Yerinde Çelik Kapı Boyama

Çelik kapılar, hava koşullarına dayanıklılık, güvenlik ve genel işlevsellik açısından kalite sunar. Bununla birlikte, yüzeyleri paslanmadan ve hoş tutmak her zaman önemlidir. Bunu sağlamanın ideal yolu boyadan geçer. Çoğu durumda, çelik kapı yüzeylerindeki boya genellikle bir süre dayanır. Bu nedenle, zaman zaman yeniden boyamaya ihtiyaç duyulacağı anlamına gelir. Çelik kapıları boyarken, genel olarak en iyi sonuçların elde edilmesine yardımcı olan birkaç prosedür adımı vardır. Bu adımlar şunları içerir;

Boyamak istemediğiniz yüzeyleri örteriz.

Özellikle boya kuruma süreleri ve çevresel faktörler her zaman çok günlü bir projeye dönüşebilir. Bu nedenle, boyamaya başlamadan önce kapıya bitişik yüzeyi kapatmanız gerekir. Çelik kapılar boyanırken boyanın istenmeyen yüzeylere yayılmasını engellediği için önemlidir.

Kapıyı iyice temizleriz.

Çelik kapı yüzeylerini iyice temizlemek için yağ çözücü veya önerilen herhangi bir temizlik deterjanı kullanın. Gevşek toz ve parçacıkların giderilmesine yardımcı olduğu için hayati önem taşır. Ayrıca çelik kapı yüzeyini buna göre boyamadan önce yüzey hazırlığına başlamak için de uygun bir tekniktir.

kapıyı zımparala

Kapının boyutuna bağlı olarak, herhangi bir gevşek boya veya kalıntıyı çıkarmanın bir yolu olarak zımparalamak için ideal yöntemi kullanırız. Bir zımpara bloğu kullanabilir ve yüzeyi pürüzlendirebilirebiliriz. Bu görevi yerine getirirken güvenlik önlemi olarak güvenlik gözlüğü ve toz izleri taktığınızdan emin oluruz.

Zımpara tozunu temizleriz.

Zımparalama sonucunda toz parçacıklarının çıkarılmasını sağlamak için şimdi tüm kapıyı sileriz. Mümkünse, kapının boyutuna bağlı olarak basınçlı veya nispeten nemli bir bez kullanırız. Bittiğinde, tamamen kurumasına izin veririz.

Astar uygulaması yaparız.

Düz bir yüzeye sahip çelik kapıları boyuyorsak, kısa tüylü bir rulo kullanarak ilk kat astarı açtığımızdan ve kurumasını beklediğimizden emin oluruz. Çelik kapılarınız gömme panellere sahipse, önce iç panelleri astarlamanızı sağlamak için küçük bir fırça kullanarak başlarız. Bittiğinde, astarı tiriz üzerine ve son olarak raylara ve dış kenarlara yuvarlarız. Üreticinin talimatlarına göre astarın kurumasını bekleyip, ardından ikinci bir kat uygularız.

Boya uygularız.

Astar ile yaptığımız işlemin aynısını kullanarak iki kat boya ekleyip ve buna göre kurumasını bekleriz. Çelik kapıları boyarken, havanın uygun olduğu günlerde çalıştığımızdan emin oluruz. Mümkünse, astar ve boyayı uygulamamız için size yeterli zaman tanımak için kapıları önceden hazırlarız. Boya kuruduktan sonra, söktüğümüz herhangi bir donanımı veya hava koşullarına karşı sıyırma için boyacı bandını dikkatlice çıkarız.

İster konut ister endüstriyel olsun, çelik kapıların boyanması oldukça açık bir şekilde profesyonel bir dokunuş gerektiriyor. Çeşitli alet ve ekipmanların yanı sıra kapsamlı bilgi gerektirdiğinden stresli olabilir. Bu tür projeler için uygun bir profesyonel çelik kapı boyama firması arıyorsanız, Yerinde Çelik Kapı Boyama  her zaman bir e-posta veya telefon kadar uzağınızda.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası