Tavanı Boyamak İçin En İyi İpuçları

Bir tavanı nasıl boyarsınız?
  1. Rulo Kullanın
  2. İyi Bir Merdivene Yatırım Yapın
  3. Düz Bitiş Renkleri Kullanın
  4. Bölümlerde Çalışın

Çoğu insan tavanını boyayarak gözünü korkutur. Ancak doğru hazırlıkları ve teknikleri yaparsanız durum böyle değildir. Bunu yapmanın birçok yolu var, ancak her şey bir atakla başlar. Bu tavan boyama ipuçları ile bir uzman gibi boya yapmaya başlayabilirsiniz . Araçlarınızı hazırlamaya başlayın ve bu kolay ipuçlarını izleyin.

Rulo Kullanın

 

tavan boyama

 

Tavanınızı boyamak için fırçalar kullanılabilir ancak bir boya rulosu ile her şeyi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Boya püskürtücüler gibi alternatifleri kullanmaktan çekinmeyin, ancak yine de bir boya rulosu ile karışıklık yaratma olasılığınızın daha düşük olduğunu unutmayın. Düzgün manevra yapmayı öğrendikten sonra bir boya rulosu ile daha iyi bir kaplama elde edebilirsiniz.

Rulo kullanırken, bir boya tepsisi ve rulo kapağı hazırlayın. Kullandığınız silindir türü çıktınızın kalitesini belirleyecektir. Farklı yüzeyler için farklı silindirler çalışır. Kullanırken düz finiş boya , silindirler için 9-12mm şekerleme boyutu daha iyi çalışır. Bunu, düz yüzey boyanızı tavanınıza döşemek için kullanabilirsiniz. Silindiri seçtikten sonra, fazla tüyleri gidermek için suyla temizleyin.

Boya tepsinize yeterince boya döktüğünüzden emin olun. Uygulamanızla hemen denize girebileceğiniz için taşmasına izin vermeyin. Bu basit hata, duvarınızda damlamalara neden olabilir. Silindiri daldırırken hafifçe daldırın. Boya tepsisinin rampası boyunca yuvarlayarak fazlalığı giderin. İlk zikzak darbeleriyle başlayın, ardından en yumuşak kapsama için çapraz hareket kullanarak boşlukları doldurun.

İyi Bir Merdivene Yatırım Yapın

 

Tavanınızı boyarken her zaman iskele kullanabilirsiniz, ancak yapıyı inşa etmek zaman, çaba ve para gerektirir. Boyanması gereken özellikle büyük bir odanız varsa manevra yapmak zor olabilir. İyi bir merdiven işe yarayabilir. İyi bir merdiven seçerken ucuza gitmeyin. Çoğu zaman, ucuz merdivenler düşük kaliteli yapılara sahiptir. Bir miktar hasar alır almaz, işe yaramaz hale gelebilir.

Projenizi yaparken her zaman güvende olmak istersiniz. Güvende olmak için güvenilir markaların yüksek kaliteli merdivenlerini tercih edin. Bunlar sadece boyama için değil, kullanabileceğiniz harika yatırımlardır. Özellikle, doğru yüksekliğe sahip bir basamaklı merdiven satın almalısınız . Çok kısa ve en üst basamağa tırmanacaksınız ki bu istikrarlı olmayacaktır. Stabilite için merdiveninizin 2-3 adım aşağısında olmanıza izin veren birini seçin.

Daha kısa tavanlar için normal bir sandalye onu kesmez. Güvensizsin ve istediğin zaman kayabilirsin. Daha alçak bir tavanınız olsa bile, bir merdiven de işe yarayacaktır. Bölümler halinde çalışıyorsanız taşınması da çok kolaydır. Merdivenler genellikle ekonomiktir ve birçok yapıya sahiptir. Daha önce de belirtildiği gibi, gitmeniz gereken şey yüksek kalitedir. Saplı merdiven basamakları, boyama yaparken güvende olmanıza yardımcı olabilir.

Düz Bitiş Renkleri Kullanın

 

Farklı yüzeylerde kullanmak harika görünebilir, ancak her zaman değil. Tavanınız için radikal bir görünüm yerine basit bir görünüm tercih etmek en iyisidir . Diğer yüzeyleri istediğiniz renkle boyayabilirsiniz, ancak tavanınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için düz yüzey boyası çok iyi çalışır.

Beyaz tavanlar için çok şey gider, ancak bunu çok açık bulursanız, kirli beyaz veya pastel renkleri seçebilirsiniz. Bunun gibi daha açık renkler kullanmak, tavanınızın ışığı düzgün bir şekilde yansıtmasına yardımcı olabilir. Işık düzgün bir şekilde dağıtıldığında, daha büyük bir oda yanılsaması yaratabilirsiniz.

Hafif düz yüzey boyanın da dikkat etmeniz gereken başka bir avantajı vardır. Daha koyu gölgeler kullandığınızda, gözün çok daha kolay odaklandığını fark ettiniz mi? Daha açık bir gölge tercih ettiğinizde, belirli bir alana odaklanmakta zorlanıyor musunuz? Hafif düz yüzeyli boya, tavanınızın sonsuz görünmesine neden olabilir . Herhangi bir önemli inşaat yapmak zorunda kalmadan daha geniş bir alan hissi verir. Daha küçük, bitişik bir odayı daha büyük hissettirmek istediğinizde kullanabileceğiniz güzel bir numara.

Tavanınız doku bakımından biraz düzensizse veya daha önce herhangi bir kusur yaptıysanız, düz kaplama bunu kolayca gizleyebilir. Çok parlak ve yarı parlak boyanın aksine, düz finiş boya, kusurların görünümünü azaltabilir. Tavanınıza en pürüzsüz görünümü istiyorsanız, baktığınız tek bu kaplama olmalıdır.

Bölümlerde Çalışın

 

Aceleyle çalışmak ve geniş bir alana gitmek projeyi daha hızlı bitirir, ancak boyadıklarınızın izini kaybedebilirsiniz. Hazırlıklı olun ve sabırlı olun. Tüm bu teknikleri uygulamanın en iyi yolu bölümler halinde çalışmaktır. Ancak açık renkler kullandığınız için bu bölümleri oluşturmak zor olabilir. Bunu yapmak için, kenar tarafından kurutulmuş bir bölümün üzerine taze bir boya katını örtebilirsiniz. Bu, üzerinde çalışılacak yeni bir bölümü işaret ediyor. Islak kenarların kuru boya ile karıştırılması da çok kolaydır.

Anahtar Paket Servis

Bu tavan boyama ipuçları, herhangi bir oda için o profesyonel görünümü elde etmenize yardımcı olabilir . Kaliteli malzemeler kullandığınızdan ve boyama yaparken zaman ayırdığınızdan emin olun. Yukarıdaki tekniklerin ve ipuçlarının her birini takip etmek kolaydır ve tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Daha fazla boyama ipucu için buraya tıklayarak  ziyaret edin !

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası