Tüm Boya Astarları Aynı mı?

Astar nedir?

Astarlar, boya katmanlarının kilitlenip tutarsızlıklar oluşturabileceği boyama yüzeyinizi dengelemek için tasarlanmış boyalardır. Üstelik yüzey lekelerinin kapanmasına da yardımcı olur. Astar normal boyadan daha kalın olduğu için hem astar hem de farklı bir boya kullanmak daha iyidir, ancak duvarlar iyi durumda olduğunda boya ve astar kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, tüm astarlar eşit yaratılmamıştır. Piyasada başlıca üç farklı boya astarı bulunmaktadır. Lateks astarlar su bazlıdır ve tipik olarak alçıpanı boyamaya hazır hale getirmek için kullanılır. Yağ bazlı astarlar, çivi başlarını kapatmada, çıplak ahşapta düğümleri gizlemede ve tanen kanamasını engellemede daha iyidir.

 

Ayrıca sık sık dokunulan veya çok fazla temas eden yüzeyler için de kullanılırlar. Son olarak, gomalak bazlı astarlar, belirli kokulara neden olabilecek ve mevcut en hızlı kuruyan astar var olan mikropları öldürür. Ancak bu astarlar ahşaba çok derinlemesine nüfuz etmez.

Astar boyanın her zaman iyi bir çare olmadığını unutmayın çünkü daha zayıf boyalar için gereken kuruma süresini artırabilir. En önemlisi, kendinizi eviniz için ne kullanacağınızla mücadele ederken bulursanız, Boyacı Ustası Hizmeti, kesinlikle kalıcı olacak bir boya işi için endüstrinin en iyi boyama astarlarını, kılavuzlarını ve boyalarını sunar.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası