Venedik Sıva Uygulaması

Venedik Alçı Koleksiyonu, hem konut hem de ticari ortamlar için uygun, gerçekten farklı ve benzersiz yüzeyler sunmak için geleneksel zanaatkar işçiliğini çağdaş stille harmanlıyor.

Dokunmak için pürüzsüz ve havalı, renkler ve elle hazırlanmış yüzeyler, her duvarı Venedik Alçı sanatının ayrı bir eseri haline getirir.

Doğal güzelliği ve çekiciliğinden, Cilalı Sıva’nın son derece parlak zarafetine kadar uzanan otantik cilalı kireç sıvanın dramatik ve zamansız çekiciliği, Venedik Alçı Koleksiyonunda yakalanır ve yeniden yaratılır.

Venedik Sıva sanat formunun başlangıcı, çok katmanlı sıvanın tanıtılmasıyla sıvama sanatının yeni zirvelere ulaştığı antik Roma’ya kadar uzanabilir.

Bu süreç, iki bin yıl boyunca esasen değişmeden kaldı. Bu süreç, İtalyan Rönesansı sırasında yeniden keşfedildi ve bugün hala kullanılan ‘Marmorino’ adını aldı. Zanaat, modern zamanlarda bir canlanma gördü ve hem evlere hem de ticari alanlara benzersiz bir his vermek için bitişi kullanan modern mimarların ve iç tasarımcıların temel ilgi alanı haline geldi.

Modern zamanlarda bile, Venedikli Alçı ustası, yüzyıllardır nispeten değişmeden kalan teknikleri kullanacaktır. Bu teknikler, sonuçta elde edilen kaplamada emsalsiz kalır ve bu nedenle hem mimarlar hem de tüketicilerden aynı şekilde istek uyandırır.

Doku, renk ve ışığı birleştiren bu ısmarlama yüzeyler, doğal, gösterişli alanlar yaratmak için giderek daha fazla kullanılıyor.

Venedik cilalı sıva, antik Roma döneminden beri duvarlar ve tavanlar için son kat olarak kullanılmıştır. Günümüzde, bu zanaatkar el yapımı tekniğin ürettiği parlak efektler, son zamanlarda, özellikle seçkin perakende mağazalarından lüks evlere kadar yüksek kaliteli mülkler arasında bir popülerlik yeniden canlandı. Venedik sıvasının sunduğu benzersiz çekiciliğin ve yaydığı etkileyici etkinin yanı sıra, evinizde bu zarif, el yapımı kaplamayı kullanmanın keyfini çıkarabileceğiniz bir dizi ek gizli fayda var. Onları keşfederken neden bize katılmıyorsunuz?

Esnek uygulama

Boyalı bir yüzeyin aksine cilalı sıva, çeşitli duvar ve tavan tabanlarında güvenle kullanılabilir. Ahşap, tuğla ve kiremitten çimentoya ve alçıpana kadar, tabanın gözenekli, uygun kalitede ve doğru hazırlanmış olması koşuluyla, uygulama söz konusu olduğunda çok az engel vardır.

Venedik cilalı sıvası aynı zamanda dönem özellikleri, şömine çevreleri, sütunlar ve kemerler gibi zorlu engellerin üstesinden gelmek için de uygundur.

Çevre dostu Venedik cilalı sıva

Mermer, granit ve cam gibi cilalı sıvadaki tüm bileşenler doğal olarak türetilmiştir ve toksin içermez. Ürün hiçbir şekilde uçucu organik bileşik yaymaz ve kireçtaşı olarak karbondioksiti etkin bir şekilde emer.

Dahası, alçı karışımı antibakteriyel ve mantar öldürücü özelliklere sahip yüksek pH’lı kireç içerir. Bu, nefes alabilir olması gerçeğiyle birleştiğinde, nemi düzenleyeceği ve küf veya mantar oluşumunu engelleyeceği anlamına gelir. İşte tam da bu yüzden ev sahipleri banyolarda, mutfaklarda ve havuz alanlarında Venedik cilalı sıva kullanmayı severler.

Dayanıklı ve temizlenmesi kolay

Venedik sıvası son derece dayanıklıdır ve uzun yıllar boyalı herhangi bir yüzeyden daha uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Temizlik daha kolay olamazdı; Nemli bir bezle ve yumuşak bir sabunla silmek işi yapacaktır (ipucu: asla sert temizlik ürünleri veya ağartıcı kullanmayın, çünkü bunlar bu özel sıvaların yüzeyine zarar verebilir). En derin çizikler bile mineral yünle ovalayarak kolayca halledilebilir.

Sıva daha önce de belirttiğimiz gibi nefes alabilir olduğundan, sıçradığında veya nemli havalarda hızla kurur, yüzeyin altında nemin tutulmasını engeller ve bu nedenle binanın strüktürünün korunmasına yardımcı olur.

Düşük bakım

Fayans ve doğal taşa ideal bir alternatif olan Venedik cilalı sıva, derzsizdir ve günlük bakım ihtiyacını azaltır.

Venedik sıvası gibi kireç sıvaları ‘ömür boyu’ cilalar olarak bilinir. Çimento cilalarının aksine çatlama ve büzülmeye daha az eğilimlidirler ve yaşlandıkça çekici bir patina geliştirme eğilimindedirler.

Venedik sıva duvarlarına iki yılda bir mum kaplama uygulamak, tozu ve kiri uzaklaştırmak için iyi bir yoldur.

Venedik cilalı sıva bir açıklama yapar

Bir açıklama yapmaktan hoşlanan biriyseniz ve eviniz için, onun baş döndürdüğünü ve bir etki yarattığını görmekten başka bir şey istemiyorsanız, Venedik cilalı sıva en iyi iç dekorasyon arkadaşınız olabilir.

Bu süslü, ışığı yansıtan sıva kaplama, bir alanı yükseltme ve gerçek bir kişilik sıçraması ekleme konusunda gerçek bir ustalığa sahiptir. İster bir bijou banyoyu kaldırmak, ister bir duvarı öne çıkarmak veya büyük bir yaşam alanına ya da giriş holüne zarafet ve incelik solumak için kullanılsın, hiç şüphe yok ki siz ve ziyaret eden herkes uygun şekilde etkilenecektir.

Herkesin zevki farklıdır. Birine çekici gelen bir sonrakini çekmeyebilir. Tam da bu nedenle Venedik sıvası ile Londralı ev sahipleri bu tekniğin çok yönlülüğüne ve bu tekniğin sunduğu geniş seçeneğe ilgi duyuyor. Cesur ol, ince ol. Modern veya geleneksel olun. Klasik beyaz Venedik sıva duvarlarından, geçmiş bir ihtişam çağını anımsatan çarpıcı metalik uygulamalara kadar, seçim yapmak gerçekten size kalmış.

Cilalı Alçı’da , tümü çeşitli tonlarda mevcut olan dokuz kaplama seçeneği sunuyoruz. Dekoratif logo ve stencil seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların hiçbiri sizi cezbetmek için yeterli değilse, kişisel vizyonunuzu elde etmek için zanaatkar Venedik sıva uzmanlarımızla yakın işbirliği içinde çalışarak sizi tamamen ısmarlama rotaya götürebiliriz. Yani Venedik cilalı sıva ile tam olarak istediğiniz şeye sahip olabilirsiniz.

İşte iştahınızı kabartmak için en popüler seçeneklerimizden bazıları:

– Gerçek renk derinliği yaratan ve ışığı güzel bir şekilde yansıtan klas, çok parlak bir yüzey ve pürüzsüz doku sergileyen çağdaş bir kaplama.

– Traverten doğal taşını anımsatan bir bitiş. Bu sıvayı uygulamak için kullanılan uzman teknik, otantik dokulu bir görünüm için iki veya üç tonu yansıttığını görür.

– Havalı, sakin ve inanılmaz derecede sofistike olan bu kaplama, ince bir benek sergiliyor. Serbest akışlı bir bitiş aradığınızda ideal malzeme.

– Saten, mat veya parlak yüzeyler arasından seçim yapın, gölgenizi seçin ve ardından uzman işçiliğin tüm bunları hayata geçirerek Istria taşına benzer bir görünüm oluşturmasını izleyin.

– Eğer aklınızda dramatik bir görünüm varsa, metalik cilalı alçıyı düşünün. İç mekanınıza gerçekten benzersiz bir şekilde parıldayan, ışığı yakalayan bir etki katmanın ideal yolu.

– Doğal honlanmış taş görünümüne ilgi duyuyorsanız, o zaman çukurlu Venedik sıvası tam size göre. Gerçekten muhteşem bir şey ister misiniz? Nihai çarpıcı görünüm için metalik veya inci rengi bir yıkama seçin.

– Yıpranmış görünüm pek çok ortamda popülerdir ve zanaatkarın somut bir yüzeyle çalışırken elde ettiği de tam olarak budur.

– Sürüklenen Venedik cilalı sıva, yıpranmış taşın tüm sağlam cazibesini sunar ve bir renk yıkama eklendiğinde, gerçekten özel bir şey haline gelir.

– Geniş alanlara tanım vermek ve mimari özellikleri vurgulamak için mükemmel olan bu teknik, daha da fazla etki için metalik gibi görsel olarak çarpıcı yüzeyler içerebilir.

Venedik Cilalı Alçı – Seçkin Evler için Mükemmel Kaplama

Evinizin içini süslemek için gerçekten farklı ve lüks bir şey bulma görevinde misiniz? Venedik sıvalarından başka bir yere bakmayın. Londra’daki ev sahipleri, bu güzel bitişin sunduğu pek çok faydanın, en azından sofistike çekiciliğinin değil, giderek daha fazla farkına varıyorlar.

Daha fazla bilgi edinmek ve projenizi Venedikli bir cilalı sıva uzmanıyla görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası