Çatı Su Yalıtımı Hizmeti

Yağmurlu bir günde, alçı tavanınızın içine damlayan bir ses fark ettiğinizde evinizde oturduğunuzu hayal edin. Zamanla duvarlar ve tavan kahverengiye dönmeye ve boya köpürmeye başlar.

Evinizin su yalıtımı bozulduğunda böyle olur.

Su yalıtımı, her evde önemli bir rol oynar. Suyun evinizin yüzeylerine sızmasını ve küf oluşumu ve mülkünüze zarar verme gibi büyük sorunlara neden olmasını önler.

Çok katlı bir apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, su yalıtımı da suyun aşağıdaki üniteye sızmasını önler.

İçindekiler

 

Evinizin hangi alanlarında su yalıtımı gerekiyor?

Bir evin su yalıtımı gerektiren birden fazla alanı vardır. En hayati alanlar banyolar, çatılar / teraslar, su depoları, mutfaklar, balkonlar ve yüzme havuzları / göletlerdir.

Pencereler de su yalıtımı gerektirir. Bununla birlikte, bunlar pencerelerin etrafındaki contalar kullanılarak elde edilir ve bu makalede tartışılmamaktadır. Bunun yerine, sadece su ile temas eden yüzeye uygulanan su yalıtım yöntemlerini ele alacağız.

Bunlar iki kategoriye ayrılır ; doğrudan elementlere maruz kalan açık sistemler ve uygulama bittikten sonra genellikle maruziyetten gizlenen açıkta olmayan sistemler.

Su yalıtımı gerekip gerekmediğini nasıl anlarım

En belirgin işaret, yağmur fırtınası sırasında tavanınızın damlamaya başladığı zamandır.

Bir süre sonra evin çevresinde küf kokusu ve / veya sızıntının meydana geldiği duvarlarda veya zeminlerde küflü / kahverengi renkli lekeler olacaktır.

İşlem görmeden bırakılırsa, çatlak zeminler veya duvarlar, kabarma veya soyulma boya gibi daha fazla hasara neden olabilir. Sabit nem, metal mobilyalarınızın veya pencerelerinizin ve donanımınızın paslanmaya başlamasına bile neden olabilir.

Daha fazlasını okuyun: Üst kattaki komşudan sızıntı; sorumlu kim?

Üst kattaki komşudan sızıntı; sorumlu kim?

Muhtemelen sızdıran bir çatı veya su deposundan kaynaklanan su hasarı
Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası