istanbul Banyo Tadilatı

istanbul’da banyo tadilatı ve Ev tadilatları söz konusu olduğunda, banyo

tadilat projeleri genellikle birçok istek listesinin başında bulunur, ikincisi yalnızca mutfak tadilatlarından sonra gelir. 

Tipik olarak evdeki en küçük odalardan biri olsa da, en büyük tadilat projelerinden biri olma eğilimindedir. Açıktır ki, birçok bileşeni ve armatürü nedeniyle, ihtiyaç duyduğu ekstra sızdırmazlık, sıhhi tesisat ve havalandırmadan bahsetmiyoruz bile.

Banyo tarzlarındaki trendler sürekli gelişiyor ve birçok ev sahibi sadece

odanın tasarım estetiğini güncellemeye değil, aynı zamanda yaşam tarzlarına uyması için daha kullanışlı ve işlevsel bir alan haline getirmeye hazırdır. 

Bu, birkaç basit yükseltmeden armatürlere ve duvarlara, yeni dolaplar,

tezgahlar, yeni zeminler ve yeniden tasarlanmış bir duşla tüm oda tadilatına kadar her şey anlamına gelebilir.

Müşterilerimizin hayallerindeki uzaya banyo yenilemeye yardımcı olmak istiyoruz. 

Banyoları için kişisel tercihleri ​​ve vizyonları tartışmak ve aynı zamanda en

güncel tasarım trendleri hakkında ayrıntılar sunmak için her biriyle oturuyoruz. 

Deneyimli yüklenicilerimiz ve tasarımcılarımız, proje süresince yalnızca en kaliteli malzemeleri kullanmaya ve mükemmel, uygulamalı hizmet sağlamaya adamıştır.

Aşağıdaki kılavuz, bir tadilat sırasında genellikle en çok dikkat çeken banyonun beş ana bölümü hakkında bazı bilgiler vermektedir. 

İster bu alanlardan biri olsun isterse hepsi iyileştirilmesi gereken birkaç

temel değişiklik sadece banyonun konforunu artırmakla kalmaz, aynı zamanda evin değerine de katkıda bulunur. 

Tadilat Müteahhitlerinde bir Tadilat Uzmanı, mükemmel bir banyo

tadilatını devam ettirmek için bu alanların herhangi birini veya tümünü tartışmaktan mutluluk duyacaktır.

DUŞ / KÜVET

Belki de çoğu banyonun ana odak noktası olan duş, küvet veya duş / küvet

kombinasyonu, evdeki en az bir banyoda sadece bir gereklilik değil, aynı zamanda sahibinin kişisel tarzının bir yansıması da olabilir.

 Bazıları için duş hızlı ve basit olmalıdır, bu nedenle drenajlı ve kapılı basit bir kiremitli köşe yeterlidir. Diğerleri, uzun süre ıslanmanın lüksü ve belki biraz masaj jetleri için ayrı bir küvet ile birlikte bir duşu tercih ediyor.

Duşlar, tek duş başlıklı basit cam kapı ünitesinden veya tek duş başlıklı ve

plastik perdeli porselen küvetten çok yol kat etti.

 Bir duş ve küvet seçerken artık olasılıklar neredeyse sonsuzdur. Seçim büyük ölçüde bütçeye, alana ve ne kadar yenileme yapılması gerektiğine bağlı olacaktır. 

Kendilerine şunu sorarak başlamalıyız, “En iyi duş türü nedir?” veya “Evim için en iyi küvet hangisi?”. Bu genellikle, alanınızla başarmaya çalıştığınız şey tarafından yanıtlanır. Aşağıda seçeneklerden sadece birkaçı bulunmaktadır:

KÜVETLER:

 • Duşlu porselen
 • Girdap
 • Sonsuzluk küveti
 • Serbest duran
 • Pençe ayağı
 • Bakır

DUŞLAR:

 • Cam karo
 • Seramik karo
 • Kapısız L şeklinde
 • Eğimli perde çubuğu
 • Çift duş başlıkları
 • Yağmur duş başlıkları
 • Vücut spreyleri
 • Yerleşik raflar ve banklar

Bir müteahhit veya tasarım uzmanı, bir banyoda en iyi şekilde çalışacak

duş veya küvet türü ve sıhhi tesisatın boyutu veya konumu ile kişisel bir seçimin bir olasılık olup olmadığı hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. 

Tadilat sırasında bir küveti kaldırmayı düşünürken, evde küvetli en az bir banyo bulundurmayı unutmamalısınız.

LAVABO

Lavabo, banyonun bir diğer önemli odak noktası ve aynı zamanda tasarım açısından önemli ölçüde gelişen bir özelliktir. Bireyler alanı açmaya, depolamayı artırmaya veya odanın tarzını değiştirmeye çalıştıklarından, bir banyo tadilat projesinde en çok değiştirilen unsurlardan biridir.

istanbul Banyo Tadilatı Tasarım ekibimiz, size çok sayıda tedarikçimizde

ve tedarikçimizde bulunan seçenekleri göstererek karar verme sürecinde size rehberlik edecek bilgiye sahiptir. 

Dikkate alınacak diğer hususlar, kullanılacak bataryanın türü, lavabonun

tek başına mı yoksa bir dolaba entegre edilmesi mi gerektiği ve lavaboyu kimin kullanacağıdır. 

Bazı stiller, özellikle çocuklar için işlevsel ve kullanımı kolay değildir. Lavabonun dayanıklı ve leke tutmaz olması da önemlidir.

Birkaç lavabo seçeneği şunları içerir:

 • Gemi: Bir tezgahın üstüne oturur. Genellikle kase şeklindedir ve porselenden cama, bakırdan paslanmaz çeliğe kadar çeşitli malzemelerden üretilir. Daha yükseğe oturur ve popüler bir banyo trendidir.

 

 • Kaide: Havza geniş ve derin iken taban dar olduğu için yerden tasarruf etmek için idealdir. Altında herhangi bir depolama alanı içermez. Benzersiz bir stil sağlar.

 

 • Duvara monte: Yerden tasarruf etmek isteyen tadilatlar için en iyi seçenek. Ayak veya tezgah gerektirmeden tamamen duvar tarafından desteklenir. Boruların görünmesine izin verir, ancak kolayca kapatılabilir.

 

 • Konsol masası: Duvara monte lavabo ile makyaj masası arasında bir karma. Bu tür, yerden tasarruf sağlar, ancak altında biraz depolama alanı bulunur. Lavabo tipik olarak bir masanın üzerine veya bir raflı dört ayak üzerine oturur.

 

 • Vanity: Lavabo, altında geniş depolama alanı olan bir tezgahın içine yerleştirilmiştir. Borular görünmez ve dolaplar çeşitli boyutlarda gelir. 

 

 • Lavabolar, lavabo ile tezgah arasında kenarları veya dikişleri görünmeyen sağlam bir yüzey olarak veya lavabonun etrafındaki bir
 •  
 • çemberin tezgahın üstüne oturduğu ve mevcut yüzeylere kolayca eklenebilen bir damla olarak monte edilebilir.

AYDINLATMA

Banyo tadilatı sırasında genellikle gözden kaçan önemli bir husus aydınlatmadır. Bir tadilat düşünüldüğünde, odanın her bir alanının aydınlatması değerlendirilmelidir. 

Küçük banyolar, doğru aydınlatma türüyle daha büyük görünecek şekilde

yapılabilirken, büyük banyolar, her alanın işlevsel olması için çeşitli aydınlatma türlerine ihtiyaç duyacaktır. 

Aydınlatmayı tasarım estetiğine uydurmak gerekliyken, aynı zamanda yaşamın tüm günlük işlevlerine yönelmek için uygun ışığı sağlamak da gereklidir.

Çoğunlukla “görev aydınlatması” olarak adlandırılan, banyoyu aydınlatırken başlamak için iyi bir yer, farklı işlerin veya görevlerin yapılacağı çeşitli alanları düşünmektir. Bu alanların her biri – makyaj masası veya lavabo, duş ve / veya küvet ve tuvalet – kendi odaklanmış aydınlatmasına sahip olmalıdır. 

Daha büyük bir banyo için, özellikle sık kullanılan veya dinlenme yeri

olarak kullanılacak olan bir banyo için, tüm alanı aydınlatmak için bazı temel ortam aydınlatması gerekli olabilir.

Bu alanlar için aşağıdaki aydınlatma türlerini düşünün:

Makyaj masası veya lavabo: Bir aynanın her iki tarafında duvara monte armatürler. Buradaki fikir, tıraş etme, makyaj yapma veya saç şekillendirme gibi görevleri tamamlarken yüzdeki gölgeleri azaltmaktır. Aynanın üzerinde veya üzerinde şerit aydınlatma da seçeneklerdir.

Tuvalet: Basit gömme kutu ışıkları, genellikle odanın geri kalanından bir

duvar, yarım duvar veya dolap ile ayrılan bu alanı aydınlatmak için yeterlidir.

Duş veya küvet: Islak, nemli alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ışıkları kullanın. Gömme aydınlatma en iyi sonucu verir ve tıraş ve temizlik görevlerini tamamlamak için yeterince parlak olmalıdır. Bir jakuzili küvetin üzerinde drama veya rahatlatıcı bir aura yaratmak için karartma anahtarları takmayı düşünün.

Tüm oda: Odanın ortasına monte edilen basit bir tavan lambası işe yaramalı. Belirli bir temada dekorasyon yapıyorsanız, bir avize, aplik veya sarkıt ışık tasarıma katkıda bulunacaktır.

TEZGAH ÜSTÜ

Tezgahlar, herhangi bir banyoda son derece önemli bir başka armatürdür. Sadece şık ve odanın tasarımına uymaları değil, aynı zamanda dayanıklı, esnek ve işlevsel olmaları da gerekir. Bu yüzeylerin bakımı, su, sabun ve kozmetik ve saç ürünlerinden kaynaklanan kalıntılara maruz kalacağından basit olmalıdır. Sabah ve akşam banyo rutinlerini tamamlamak için ne kadar çalışma alanı gerektiği de dikkate alınmalıdır.

İstanbul Tadilat Şirketleri gibi bir banyo tadilat müteahhidi  , tezgah alanını

maksimize etme veya depolamayı artırmak ve kişisel ihtiyaçları karşılamak için tezgahları ve dolapları yeniden yapılandırma konusunda uzmanlık sağlayabilir. 

Ayrıca ihtiyaçlara ve tasarım vizyonlarına uyan bir yüzey malzemesi önerebilir.

Pratik ve güzel tezgahlar için pek çok seçenek var, ancak banyonuz için en iyi tezgah hangisi? Her birinin periyodik olarak kapatılması gerekenden neredeyse hiç gerekmeyen kendi bakım seviyesi vardır. Bazıları daha gözeneklidir ve daha kolay lekelenir veya çizilir. Ve tabii ki bazıları kişisel bütçeye diğerlerinden daha iyi uyacaktır.

 • Granit
 • Kültürlü Mermer
 • Kireçtaşı
 • Kuvarsit
 • Katı yüzey kaplama
 • Laminat
 • Seramik karo
 • Porselen çini
 • Odun
 • Bardak
 • Somut

DÖŞEME

Bir banyo tadilatı için döşeme seçerken, bireyler tipik olarak zemine dikkat

çekmekle daha az ilgilenirler ve neme ne kadar iyi dayanacağına, gerekli bakıma ve çıplak ayak üzerinde nasıl hissettiğine daha çok odaklanırlar. 

Banyo zeminleri ıslak ayaklar, kozmetik kalıntılar ve hijyenik amaçlar için gerekli olan sık temizlik ile gerçekten dayak atabilir.

Döşeme seçenekleri, farklı renk, boyut ve dokulara sahip tasarımlar oluşturarak bir banyoyu özelleştirmeyi kolaylaştırır. Odanın çeşitli alanları, özellikle tuvaletlerin veya tuvalet masalarının önünde, karo ile bir “halı” oluşturularak kaydırılabilir. Duvarlar ve duşlar da uyumlu veya devam eden karo tasarımlarıyla doğrudan zemine dahil edilebilir.

Fayans genellikle banyo zeminleri için tercih edilen malzeme olsa da, banyoyu çekici ve şık hale getirecek çok sayıda seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden bazıları diğerlerinden daha fazla bakım gerektirebilir, yani nem hasarına karşı yeniden sızdırmazlık veya zaman zaman harç değiştirme. Bu diğer seçenekler şunları içerir:

 • Odun
 • Lüks Vinil Karo
 • Vinil
 • Taş
 • Linolyum
 • mantar

Şu anda birçok banyoya monte edilen bir başka popüler seçenek de radyan ısıdır. 

Çoğu için lüks olarak kabul edilen ışıltılı zemin, banyo zeminini, özellikle

soğuk sabahlarda veya duştan çıktıktan sonra çıplak ayak için sıcak tutar. 

Ne kadar lüks olsa da, kurutma kabiliyetinde de işlevseldir ve kaymayı azaltmak için ıslak zeminleri daha çabuk kurutur.

İki tür radyan zemin ısısı vardır. Zeminin altındaki kauçuk borulardan zorlanan suyu ısıtmak için sıcak su ısıtıcısı kullanan Hydronic . İkinci biçim olan elektrik, zeminin altında ısıya dayanıklı tellere sahip bir elektrik paneli kullanır. Her ikisi de arzu edilen ısıyı sağlarken, elektrik daha ekonomik ve kurulumu daha basittir. Bununla birlikte, her ikisi de mevcut zeminlerin kaldırılmasını gerektireceğinden, yeniden modelleme planı yeni döşeme içermiyorsa bir seçenek olmayabilir.

Bu, bir evin banyosunu yeniden şekillendirmek söz konusu olduğunda değiştirilebilecek, değiştirilebilecek ve güncellenebilecek tüm olasılıklara sadece bir bakış. 

Tadilat projesi ister sadece bu özelliklerden birini değiştirmeyi içeriyor olsun, ister tüm banyonun sökülmesini ve zeminden yukarı yeniden inşa

edilmesini içeriyorsa, İstanbul Banyo Tadilat Hizmeti Ustalarımız banyo vizyonunuzu üstlenmeye hazırdır.

Ekip , ilk planlamadan tezgah ve döşeme üzerine öneriler sunmaya, projenin sonuna kadar  , banyoyu her zaman hayalini kurduğunuz alana dönüştürecektir. 

Telefondan bugün onlarla iletişime geçin

ve tasarladıkları ve yeniledikleri mekanların fikirleri ve fotoğrafları için banyo portföylerini ziyaret edin . 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası