Boya ve Boya Ustası

Hemen hemen herhangi bir boyacı uzmanına sorun, size ticaretinin gerçek bir imaj problemi olduğunu söyleyecektir. Sonuçta, herkes boya yapabileceğini düşünür. Gün içinde yapılan ev makyaj şovlarında rengin ne kadar hızlı açıldığını izleyin. Bir fırça, rulo ve birkaç galon lateks alın ve hazırsınız, değil mi?

Pek değil. İstanbul Boyacı Ustası Hizmeti bünyesinde bir zanaatkarlar “Gerçek şu ki, işleri kötü yapmak kolaydır,” diyor. Doğru adımları öğrenmenin, işi doğru yapmak için zaman ayırmanın ve ilerledikçe tekniğinizi geliştirmenin yerini hiçbir şey tutamaz.

Döşeme ve Duvarları Boyamanıza Yardımcı Olacak 24 Profesyonel Boya İpucu

Ancak, ticaretin ev sahiplerinin yolu kolaylaştırmayı öğrenebileceği birkaç püf noktası da var. Sonraki sayfalarda, Seattle’dan Boston’a çalışan profesyonellerin onlarca yıllık birikmiş bilgeliğinden derlenen birkaç düzineyi bir araya getirdik. İşaretlerini işe koyduğunuzda, bant ve brandalar kaldırıldıktan yıllar sonra boya işinizde bir fark göreceksiniz.

Boya İşinize Hazırlanın
1. Daha Büyük, Daha İyi Bir Renk Örneği İçin Boya Örneği Alın

Boya mağazasından küçük bir renk çipinin size bir rengin duvarlarda nasıl görüneceği konusunda bir fikir vermesini beklemeyin. Renkler birbirine ve etrafındaki nesnelere görelidir – örneğin yeni deri koltuk gibi. Bunun yerine, kendi mega saatinizi yapın.

Örnek bir miktar boya alın, en az üç metre kare köpükten bir levha (beyaz yüzeyi astar gibi davranır) üzerine iki kat fırçalayın, ardından duvara dayayın. Renk tonunuzun mobilyanızdan ve döşemenizden nasıl etkilendiğini çok daha iyi anlayacaksınız. Rengi günün çeşitli saatlerinde göz küresi yapın ve farklı ışık koşullarında nasıl göründüğünü görmek için odanın içinde hareket ettirin.

2. Kaç Boya Kutusuna İhtiyacınız Var?

Boyahane için yola çıkmadan önce bir mezura alın ve ne kadar yüzey kaplamanız gerektiğini belirleyin ve tavanı unutmayın. En uzun duvarı ölçün ve tavan için bu sayının karesini alın.

Duvarlar için, en uzun duvarın uzunluğunu yüksekliğiyle çarpın, ardından bu sayıyı dört ile çarpın. İki kat yapıyorsanız sayılarınızı ikiye katlayın. Ya da ne kadar ihtiyacınız olduğunu hesaplamak için aşağıdaki adımları izleyin ; Genel bir kural olarak, bir galon yaklaşık 40 metre kareyi kaplar.

3. Boyacı Ustası Hizmetine yatırım yapın

İyi şeyler için gidin. Neden? Çünkü ucuz boya ıslakken çok iyi örter – ilki ve çoğu durumda sonuncusu, çoğu insan işlerini inceler – ama kuruduktan sonra o kadar iyi değildir.

Boyacı Ustası Hizmeti’nin sahibi  yaşayan boyacı ustası, “Kutuda sadece bir Litre eşya için yer var” diyor. “Daha ucuz pigment eklerseniz, daha pahalı reçine çıkarırsınız ve onu bir arada tutan da budur.” Daima iki kat uygulayın ve aralarında 2 ila 3 saat bekleyin.

4. Karışıklık Yok, Toz Yok

Boyama hazırlığı genellikle kazıma, zımparalama ve toz çıkarmayı içerir. Massachusetts, Boyacı Ustası Hizmeti “Tozun ne kadar uzağa gittiği ve hangi küçük alanlara girebileceği konusunda şok olabilirsiniz” diyor.

Boyacı Ustası Hizmeti tarafından yapılan yaylı direk tarzı bir bariyer sistemine yatırım yapmak istemiyorsanız , çalışma alanına ve mobilyaların üzerine açılan kapıların etrafına plastik koyun. İnce şeyleri atlayın: Berrak, daha kalın tabaka (2 ila 4 m2) yeniden kullanılabilir, katlanması ve açılması daha kolaydır ve yırtılma olasılığı daha düşüktür. Boyacı bandıyla sabitleyin.

5. Temiz Bir Tarama

Birçoğumuz boyayı kaldırmak için o kadar endişeliyiz ki, duvarları iyice temizlemenin ilk adımını atmayız – özellikle de, görünmez bir şekilde gres, yağ ve yemek artıklarıyla süslenmiş olabilecekleri mutfakta.

Boya Ustası, “Bunu temizlemezseniz, yağlı bir kurabiye sayfası boyuyor olabilirsiniz” diyor. “Yapışmayacak.” Aynı şey banyo, havadaki şampuan, saç spreyi ve kozmetikler için de geçerli. Zorlu alanlarda yağ giderici kullanın; ev temizleyicisi başka yerde çalışmalıdır. Sonra durulayın.

6. Halı ile Süpürgelik Nasıl Boyanır

Halı üzerine süpürgelik boyamanız gerekiyorsa, ona yaklaşmanın birkaç yolu vardır. İlk önce, halının yapışkan şeridini çıkarıp geri çekip çekemeyeceğinizi kontrol edin. Bu mümkün değilse, muhtemelen her şeyi yerinde boyamanız gerekecek. Halıyı boyama sırasında korumak için bir halı kalkanı veya boya kalkanı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, daha kapsamlı bir seçenek, temel tahtayı çıkarmak, boyamak ve daha sonra yeniden takmaktır.

Aletlerinizi Birleştirin
7. İyi Bir Fırçanın İzi Mutlaka Olmalı

Kıllar “işaretlenmelidir”: ince bir uç oluşturmak için sivriltilmiş, bölünmüş ve birden çok uzunlukta düzenlenmelidir. Sentetik olanlar – özellikle kaliteli bir naylon ve polyester karışımı – lateks boyaları son derece iyi tutar ve serbest bırakır.

Bitmemiş sert ağaç sapları terli ellerle kavramak daha kolaydır ve bakır veya paslanmaz çelik halkalar fırçayı yıkadıktan sonra paslanmayacaktır. Döşeme kesmek için en az bir 21/4 inç açılı kanat fırçası ve duvarları ve tavanları kesmek için bir 3 santimlik fırça isteyeceksiniz.

Bulabildiğiniz en iyilerini satın alın – iyi bir fırça size genellikle 12 ila 15 ABD doları arasında bir fiyat verir. İstanbul’daki Boyacı Ustası Hizmeti’nin sahibi, “İnsanlar bir filme gitmek için 100 TL harcamayı düşünmüyor” diyor. “Ama ucuz teçhizatla boya yapmaya çalışırken kendilerini işkenceye soktular.”

8. Boya Rulosunun Boyutu Önemlidir

Yerel ev merkeziniz veya nalburunuz duvarları boyamak için çok sayıda standart 9 santimlik tekerlekli kafesler ve kapaklar sunar, ancak bunlar dikkate alınması gereken tek boyut değildir.

Küçük köpük rulolar kapı panelleri ve lambri kaplama için iyidir ve 14 ve hatta 18 santimlik rulolar, birçok alanı daha hızlı kaplamanıza izin verecek kadar boyayı tutar – yüksek tavanlı büyük bir odanız varsa kullanışlıdır.

Boyacı Ustası Hizmeti’nin baş ustası İstanbul’dan , “Üreticiler daha büyük rulolar yapıyor ve onları satın alan insanlar var” diyor. “Ama sadece eğitimli olanlar.”

9. Daha İyi Bir Zımpara Kağıdı

Silisyum karbürle kaplanmış siyah zımpara kağıdına bakın – standart kahverengi türü kadar çabuk parçalanmayacağı için daha uzun süre dayanır.

Aynı malzemeyle kaplı köpük zımpara süngerleri, köşelere gizlice girmenize ve yuvarlak kenarların etrafına eşit şekilde sarmanıza olanak tanır – ayrıca yeniden kullanılabilirler. Onları temizlemek için suda sıkın, ardından tozu daha fazla hapsedebilmek için nemli kullanın.

Hangi cesareti seçmeli? Zaten düzgün durumda olan duvarları hazırlarken orta büyüklükte bir kum (100 veya 120) kullanın; yontulmuş veya soyulmuş boyanın kenarlarını çıkarmak için daha kalın bir 60 veya 80 kum. Çok ince (200 veya 220 kumlu) zımpara kağıdı, boya katları arasındaki yüzeyleri düzleştirmek için en iyisidir.

Boyacı Bantı İpuçları
10. Rehberiniz Olsun

Profesyoneller  düşük ince yapışkanlı mavi boyacı bandını kullanır – esas olarak yüzeyleri korumak için, aynı zamanda duvarları veya tavanları kesmek için bir kılavuz olarak. Boyacı Ustası Hizmeti, “Eski evlerde düz yüzeyler o kadar pürüzlü olabilir ki, bandı boyarsanız net bir çizgi elde ettiğinizden emin olamazsınız.” “Bu yüzden onu bir rehber olarak kullanın.”

Bandın kenarına kadar kesin, ancak üstünden geçmeyin. Tam yüklü fırçanızı bandın yaklaşık 2 1/4 santim yakınına getirin, ancak banda en yakın olan son 1/4 cm.’e çok hafif gidin. Boyacı Ustası Hizmeti, “Bunu yaptığınızda, boyanın bandın kenarının altına sızmaması için büyük bir şansınız var” diyor.

11. Mükemmel Şerit

Boyalı çizgilerin görünümü gibi mi? Herhangi bir kanama olmadan net bir renk bandı koymak için, önce bir sıra mavi boyacı bandı koyun, ardından iki rengin birleşeceği kenara küçük bir lateks kalafat boncuğu sürün.

Boyacı Ustası Hizmeti, boya ustaları, “Duvarda çok ince bir tabaka oluşana kadar kalkanı silin” diyor. “Sonra bandı çıkarın ve kalafat çizgisine kadar boyayın.” İnce boncuk, kuru yüzeyi herhangi bir banttan daha iyi kapatır. Birkaç saat sonra kalafayı soyun.

12. Puan Ver

Süpürgelikleri boyacı bandıyla maskelemişseniz, boyayı sürdüğünüz gün çıkartın – ama önce bir bıçak geçirin, diyor Siegner. Siegner, “Bazen lateks duvar kaplamaları tamamen sertleşene kadar lastik gibi olur ve bandınıza dokunurlarsa, boyayı çıkarmaya gittiğinizde duvardan bir parça boyayı çekebilirsiniz” diyor.

45 derecelik bir açıyla tutulan bir macun bıçağıyla, süpürgelik ile duvar arasındaki bandın kenarını puanlayın.

Bir Profesyonelle Takım Kurmak
13. Yarı Yol Önlemleri

Bütçeniz kısıtlıysa – ve boyama becerileriniz yeterliyse – bir boyacı yüklenicisine işi sizinle bölme hakkında konuşmak isteyip istemediğini sorun. İstanbul’daki Boyacı Ustası Hizmeti’nin ev boyama baş ustası, zaman zaman ev sahipleriyle bu tür ortaklıklar kuruyor.

“İçeri girip süsleri çıkarabiliriz, sonra insanlar boyayı kendileri yapacak” diyor. “Ya da içeri girip hazırlık onarımlarını veya yüksek alanları yapabiliriz. Her zaman ‘Hepsi ya da hiçbiri’ demek zorunda değiliz.”

14. Burada Biraz Yardım Mümkün mü?

Profesyoneller her zaman “ıslak kenarlar” ile çalışır. Yani, kestikleri veya duvarın çevre kenarları boyunca bir fırça ile boyadıkları alanlar kurumadan önce duvarları yuvarlarlar.

Birçok Ev Boyama projesinde çalışmış olan boya yüklenicisi Ümraniye Boyacı Ustası Hizmeti, “Bir odanın kenarlarında ‘bant oluşmasını’ önlemek için bir kişinin duvarları kesip arkasına başka bir duvarları yuvarlaması en iyisidir,”

Yardımcı olması için bir arkadaşınıza yaslanamıyorsanız ve yalnız çalışıyorsanız, yalnızca boya ıslak kalırken yuvarlayabildiğiniz kadar kesmeye çalışın.

Duvarları Düzleştirin
15. Tüyleri Yok Et

Yeni boyanmış duvarlarınıza gömülü küçük dalgalı tüyler görmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Onları uzak tutmak için, elinizi boyacının6yapışkan tarafı dışarıda olacak şekilde bantla sarın ve yeni rulo kapaklarını hafifçe vurarak dağınık lifleri yakalayın.

16. Boya Rulosu Seçimine Dikkat

Ruloyu asla boyanın içine, rulo kolu ıslanacak kadar daldırmayın – bu, damlalar için bir reçetedir. Ve her iş gününün başında, kapağı gece boyunca sıkıca kapatmış olsanız bile boyanızı temiz bir kovaya boşaltın. İstanbul’daki  Ataşehir Boyacı Ustası Hizmeti ve Dekorasyon’dan  sorumlu ustabaşı, “Bu adımı atlarsanız, duvarlarda pıhtılaşmış boya parçalarıyla karşılaşıyorsunuz – bunlara sümük veya sümük diyoruz -” diyor. Ve kimse bunu istemez.

17. Duvarlara Bir Zamanlar Verin

Zımpara tozunu trimin üzerine hapsedebilmek için, muhtemelen, üzerine yapışkan reçineyle gömülü tülbent gibi yapışkan bir kumaş geçirmeyi zaten biliyorsunuzdur. Ama aynı zamanda duvarlar için de iyi bir fikir. İstanbul, Boyacı Ustası Hizmeti merkezli bir boya ve dekorasyon ustası olan Üsküdar Boyacı Ustası, “Sırık zımpara makinemin başına yapışkan kumaş sarıyorum ve tozu almak için duvar yüzeylerinin üzerinden geçiriyorum” diyor.

Çoğu donanım ve boya mağazasında yapışkan bez bulunur, ancak elinizde yoksa bunun yerine bir mikrofiber toz bezi kullanın. Yumuşak bir fırça aparatıyla duvarları süpürmek de fena bir fikir değil. Tozun odanın içine ve duvarlarınıza geri dönmesini önlemek için vakumda bir HEPA filtre bulunduğundan emin olun.

Duvarınızı Boyayın ve Düzgün Şekilde Döşeyin
18. Önce Döşeme veya Duvarları mı Boyarsınız?

Birçok ev sahibi önce duvarları boyar, ardından ilk katın kurumasını beklerken süslemeye geçer. İstanbul Boyacı Ustası Hizmeti, ev sahiplerinin daha stratejik düşünmesi gerektiğini söylüyor. “Önce tüm ahşap işlerini – birinci ve ikinci katları – boyayın, ardından duvarlara taşıyın,” diyor.

“İleri geri hareket ederseniz, kesim çizgileriniz o kadar keskin olmayacak. Ahşap işçiliğini ilk yaptığınızda, döşeme boyasını duvarlara biraz sürebilir ve ardından tek seferde kesebilirsiniz.”

19. Boya Katlarını Eşit Şekilde Uygulayın

Katlarınızı uygularken, sadece kaplamaya odaklanmayın, aynı zamanda tek tip bir kalınlık da düşünün. Boyacı Ustası Hizmetinden Bostancı Boya Ustası, “Ev sahipleri profesyonel boyacıların renk verdiğini düşünüyor, ancak aslında doku uyguluyorlar” diyor.

Ahşap işlerinde, damarları takip etmek için vuruşlarınızı hizalayın. Bir kapının kenarlarından sarkabilen yapışkan kornişler olan “kalın kenarlardan” ve aşırı yüklenmiş silindirlerin bıraktığı ip izlerinden kaçınmaya çalışın. “Silindiri duvara eşit şekilde tutmazsanız, tıpkı bir kayak tepesindeki gibi, bakımcılar izleri arasında küçük sırtlar bıraktığında bir sırt bırakabilir.”

20. Uzun Dikey Vuruşlar Yapın

Duvarın bir bölümünü yuvarladıktan sonra, bir dizi uzun dikey vuruş yapın – tek yönde, sola veya sağa hareket ederek – duvarın tamamı boyunca yukarı doğru hareket edin. “Serme” adı verilen bu son adım, ıslak boyayı yüzeye güzel ve eşit bir tabaka halinde dağıtır.

21. Boya Fırçası Nasıl Seçilir

İyi kıllar boyayı fırçanın tepesine ve metal yüksüğe doğru çeker. Fırçanızın aşırı yüklenmesini önlemek için, kılları kovanın yarısına kadar daldırmayın. Ardından fazlalıkları gidermek için kıl uçlarını kepçenin her iki tarafına hafifçe vurun. Veya Boyacı Ustası Hizmetinden Kadıköy Boyacı Ustası‘nın yaptığı gibi yapın. “Sapı hayali bir bölme çizgisi olarak kullanarak potun yarısını ‘ıslak’ tarafınız olarak ayırın.” Kovanın bu tarafına fırçanın bir tarafına hafifçe vurun, ardından fırçayı açık tarafı yukarı çevirin.

Boyayı duvara yapıştırmak için , fırçayı kestiğiniz yerden birkaç santim uzağa yerleştirmenizi ve ardından onu kesme çizgisine taşımanızı ve fırça sürüklenmeye başlayana kadar dümdüz yukarı çekmenizi önerir. Ardından seviyelendirmek için bir çizgi halinde geri çekin. Son olarak, fırça darbelerini yumuşatmak için fırçayı hafif bir vuruşla yukarı doğru hareket ettirin.

Temiz Tarama
22. Yanlışlıkla Yere Düşen Boya Damlaları Temizleyin

Halınıza yanlışlıkla su bazlı boya damlatırsanız, fırçalamaya çalışmayın – rengi halının liflerine yerleştirmenin en hızlı yolu. Bunun yerine, Kartal’daki Kartal Boyacı Ustası, “alanı ıslak tutun ve lekeleyin” diyor.

“Çok fazla dökerseniz, elinizden geldiğince temizleyin, alanı nemlendirin ve bir halı temizleme firmasını arayın.” Yerin ıslak kalmasını sağlarsanız, profesyonel bir halı temizleyicisi dökülmenin tamamını alabilmelidir.

23. Kartal Boyacı Ustasına Övgü

İyice temizlenmiş bir fırça, en güçlü evliliğin bile dayanabileceğinden daha fazla tadilattan geçmenizi sağlayacaktır. Fırçanızı boyadıktan hemen sonra yumuşak sabun ve ılık suyla iyice yıkayın. Ardından, akan musluğun altında, boyayı çekirdekten ve metal yüksükten uzağa çekmek için kılların arasından metal bir fırça tarağı çekin.

Fırçanın dışında inatçı bir boya mı var? Hassas kıllara zarar verebilecek tel fırçaları atlayın ve gevşetmek için mutfak lavabosundan naylon bir ovma pedi alın.

24. Fırçanızı Düzgün Temizleyin

Profesyoneller, eskimiş bir fırçaya, göründüğü kadar kesin olan “sopası” diyorlar. Boyacı Ustası Hizmeti , Sancaktepe’den Sancaktepe Boyacı ustası, “Fırçanız eskimiş veya alevlenmişse, işe yaramaz” diyor.

Profesyoneller fırçalarını temizlediklerinde, fırçalarını hafifçe vurarak kuruturlar, sapı avuçlarının arasına sürterek fazla nemi döndürürler ve ardından şekillerini korumak için orijinal ambalajlarına geri koyarlar. Şöyle diyor: “Boyacının alet çantası olarak adlandırdığımız tutuşunuzu sürdürüyorsanız, oyunda öndesinizdir.”

Boya Rengi Seçimi
Doğru Beyazı Seçmek

Dünyadaki en popüler tek boya rengi de en kafa karıştırıcı olabilir. Bir sorun, tonun çok fazla varyasyonunun olmasıdır. Ama hepsinin aynı olduğunu varsaymayın. İstanbul’daki Boyacı Ustası Hizmeti’nin sahibi, “Bazı beyazları yan yana koyarsam, farkları hemen görebilirsiniz” diyor.

“Bir beyaz seçmenin ilk adımı, sıcak beyaz mı yoksa soğuk bir beyaz mı istediğinize karar vermektir. Beyazın daha sıcak tonları, sarı bir alt ton içerir – Fransız vanilyalı dondurmasını düşünün – veya bir parça pas, pembe veya kahverengi. Öte yandan daha soğuk beyazlar, bir miktar mavi, yeşil veya gri tonu gösterir. Bir odada en yaygın olan mevcut tonlara göre birini veya diğerini seçin. ” Kahverengi-deri kesitinize veya kiraz zeminlerinize veya oryantal halınıza bir bakın “diyor.” Bunlar var, onları görmezden gelmeyin. “

Çoğu zaman, insanlar daha sıcak beyazlara meyleder ve bu da gevrek kuzenlerinden çok daha fazla satılır. Bununla birlikte, daha temiz, daha modern bir beyazı tercih edenler var, diyor. Boyacı Ustası Hizmeti renk pazarlama uzmanı ustası  (bir dizi şirketin beyazı sağda gösteriliyor). “Belki çok fazla paslanmaz çelik veya daha modern bir kentsel çatı katı görünümüne sahipler. Genellikle daha temiz, daha soğuk beyazlara bakan insanlar bunlar.”

İşlemi Başka Herhangi Bir Renkle Tekrarlayın

Ton ailesini oluşturduktan sonra, diğer herhangi bir renkle aynı kuralları izleyin: İki veya üç renk seçin, bir sıra örnek renk örneği koyun – her birini iki kat yaptığınızdan, Boya Ustasına tavsiye ettiğinizden emin olun – ve gün boyunca onlara göz atın ve gece, ışıklar açıkken. O zaman ; Muhtemelen, seçimlerinizden biri odada verilenleri yumuşatacak veya tamamlayacaktır.

Son olarak, genellikle göz ardı edilen yüzey tepelerinde ultra keskin kalmayı düşünün. Az veya hiç alt tonu olmayan veya en fazla hafif gri tonlu bir beyaz, yukarıda nötr bir “gökyüzü” oluşturur ve tavan yüksekliğini görsel olarak kaldırır. Boyacı Ustası Hizmeti , “Burası gerçekten de hepsinin en beyazı için doğru yer.” Diyor.

Şerit Çipinin Kodunu Çözme

Ticarette tek bir rengin daha koyu-açık tonlarından oluşan dar sıra budur. En koyu gölge kartı tutturur, ardından daha az renk pigmenti ve daha saf beyaz içeren daha açık versiyonlara “indirilir”.

Öyleyse neden bazı renkler gölgeler daha açık hale geldikçe daha kırmızı veya daha mavi veya bir şekilde farklı görünmeye başlar? Boyacı Ustası Hizmeti renk teknolojisi direktörü, “Bu gerçekten gözün bir numarası” diyor. “Değişen, renk algınızdır. Renk pigmenti aynı kalır.”

Renk algısı, çevrenizdeki ışığın kalitesi (sarımsı akkor ışık mı yoksa daha mavi flüoresan ışık mı?) Ve “eşzamanlı kontrast” faktörü de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenir – baktığınız rengi çevreleyen başka renkler nelerdir? Beyaz bir arka plan, çok canlı sarının daha az parlak ancak daha yoğun görünmesini sağlar. Maun bir yüzeye karşı aynı renk daha açık ve daha parlak görünecektir.

Boya renkleri, duvarda küçük, küçük bir dikdörtgen kağıda göre daha yoğun görünme eğilimindedir, bu nedenle şerit çip, daha derin bir değerin nasıl görünebileceğini önizlemenize olanak tanır. Ve eğer belirli bir renk konusunda endişeliyseniz, bir adım daha hafif gitmek daha güvenli bir bahis olabilir – muhtemelen duvarda bir kez arasına bir şey koyacaksınız.

Gerçekten bir kayıp yaşıyorsanız, şunu deneyin: En koyu renkli çip ile yaşayabileceğiniz bir şerit bulun; o zaman, aralığın ortasındaki ve üstündeki renkleri beğeneceğinizi bilirsiniz.

Boya Doktorundan İpuçları

Boyacı Ustası Hizmeti boyayı bilir. 24 yıl önce fırça üreticisi  için eğitim almadan önce 7yıl profesyonel olarak çalıştı ve boş zamanlarında Boyacı Ustası Hizmeti’nin çıraklık programını yönetti.

İşte boyamaya giden yol boyunca öğrendiği birkaç numara:
  1. Duvarları yuvarlarken süpürgeliklere boya sıçramasını önlemek için, sıçramaların yapışmasını önlemek için ıslak bir bezle silin. Yuvarlamayı bitirdiğinizde, damlacıkları silmek için nemli bezi süpürgelikler boyunca bir kez daha çalıştırın.
  2. Kenarları keserken veya duvarların birleştiği yerde nefes verin veya nefesinizi tutun – “Düz bir çizgiyi korumanıza yardımcı olur.” Yüksekte, aşırı uzanmak yerine merdivende dik durduğunuzdan emin olun.
  3. Dokulu duvarları veya tavanları keserken, kıl uçlarını düz olmayan yüzeylere sokmak için elinizi biraz sallayın.
  4. Yorgunluğu önlemek için, keserken ellerinizi değiştirin – fırçayı kolunuzun bir uzantısı olarak düşünün. Ve yuvarlanırken çok fazla zorlamayın.
  5. Son olarak, fırçanızı veya rulonuzu kuru çalıştırmayın. “Boyanın ardını görebildiğinizde – boyacıların ‘tatil’ dediği şey – çok ileri gitmişsinizdir.”
Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası