Boya seçmek için bazı ipuçları

Bir evin içini tanımlamak için birçok bileşen bir araya gelir. Bazı ev sahipleri, ultra modern veya çiftlik evi gibi belirli tarzlara kısmi olabilirken, diğerleri, mutlaka bir tarz veya başka bir şekilde kategorize edilemeyen daha geleneksel bir görünümü tercih edebilir.

Pek çok ev sahibi, evlerinin belirli bir stili somutlaştırması için çok fazla zaman harcasa ve çok fazla enerji harcayabilse de, belirli bir görünüme bağlı kalmaya istekli olmayanlar, kendilerine ait şık bir ifade oluşturmak için tek bir bileşene güvenebilirler: boya.

Renk, her ev sahibinin tasarım cephaneliğinin bir parçası olabilir. Çarpıcı bir vurgu duvarı oluşturmak için koyu renkler kullanılabilirken, açık konseptli evler genellikle odaları tanımlamak için renk kullanır.

Evlerinin iç mekanlarını canlandırmak isteyen ev sahipleri bunu boya ile yapabilir ve bu yaklaşım, ev sahiplerinin tamamen yeni bir tasarım stili benimsemesini gerektirmez.

Yeni başlayanlar için boya basit görünse de, geçmişte ev içlerini boyamış olan ev sahipleri, boya toplama sürecinin ne kadar karmaşık olabileceğinin farkındadır. Boya perakendecilerinin, aralarından seçim yapabilecekleri sonsuz bir boya renkleri paleti vardır ve uzun süre önce ev sahipleri seçeneklerini daraltmaya çalışırken kafaları dönmeye başlayabilir.

Boya seçmek için bazı ipuçları

Aşağıdaki ipuçları, ev sahiplerinin evlerinin iç mekanları için mükemmel boyayı seçmelerine yardımcı olabilir.:

• Mevcut mobilyalarınızın stoklarını ve fotoğraflarını çekin. Birçok iç mimar, müşterilerine renk şemaları önerirken basit bir tekniğe güvenir. Desenli dekoratif bir yastık veya mobilya parçasındaki baskın renk gibi mevcut mobilyalardan göze çarpan bir renk seçin ve ardından duvarları boyamak için aynı tonu arayın. Boyahaneyi ziyaret ederken öğenin bir fotoğrafı kullanışlı olabilir.

• Yukarı çıktıkça renkleri açın. Ev yenileme ve tasarım uzmanları, zemin için daha koyu renk değerleri, duvarlar için orta renk değerleri ve tavan için açık renkler seçmenizi tavsiye ediyor. Bu yaklaşım, zeminin ağaçlardan daha koyu olduğu ve ağaçların mavi gökyüzünden daha koyu olduğu büyük dış mekan görünümünü taklit eder.

• İstediğiniz havayı yaratmak için boyayı kullanın. Ev yenileme uzmanları, renklerin duygusal bir tepki uyandırdığını belirtiyor. Mavi ve yeşil gibi soğuk renkler rahatlatıcı bir hava verir ve bu da onları yatak odaları ve banyolar için ideal kılar. Kırmızı, herhangi bir odadaki enerjiyi artırabilen yoğun bir renktir ve bu da onu yemek masalarında tartışma başlatmak isteyen ev sahipleri için bir seçenek haline getirebilir.

• Masadaki yerini kişisel tercihe bırakın. Her ne kadar iç mimarlar bir ev için boya renkleri seçme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olsalar ve araştırmacılar belirli bir odada istenen bir ambiyans yaratmak için belirli renklerin nasıl kullanılabileceğini belirlemiş olsalar da, sonuçta evde yaşayacak olanlar ev sahipleridir. Bu nedenle, ev sahiplerinin evlerinin iç mekanları için sevdikleri renkleri seçmeleri önemlidir.

Boya, bir odayı dönüştürmenin ucuz bir yoludur. Ev sahipleri, iç duvarlarında hangi renkleri istediklerine karar vermeye çalışırken, renk stratejilerine ve kişisel tercihlerine güvenebilirler.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası