Süpürgelikler Nasıl Boyanır?

Süpürgeliklerin nasıl boyanacağını öğrenmek basittir ancak asıl uygulama çok zaman alıcı ve sıkıcı bir iş olabilir. Sadece bitmiş ürünle hayal kırıklığına uğramak için değerli zamanınızı harcayabilirsiniz. 

Süpürgeliklerin nasıl boyanacağını öğrenmenize ve bunları yapmak için bir profesyonele para vermiş gibi görünmenize yardımcı olacak bazı denenmiş ve gerçek ipuçları. 

 

Süpürgelik Boyamanın En Hızlı Yolu Nedir ? Süpürgelik boya ustası, Süpürgelik Boya Renkleri Neler? Tahta Süpürgelik Boyama Hizmeti.

Önerilen Malzemeler 

 

 • Aşındırıcı El Pedleri-Verniği çok fazla ovalama eğiliminde olabilecek zımpara kağıdı yerine bunları kullanın. 
 • Boya tipik olarak beyaz, yarı parlak veya çok parlak 
 • Boya Kalkanı-Bir boya kalkanı, uzun kenarlarından biri boyunca tutacakları olan metal veya plastik bir dikdörtgendir. Süpürgelikleri halı üzerine boyuyorsanız bu bir cankurtaran olabilir.
 • Boya Fırçası-En iyi sonuçlar için 3 ”açılı trim fırçası kullanın 
 • Boyacı bandı parke zeminlerle, plastik pencere ekleri üzerinde veya duşun etrafında çalışırken süper etkilidir. Bu, etrafta olması bir zorunluluktur ve her resim projesinin tamamlanmasını kolaylaştıracaktır.
 • Damlasın diye Bezler
 • Nemli Paçavralar-Boya kalkanında kalan fazla boyayı silmek için her zaman yanınızda nemli bir bez bulundurmak isteyeceksiniz. Ayrıca, bu kaçınılmaz boya damlacıkları meydana geldiğinde paniklemenizi de önleyecektir.
 • Bir boya kabı kesinlikle gerekli değildir, ancak kullandıysanız, projenizin ne kadar hızlı gidebileceğini bilirsiniz. Kenarında, trim çalışması yaparken oyun değiştirici olan manyetik bir fırça tutucusu vardır .
 • Sirke Temizleme Solüsyonu – Yarım su bardağı sirke ve 1 galon ılık sudan oluşan bu solüsyon süpürgeliklerinizi silmek için mükemmel bir solüsyondur. Boyamadan önce süpürgeliklerin tozdan ve kirden temizlenmesini isteyeceksiniz.
Süpürgelik boyama adımları 
 1. Süpürgelikleri daha önce bahsedilen sirke temizleme solüsyonuyla veya başka bir solüsyonla süpürün ve silin. Üzerlerinde herhangi bir kir, kir veya tiftik olmasını istemezsiniz . Süpürgelikleri bir bez veya bezle tamamen kurulayın.
 1. Aşındırıcı bir el pedi kullanarak süpürgeliklerinize hafifçe parlatın. Aşırıya kaçmamaya dikkat etmeyi unutmayın. Lekeli ahşap süpürgelikleriniz varsa, çok fazla zımparalamak lekenin akmasına neden olur. Astara yapışacak bir şey verecek kadar onları pürüzlendirin. Süpürgeliklerinizi yeniden boyarsanız, küçük ezikleri, izleri veya soyulmuş boyaları parlatmanın zamanı geldi. 
 2. Zımparalama işleminden kalan toz parçacıklarını temizlemek için süpürgelikleri tekrar temiz bir bezle silin. 
 3. Süpürgelikleri bir parke zeminin üzerine boyayacaksanız, o zaman bu, ressamların bantlarını çeyrek tur boyunca uygulama zamanıdır. Boya sızıntısı olmaması için tüm kenarları dikkatlice kapattığınızdan emin olun. Boya kalkanınızı dışarı çekin çünkü işini yapma zamanı geldi. 
 4. Şimdi, bir elinizle boya kalkanınızda, diğer elinizle de boya fırçası üzerinde çalışacaksınız. Önce bir kat astar, ardından iki kat yarı parlak boya uygulayın. İki kat fazla kaplama gibi görünebilir, ancak ekstra katın onları ne kadar daha dayanıklı hale getirdiğini gördüğünüzde fazladan zaman harcadığınıza pişman olmayacaksınız. Odanın etrafını tamamen dolaşana kadar bir seferde yaklaşık üç fit ile mücadele etmek en iyisidir. 
Süpürgelik halı ile nasıl boyanır? 

Süpürgelikleri halı ile boyamak zor ama kesinlikle yapılabilir. İçine girmenin mükemmel olmayacağını bilmek önemlidir. Bazı halı lifleri üzerlerine boya bulaşacak veya ıslak süpürgeliklere yapışacaktır. İşte izlemeniz gereken bazı basit adımlar: 

 1. Boya kalkanınızı süpürgelik ile halı arasına yerleştirin. Ardından, halı liflerini çekecek ve size boya fırçanızı yerleştirmek için yeterli alan bırakacak şekilde açı verin. 
 2. 3” boya fırçanızla boyayın 
 3. Boya kalkanınızı süpürgeliklerden aşağı kaydırırken 1. adıma devam edin. Arkada boya izi bırakmamak için kalkanı her hareket ettirdiğinizde fazla boyayı sildiğinizden emin olun.
Süpürgelik boyama hakkında sık sorulan sorular: 

Önce süpürgelikleri mi yoksa duvarları mı boyarsınız? 

Profesyoneller, bir odayı boyarken genellikle belirli bir sıra izlerler. Önce döşemeyi, sonra tavanları, sonra duvarları boyayarak başlarlar. Döşemeyi bantlamak, duvarları bantlamaktan çok daha hızlı ve kolaydır. Ve kimse ikisini de bantlamak istemiyor! 

Süpürgeliklerde hangi boya kullanılır? 

Beyaz yarı parlak veya çok parlak boya, süpürgelikler için genellikle en iyi seçimdir. Bu parlaklıkların silinmesi çok daha kolaydır ve çizilmelere ve eziklere karşı daha fazla koruma sağlayabilen daha sert bir yüzeydir.

Süpürgelik ısıtıcılarını ve havalandırma deliklerini boyayabilir misiniz? 

Isıtıcılarınızı ve havalandırmalarınızı süpürgeliklerinizle aynı boyayla boyamak yerine, önce onları çıkarmayı deneyin. Döşemenize uyan kaliteli bir beyaz cihaz sprey boyası bulun ve bunları ayrı ayrı boyayın. Değiştirmeden önce tamamen kuruduklarından emin olun. 

Süpürgeliklerden boya nasıl çıkarılır 

Süpürgelikleri boyarken en iyi sonuçları elde etmek için yontulmuş, çatlamış veya kalın eski boya katmanlarını çıkarmak iyi bir fikirdir. 

Kurutulmuş boyayı nazikçe kazıyarak başlayın. Bir boya sıyırma aracı bu konuda size yardımcı olabilir. Ardından, kurumuş boyanın üzerine nemli bir bez kullanın. Bir ısı tabancası kullanarak kurumuş boyayı biraz ısı ile vurun. Kalan boya için bir çözücü uygulamayı deneyin. Süper ince taneli bir zımpara kağıdı ile zımparalayarak bitirin ve nemli bir bezle silerek temizleyin. 

Çözüm 

Tüm bu ipuçları ve basit adımlarla, süpürgeliklerinizi boyamak, hayal ettiğinizden çok daha az göz korkutucu bir iş olmalıdır. Süpürgelik boya ustasında, karşılaşabileceğiniz hemen hemen her boyama projesinde faydalı ipuçları sunabiliriz.

 Deneyimli personelimiz, her türlü soruyu yanıtlamanıza yardımcı olabilir ve yolun her adımında size rehberlik edebilir. İstanbul bölgesinde veya çevresinde iseniz, bugün bizi 0216 449 94 01’den arayın veya tüm boyama ihtiyaçlarınız için ücretsiz bir teklif planlayın . 

Daha fazlası dahil olmak üzere İstanbul’un tüm bölgesine hizmet veriyoruz ! Ayrıca tüm iç mekan boyama ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabiliriz . 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası