Boya Hizmetleri

Bir iç mekanı boyarken, Boya Hizmetleri‘nin hedefi, harika görünen ve detaylara dikkat gösteren bitmiş bir ürün üretmektir. Küçük ayrıntılara (pürüzsüz duvarlar, keskin çizgiler ve temiz, tek tip yüzeyler) odaklanma taahhüdümüz, temel fark yaratan unsurumuzdur.

İstanbul’daki İç Cephe Boyama için Yüzeylerin Hazırlanması

İç Boyama  sürecimiz iyi bir hazırlık ile başlar:

  1. Duvar Hazırlama – Boya Hizmetleri, çivi delikleri, mobilya veya kapılardaki çentikler veya düz olmayan alanlar için her duvarı ovalar. Alçı duvarlı tarihi evler genellikle çok sayıda çatlak duvarlı alana sahiptir (evin oturması nedeniyle). Sadece yamalanması gereken veya çevreleyen duvarla uyum sağlamak için tamamen yüzdürülmesi gereken alanlara bir ila üç kat çamur uygulayacağız.
  2.  Sonrası Zımparalama – Çamurlama tamamlandıktan sonra, çevredeki duvar alanlarıyla iyi uyum sağlayan pürüzsüz, eşit bir yüzey oluşmasını önlemek için çamurlu alanları zımparalayacağız.
  3. Sonrası Astarlama – Bir alana üst kat boya uygulamadan önce, bir alanın tutarlı ve homojen bir şekilde bitirilmesine izin vermek için çamurlu alanlar astarlanmalıdır.
  4. Tavan Hazırlığı – Tavanlar bazen önceki çatı sızıntılarından kaynaklanan su lekelerini gösterir. Kanamayı önlemek için su lekelerini yağla dolduracağız. Sigara veya ev yangınından önemli miktarda nikotin / kurum oluştuğu durumlarda, Boya Hizmetleri, aksi takdirde su bazlı veya standart yağ bazlı bir astardan geçebilecek lekeleri engellemek için  bir astar kullanmayı seçebilir.
Boyayı Uygulama

Genel olarak, İç Mekan Boyama Hizmetlerimize şu sırayla yaklaşıyoruz: tavanlar, sonra döşeme, sonra duvarlar. Her yüzeyi nasıl boyadığımız hakkında daha fazla bilgi burada.

  • Tavanlar – Tavanlar genellikle tek kat gerektirir ve genellikle beyaza boyanır. Tavanlar bir merdivende kesilir ve ardından bir merdivenden 9 inçlik bir rulo veya bir uzatma direği kullanılarak yuvarlanır. Bir merdiven veya iskeleden gömme aydınlatma ve tavan fanlarını keseceğiz.
  • Kırpma – Döşemeyi boyarken, başıboş halı ipliklerinin boyanmasını önlemek ve zemine karşı düz, temiz bir çizgi kesmemizi kolaylaştırmak için önce taban panelinin hemen yanındaki zemin alanını bantlayacağız.
  • Duvarlar – Döşeme boyandıktan sonra, tüm kesim hatlarının temiz ve net olmasını sağlamak için süpürgeliklerin üstünü ve herhangi bir kapı çerçevesinin etrafını bantlayacağız. Genel olarak, temiz bir sıyrılma sağlamak için bant ikinci katın kurumasından sonraki 24 saat içinde tıraştan çıkarılır. İç mekan boyama işlerinde, pürüzsüz ve tutarlı bir yüzey sağlamak için duvarlar neredeyse her zaman iki kat boya ile boyanır. Katlar arasında duvarlar sırıkla zımparalanır.
İç Cephe Boyası Sırasında Ekipman ve Temizlik

Boya Hizmetleri, müşterilerinin evlerini gurur ve saygıyla yaratmaya büyük özen gösterir. Her gün iyice ve tamamlandıktan sonra tamamen temizleyeceğiz. Müşterilerden, Boya Hizmetleri’nin fırçaları ve rulo kaplamalarını temizleyebileceği bir lavabonun yanı sıra işiniz süresince ekipmanı saklayabileceğimiz bir alana erişim sağlamaları istenir. Yardımcı lavabo her gün temizlenecektir.

İş Sırasında İletişim

İş sırasında, ekip boyacı ustabaşı ile doğrudan iletişim kurabileceksiniz. Boyacı  ustabaşı, müşteri için temas noktasıdır ve müşteri sorularına en zamanında ve etkili yanıt verebilir.

İç Mekanları Boyarken Kurşun Boyayı Kullanma

1978’den önce inşa edilen evler kurşun boya ile boyanmış olabilir. Kurşun boya kaplaması uygulandıktan sonra bir ev birkaç kez boyanmış olsa bile, kurşunlu boya, sökme sırasında çalışanlar ve bölge sakinleri için yine de küçük, ancak kayda değer bir risk oluşturabilir. Bu nedenle, EPA, yüklenicilerin 1978’den önce inşa edilen evleri yenilerken izlemeleri için yönergeler oluşturmuştur. Boya Hizmetleri, EPA sertifikalı kurşun güvenli bir firmadır. Kurşun güvenli kaldırma uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için, Boya Hizmetleri satış temsilcinize danışın.

Bir Sorumluluk Reddi

Yukarıda açıklanan süreçler tipik olarak yapacağımız şeydir, ancak işinizin özelliklerine bağlı olarak değişecektir. İşiniz için yapacağımız süreçlerin tam bir açıklaması için lütfen teklifinize bakın ve hemen bizimle iletişime geçin.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası