Yaz İçin Ev Dekorasyonu Fikirleri

 Yaz sezonu neredeyse geldi ve nihayet ev dekorunuzun iç mekanlarına biraz limon kabuğu rendesi eklemenin zamanı geldi . Doğayla iç içe, havuzunuzda ve açık havada piknik yapmak için güzel bir mevsim. Dışarıdaki sıcaktan dolayı evlerinizin içinde de çok zaman harcanacaktır. Bu nedenle, evinizi yenilemek için iyi bir zaman olabilir.

 

Yaz tamamen aydınlık ve havadar renklerle ilgilidir. Açık sarı, beyaz, mavi ve yeşil, başlangıçta bazı mükemmel renklerdir. Çiçek desenleri ve renkli dokular, mükemmel bir görünüm sağlamak için ev dekorasyonunda kullanılabilir . İşte yazın evlerinizi canlandırmak için en iyi öneriler.

1.   Çiçek Tasarımları 

Yaz, güzel çiçeklerin mevsimidir. Biraz sarı, pembe ve yeşil, evinizin herhangi bir köşesine veya köşesine büyüleyici bir etki verebilir. Oturma odanıza ferah bir yaz hissi vermek için çiçek desenli minder ve perdeler kullanabilirsiniz. Oturma odanıza ferahlık katmak için çiçekli duvar kağıtları kurabilirsiniz. Turkuaz, lavanta ve sessiz gri, çiçek desenleri için harika renk paletleri olabilir.

2.   Kapalı Bahçecilik

Evinize tencere ve bitkiler yerleştirmek, yaz aylarında mekanları ferahlatmanın harika bir yolu olabilir. Tek renkli veya minimum baskıya sahip olabilen bazı şık vazolar alın. Neşelendirmek için taze çiçekler alın. Eşsiz bir estetik yaratmak için yosun çerçevelere veya bonsailere de sahip olabilirsiniz. Aloe vera, kaktüs, para bitkileri ve küçük sulu meyveler gibi bitkilerin yetiştirilmesi kolaydır. Ev dekorunuza yeşilin mükemmel bir dokunuşu olabilirler.

3.   Pişmiş toprak döşeme

Pişmiş toprak veya “pişmiş toprak” yaz için mükemmel bir unsur olabilir. Zeminlerinizi yazın değiştirecekseniz, pişmiş toprak karolar en iyi seçim olmalıdır. Sadece harika tasarım ve desenlerle gelmekle kalmaz, aynı zamanda malzeme zemini ayağınıza kadar serinletir. İçeride ve dışarıda kurulabilir. Ayrıca yaz sıcağından en çok zarar gören balkonlarınız veya teraslarınız için de en iyi malzemedir.

4.   Rüya gibi şablon sanatı

Duvarlarınız için yeni şablon sanatı tasarımları alıyorsanız, yaz havasını hissettirecek bir dizi tasarım olabilir. Çiçekli tasarımlar, yapraklı desenler ve renkli motifler en iyi tercihleriniz olmalıdır. Şablon sanatları, duvarın belirli kısımlarına odaklanarak yatak odalarınızı ve oturma odalarınızı yeniden canlandırmanın harika bir yolu olabilir.

Rüya gibi şablon sanat tasarımları arıyorsanız, çeşitli seçenekleri keşfetmek için bizleri arayabilirsiniz.

5.   Dış Aydınlatma

Balkonunuzda akşam esintisinin tadını çıkarabileceğiniz, arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle uzun uzun sohbet edebileceğiniz zamandır. Balkon alanı sarı tavan lambaları veya bazı yeni lambalarla dekore edilebilir. Köpüklü ampul setleri ve hatta peri ışıkları, yaz toplantılarınızı rahat ve unutulmaz kılabilir. Bu ışıkları bahçenizdeki ağaçların veya bazı sağlam bitkilerin etrafına asarak dakikalar içinde süsleyebilirsiniz.

6.   Banyonuzu yenileyin

Dışarıda yükselen ısı ile banyolarınızda fazladan saatler geçirme eğiliminde olabilirsiniz. Banyolarınıza yüksek nemde yaşayabilecek yeni bitkiler getirebilirsiniz. Yeniden boyuyorsanız, tropikal bir sıçrama eklemek için deniz mavisi, deniz mavisi ve yeşil gibi renkleri kullanın. Açık pastel renkler, bir alan hissi verebildikleri için küçük banyolar için de harika bir seçim olabilir.

7.   Yaz kokuları

Farklı kokular kullanmak, bir evin havasını büyük ölçüde artırabilir. Soya mumları için bir şeyiniz varsa ve ferahlatıcılar alıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli kokular vardır. Anında ruh halinizi neşelendirebilecek portakal ve limon gibi narenciye kokularına sahip olabilirsiniz. Sakinleştirici vanilya ve sandal ağacı kokuları için de gidebilirsiniz. Biberiye ve diğer çiçek kokuları da yaz için harika bir seçim olabilir.

8.   Yaz için Duvar Dokuları

İç mekanınızı yeniden yaptırıyorsanız bu yaz duvarlarınız için yepyeni dokular denemelisiniz. Deniz mavisi duvarlarda dalgalı bir desen veya açık mavi duvarlarda deniz kabuğu desenleri ile okyanusları hissedebilirsiniz. Basit bir çiseleme etkisi de duvarlarınıza yazlık bir hava katabilir. Dokular, duvarlarınıza ekstra derinlik ve tasarım kazandırmanın benzersiz ve yaratıcı bir yolu olabilir.

Tüm bu dokuları ve tasarımları Boyacı ustası hizmetinde keşfedebilirsiniz.  0216 449 94 01‘den randevu almaktan ve yaz tatilinizi canlandırmaktan çekinmeyin ! 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası