Tavan Boyamanın En İyi Yolu Nedir?

Birçoğumuz için boya yapmak, profesyonel bir boyama hizmeti gerektirmeden bağımsız olarak üstesinden gelebileceğiniz kolay bir ev projesidir.

Doğru araç ve gereçlerle, bir hafta sonu kendinizin yapabileceği projesi isteğinizi üstlenmenin harika bir yoludur ve çoğu insan için güzel bir sonuç verir.

Peki ya tavanınızı boyamaya gelince? Ulaşılması daha zor, genellikle farklı bir renk ve bazen karmaşık bir şekilde tasarlanmış olduğundan, onu üstlenmeden önce biraz daha incelik ve planlama gerektirir.

Tavanınızı bir profesyonel gibi nasıl boyayacağınızı öğrenmenize yardımcı olması için bu yaygın soruların çözümlerini kullanın:

Tavanımı boyamaya nasıl hazırlarım?

Tıpkı duvarlarınızı boyamaya hazırlarken önceden bazı işler yapmanız gerektiği gibi, aynı şey tavanınız için de geçerlidir. Başlamadan önce biraz zaman ayırın tavanı temizleyin, kirleri temizleyin ve ardından düz olduğundan emin olarak zımparalayın.

Bu, aynı zamanda, soyulan tavanınızı boyamaya nasıl hazırlayacağınız konusunda fazladan iş yapmanız gerekebileceğinden, sızan tavan veya boyayla ilgili sorunları ele almak için iyi bir zamandır.

Hangi fırça ve boyayı kullanmalıyım?

Artık tavanınız hazır olduğuna göre, alışverişe çıkıp ekipmanınızı satın alma zamanı. Tepsili bir rulo ana aracınız olacak ve pratikle onu kullanmada verimli olacak ve rulo izleri olmadan tavanı nasıl boyayacağınızı öğreneceksiniz.

Tavanın duvarla birleştiği köşeler için, duvara boya tutmadan başarılı bir şekilde kesmenizi sağlayacak açılı bir fırça satın almak isteyeceksiniz. Boya satın almaya gelince, tipik olarak düz veya mat bir akrilik boya tavsiye edilir ve altına döşemek için damla bezleri bırakmayı unutmayın.

Önce duvarları veya tavanı boyamalı mıyım?

Sadece tavanı değil, tüm odayı yeniden boyuyorsanız, önce neyle uğraşacağınızı merak ediyor olabilirsiniz: duvarlar veya tavan. Çoğu profesyonel boyacı ustası , önce tavanı ve ardından aynı silindiri kullanarak boyamanızı önerir .

Bir rulo ile bir duvarı eşit şekilde nasıl boyayacağınızı hızlı bir şekilde anlayacak ve odanın geri kalanını tamamlayabileceksiniz.

Yüksek bir tavanı boyamanın en iyi yolu nedir?

Ve eğer yüksek tavanlarınız varsa veya büyük bir tavanı nasıl boyayacağınıza dair en iyi yolu öğrenmeye çalışıyorsanız, emin olabilirsiniz ki birkaç ekstra hususla bu bölümü kendiniz de yapabilirsiniz!

Tavanınızın elektrikli bir asansöre ihtiyaç duyacak kadar yüksek olmadığını ve düz bir zemine sahip olduğunuzu varsayarsak, istediğiniz yüksekliğe ulaşmanızı ve işi tamamlamanızı sağlayacak bir merdiven kullanabilirsiniz.

Bunu yaparken uygun güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olun.

İster sadece tavanı ele alıyor olun, ister tüm odayı ele alıyor olun, resim yapmak ilk başta zor olabilir, ancak kesinlikle kendi başınıza üstlenebileceğiniz bir şey. Yardıma ihtiyacınız varsa veya başka sorularınız varsa, her zaman bir profesyonel tavan boyama ustasına 0216 449 94 01 numaralı telefondan hemen ulaşabilirsiniz . Bu arada, renklerinizi seçin ve harekete geçin!

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası