Temel Vastu Renkleri

Araştırmacılar, renklerin terapi için kullanılmasına rağmen, bir süredir rengin ruh hali üzerindeki etkilerini tartışıyorlar. Çoğu araştırmacı, renklerin hayatımızda önemli bir rol oynadığına kesinlikle inanıyor. 
Bu makale, Vastu’ya göre bir odanın enerjisini ve ruh halini etkilediği bilinen renklere odaklanmaktadır. Bazı tonlar pozitifliği getirirken, bazıları negatif boşlukların etkisini nötralize ederken,
Vastu’da rengin önemi çok iyi belgelenmiştir. 
Vastu’ya göre bir eve sağlık, refah ve mutluluk getirmek için evinizde ihtiyacınız olan bazı temel renklerle ilgili  kılavuzu okuyun. 

Vastu Kırmızı renk;

 

Kırmızı, anında dikkat çekme yeteneği nedeniyle evrensel olarak çeşitli uyarı ve tehlike işaretleri olarak kullanılır. 
Vastu’ya göre, darbenin kuralı, enerjinin dikkat nereye giderse oraya akmasıdır. 
Uzmanlarımız kırmızının çok güçlü bir renk olduğuna inanıyor ve onu evin sadece en olumlu bölümlerinde kullanmanın daha iyi olduğunu söylüyor. 
Bir duvarı kırmızıya boyayabilir veya tablolar, minderler, mumlar ve aksesuarlar gibi çeşitli unsurlarla duvar boyası ekleyebilirsiniz. Bu, pozitifliği ve enerjiyi katlanarak artırmaya yardımcı olacaktır. 

Vastu Portakal rengi;

 

Portakal çoğunlukla Vastu’da şifa ile ilişkilendirilir. Kırmızının ateşli enerjisi ile sarının sıcaklığını ve mutluluğunu birleştirir. 
Turuncu, evinize mükemmel bir katkı sağlayan harika enerji ve dengeleme özelliklerine sahiptir. Turuncu aynı zamanda pozitifliği teşvik eden ve zor zamanlarda yol almamıza yardımcı olan bir renktir.
 Bu özel renk tonu, en iyi evin olumsuz alanlarında, bir ton dağınıklık toplama eğiliminde olan ve ne denerseniz deneyin her zaman kirli ve donuk görünen alanlarda uygulanır. 

Vastu Sarı rengi;

 

Sarı genellikle tazelik, neşe, pozitiflik ve enerji ile ilişkilendirilir. Ancak Vastu’da sarı, aldatma ve kötülükle de ilişkilidir. 
Sarının bu eşsiz ikili doğası, evinizde nötrleştirici bir etki elde etmenize yardımcı olur. Uzmanlarımız, negatif enerjinin etkisini azaltmak için evinizin sadece negatif sektörlerine sarı tutmanızı öneriyor. 
Evinizin sürekli sızıntı ve sızma sorunları yaşayan veya elektronik ve bakım işlerinde sürekli arıza yaşayan herhangi bir alanı parlak sarı ile aşılanabilir.
Bunlar evin enerjisini arttırmada ve dengelemede önemli rol oynayan üç Vastu rengidir. Vastu, herhangi bir odaya özellikle herhangi bir renk önermez. Ancak evinizin renk düzenine karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı genel kurallar vardır. 

Vastu Oturma odası rengi;

 

Vastu’ya göre oturma odası evinizin tanıtımı olarak kabul edilir. Evinize bir sıcaklık hissi vermek için oturma odaları yatıştırıcı renklerle birleştirilmelidir. Uzmanlarımız oturma odanız için nötr renkler ve yumuşak pasteller önerir. 

Vastu yatak odaları renkleri;

 

Yatak odanızda lacivert, koyu kırmızı ve siyah gibi cesur tonlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Vastu’ya göre bu tonlar genellikle depresyon ve umutsuzlukla ilişkilendirilir. 

Vastu Mutfak rengi;

 

Vastu’ya göre mutfak evinizin önemli bir parçası olarak kabul edilir. 
Vastu, içine renk sıçramaları getirdiğinizi belirtiyor. Ancak uzmanlarımız, duvarları boyamak yerine farklı renklerde kavanoz ve şişelerle farklı tonlar getirebileceğinizi öneriyor. 
Boyacı Ustası Hizmeti, sizin için doğru olanı bulmayı çok kolay hale getirmek için ülkenin her yerindeki en iyi iç tasarımcılar ve dekoratörlerle ortaklık kurdu. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i arayıp bilgi alabilirsiniz.
Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası