Boyacıların görebileceğiniz bir işi (dış cephe boyasını yaptıkları bir evin yanından geçerek) ya da arayabilecekleri müşterilere sahip olmalı, böylece işte nasıl performans gösterdiklerini sorabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi incelemelerine de bakabilirsiniz. Google, en iyi arama motorudur ve bunu https://g.page/Kurumsalboyaci?share  takip etmektedir.

 • Güvendiğiniz Ve Beğendiğiniz Kişi

   – Muhtemelen doğru boyacıyı seçmenin en önemli yönü, sezgisel olarak güvendiğiniz biridir. Bu, evinizde çalışacak biri. Söz verdiklerinde ve iyi işler yaptıklarında ortaya çıkacaklarına inanıyorsanız, içgüdünüzle gidin. Tanıdığınız kişilere tavsiye etmekte rahat hissettiğiniz biri olmalıdır.

 • Profesyonel

   – En iyi boyacılar iyi iletişimcilerdir. Bilgi sahibidirler, projeyi yürütürler ve ölçü alırlar. Herhangi bir endişe alanına işaret ederler ve problemleri (çürümüş ahşap veya büyük çatlaklar gibi) boyamaya çalışmazlar. Projeye nasıl yaklaşacaklarını ve baştan sona ne beklemeniz gerektiğini açıklarlar.

Sizin için doğru boyacı ustasını ararken tüm bu noktalar önemlidir. Bir adamı bir kamyonda tuttuğunuzdan daha fazla ödeyebilirsiniz, ancak uzun vadede kazanacaksınız çünkü iş daha iyi olacak ve daha uzun sürecek. Ayrıca, eviniz daha iyi görünecek ve onları tanıdığınız diğerlerine yönlendirmeye istekli mutlu bir müşteri olacaksınız.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası