Mavi Boyalı Oda

Evinizi boyamaya gelince, her ev sahibinin dahil etmek istediği farklı fikirleri ve stilleri vardır. Bu nedenle dekorasyon çok eğlenceli olabilir çünkü nihai ürün tamamlandığında, ev sahipleri sevinir ve hoşnut hissederler.

Parlak renkler veya daha koyu gölgeler olsun, herhangi bir seçenek iyidir. Her zaman ev sahiplerinin bu konuda nasıl hissettiğine bağlıdır. Seçimlerinizden memnun olmak önemlidir ve hissetmeseniz bile, yolun ilerleyen kısımlarında boya renginizi kolayca değiştirebilirsiniz. Boyadan bahsetmişken, mavi boyalı bir oda , ev sahiplerinin ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Neden? Size aşağıda anlatacağız.

Neden Mavi Boyalı Bir Oda Kullanmalısınız?

• Odanız için seçmeye karar verdiğiniz herhangi bir renk, özel zevklerinizi ve tarzınızı vurgulamalıdır. Bazı insanlar enerjilerini boya renklerini düşünerek harcamazlar, ancak çok büyük bir etkiye sahiptirler. Oda renkleri, ruh halimizi ve düşüncelerimizi anında etkileyebilir.

• Örneğin, farklı parlak renkler bizi mutlu ve enerjik yapabilir. Daha koyu gölgeler biraz kasvetli ve daha az enerjik olabilir. Renkler iyi ve kötü yönlerden etkiler, ancak onları en çok neyin tatmin ettiğini bulmak her ev sahibine kalmıştır.

• Maviye boyanmış bir oda eklemelisiniz çünkü mavi renk odaklanmamızı sağlar ve huzur verir. Mavi rengin kan basıncını düşürdüğü, zihnimizi temizlemeye yardımcı olduğu ve bu sayede eskisinden daha rahatladığımız bilinen bir gerçektir.

• Ayrıca açık sıcak maviler, sıcak tonları ve diğer oda rengi estetiğini dengeleme açısından etkilidir. Koyu maviyi tercih ediyorsanız, kaliteli boyalardan başkasına bakmayın . Karanlık odalar söz konusu olduğunda bu geleneksel bir seçenektir.

• Bu özel mavi gölge, güneş ışığı çok az olan veya hiç olmayan (yetersiz aydınlatılmış) odalara zamansız bir görünüm sunar. En çok küçük ofis alanları veya yatak odaları için mükemmeldir.

• Örneğin dolaplar gibi beyaz özelliklerle eşleştirildiğinde harika görünüyorBu zengin bir koyu mavidir ve beyaz veya krem ​​özellikleriyle eşleştirildiğinde yatıştırıcı bir palet sunar. Odanızın canlı ve taze görüneceğinden bahsetmiyorum bile. Her ev sahibinin hayali.

Yatak odanız için en iyi mavi boya renkleri

Daha önce de söylediğimiz gibi mavi, her odada çarpıcı görünen son derece çok yönlü bir renktir. Seçtiğiniz gölgeye bağlı olarak soğuk, sıcak, enerjik, dramatik veya kasvetli olabilir. Hangi mavi tonunu seçmeye karar verirseniz verin, birçok istisnai seçenek var. Mavi boyalı bir oda, rahatlamaya eşittir.

  1. Yıldızların Altındaki Manolya Mavisi: Bu cesur ve parlak mavi, yatak odanıza derinlik ve incelik katabilir. Yeşil alt tonlara sahiptir ve vurgulu bir duvarda veya tüm odada harika görünür. Bu gölgeyi beyaz özelliklerle eşleştirin, böylece yatak odanız çok karanlık olmaz.
  2. Atmosferik Mavi: Bu muhtemelen karşılaşabileceğiniz en iyi açık mavi. Yatak odanızın her zamanki gibi hafif ve sakinleşmesini sağlayacak havadar bir mavidir. Daha büyük bir yatak odasında bile size rahatlatıcı bir his verecektir. Bu, daha açık vurgular için idealdir ve ayrıca beyaz detaylar veya ahşap mobilya parçaları için harikadır.
  3. Grimsi Mavi : İlk bakışta bunun gri olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aslında gri-mavi bir karışımdır. Gri, tıpkı mavi gibi çok popüler bir renk seçimidir, bu da bu boyayı çoğu alan için ideal kılar. Modern yatak odaları için bu en iyi boyadır çünkü sessizdir ve yatıştırıcı hisler verir.
  4. Vitray Mavisi : Bu yeşil-mavi karışımı, yatak odanız için harika bir seçimdir çünkü sadece cesur değil, aynı zamanda çok zengin bir renktir. Daha büyük yatak odalarında iyi çalışır çünkü fazla zorba veya bir yatağın arkasındaki aksanlı bir duvarda hissetmez. Genel olarak, odanıza çok ihtiyaç duyulan bir “pop” verecektir.
  5. Gökyüzü Parlak Mavisi : Aydınlık bir yatak odasını kim sevmez, değil mi? Bu parlak mavi gölge, enerji patlaması nedeniyle ana süitler için mükemmeldir. Kesinlikle utangaçlık için kullanılmaz. Bir açıklama yapmak ister misin? Mavinin bu cesur ama parlak tonundan başka bir yere bakmayın.
Stres Giderici Renkler

• Duvar renkleri, birçok farklı şekilde odanızın havasını veya kendi kişisel ruh halinizi çağrıştırabilir. Bazı renkler, bir odanın hissini ve tuttuğu titreşimi anında değiştirebilir. Renkler ayrıca drama katabilir, mekana yön katabilir ve stres giderici bir ortam yaratabilir.

• Rahatlatıcı kelimesini düşünürken aklınıza hangi renkler geliyor? Bilinçaltında, hangi renklerin bizim için sakinleştirici ve rahatlatıcı olduğunu zaten biliyoruz.

• Renklerin önemli olduğunu düşünmeyen insanlar için, stresi azaltan ve sıcak bir ortam yaratmak söz konusu olduğunda iyi olur. İster mavi, yeşil, sarı, ister kırmızı veya gri gibi koyu renkler kullanın, eviniz için renk seçerken stres giderici bir ortam yaratmak en önemli faktör olmalıdır.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası