Su Hasarlı Tavan Nasıl Onarılır

Suyun kaynağı ne olursa olsun, su hasarı vakaları, acil eylem gerektiren acil durumlar olarak kabul edilir. Fazla su, alçıpan ve mobilya da dahil olmak üzere mülkünüzdeki gözenekli yapı malzemeleri tarafından emilecektir. Bu emilim daha sonra suyun mülkünüzün yeni alanlarına yayılmasını kolaylaştırır ve böylece hasarı kötüleştirir.

Ayrıca, malzemeler ne kadar çok su emerse, o kadar az kararlı olurlar. Örneğin, daha fazla su almaya devam eden sudan zarar görmüş bir duvar, sonunda bozulacak ve yapısal hasara uğrayacaktır. Fazla suyun varlığı da küf oluşumuna yol açabilir.

Su hasarlı bir tavanı tamir etmenin maliyeti nedir? Tavan onarımı su hasarı maliyeti, Tavan Tadilatı Ustası.

Sudan Zarar Görmüş Bir Tavanı Onarmak

Mülkünüzdeki bir tavanda su hasarı varsa, onu hemen onarmak önemlidir. Bunu yapmamak, yapının bütünlüğünü ve insanların güvenliğini tehdit edecektir. Bunu bilerek, daha fazla hasarı önlemek için derhal harekete geçmelisiniz.

Su hasarlı bir tavanda onarım yapmaya yardımcı olması için aşağıdaki bilgileri kullanın.

1. Su Kaynağını Durdurun

Herhangi bir su hasarı durumunda, onarım yapmadan önce yapmanız gereken ilk şey su kaynağını ele almaktır. Bu, daha fazla su hasarını önlemek için önemlidir. Su kaynağını önceden durdurmazsanız, tavana zarar vermeye devam edecektir. Yaptığınız herhangi bir onarım daha sonra işe yaramaz hale gelecektir.

Kaynağı bulmak için hasarlı alçıpanı çıkarmanız gerekebilir. Su yayılabileceğinden, kaynak hasarlı tavan alanından uzakta olabilir. Bu yüzden onu bulduğunuzda, suyu durdurmak için gereken tüm onarımları veya değiştirmeleri yapın.

2. Etkilenen Bölgeleri Kurutun

Su kaynağı belirlendikten sonra, sudan zarar görmüş tavan kurutulabilir.

İlk olarak, zemini ve odadaki herhangi bir mobilyayı su ve döküntülerden korumak için bir muşamba yerleştirin. Ardından, fanlar ve havlular dahil tavanı kurutmak için kullanabileceğiniz malzemeleri toplayın. Nemi tamamen ele aldığınızdan emin olmak için tavanın üstündeki ve altındaki alanları kurutmak için zaman ayırın.

Tavanı kuruttuktan sonra hala su damlıyorsa, hala çok doymuş olduğundan ve daha fazla kurutma gerektirdiğinden emin olabilirsiniz. Kurutabilmeniz için hala ıslak olan bölümleri kesmeniz gerekebilir.

Tavanın alçıpanı şişiyorsa, suyu serbest bırakmak için delin. Ama önce su toplamak için şişmiş alanın altına bir kova yerleştirin.

3. Hasarlı Bölümleri Çıkarın

Daha fazla iş yapmadan önce, güvenlik gözlükleri ve yüz maskesi dahil koruyucu giysiler giydiğinizden emin olun.

Suyun zarar verdiği tavan soyuluyor veya kabarıyorsa, henüz yapmadıysanız, o kısımları kazıyın. Su lekeleri gibi diğer hasarlı bölümler de çıkarılmalıdır.

Alçıpanda lekeler varsa ancak yapısal hasar oluşmadıysa, yalnızca etkilenen alanları keserek onu kurtarabilirsiniz. Hasarlı bölümü dikdörtgen veya kare şeklinde kesmek için bir anahtar deliği testeresi kullanın. Ardından parçayı daha sonra bir alçıpan yama ile kolayca değiştirebilirsiniz.

4. Tavanı Onarın

Zımpara kağıdı kullanarak tüm çıkıntıları, tümsekleri ve pürüzlü alanları düzeltin. Küçük delikleri derz dolgu macunu ile doldurun, kurumasını bekleyin ve ardından düzeltmek için daha fazla zımpara kağıdı kullanın.

Alçıpanı kestiğiniz bölümler için deliği ölçün. Ardından deliği doldurmak için yeni bir alçıpan parçası kesin, ancak delikten 2 inç daha geniş ve daha uzun olduğundan emin olun. Gerekenden daha büyük bir parça ile başlamak ve maket bıçağı kullanarak boyutunu küçültmek istiyorsunuz. Yapıştırıcı kuruduktan sonra, bir kat derz dolgu macunu ekleyin ve zımpara kağıdı ile düzeltin.

5. Tavanı astarlayın ve boyayın

Onarım işiniz bittiğinde, astarlama ve boyama işlemi için uygun havalandırmayı sağlamak için pencereleri açın. Tavana astar uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra tavanı yeniden boyayabilirsiniz.

Tavanın tamamı zarar görmemiş olsa da, eşit kapsama sağlamak için tüm tavanı astarlamak ve yeniden boyamak en iyisidir.

Su Hasarı Restorasyonu Çağrısı

Su hasarı acil bir durum olarak kabul edildiğinden, acil müdahale önemlidir. Bazen, bu durumlar kendin yap onarımlarından daha fazlasını gerektirir. İster iş size çok fazla gelsin, ister sudan zarar görmüş bir tavanı kendi başınıza halledecek donanıma sahip değilseniz, su hasarı onarımları ve restorasyon hizmetleri için profesyonel yardım alabilirsiniz .

Profesyonel su hasarı restorasyonu şirketler, sudan zarar görmüş tavanlar da dahil olmak üzere sürekli su hasarı olan evleri ve işyerlerini restore etmeye yardımcı olmaya hazır.

Hasarın nedeni ne olursa olsun, profesyonel teknisyenler su kaynağını onaracak, fazla suyu ve nemi giderecek, etkilenen alanları kurutacak ve gerekli onarımları yapacaktır. Su küf oluşumuna neden olduysa, profesyoneller de küfün giderilmesini halledecektir.

Profesyonel bir su hasarı restorasyon hizmetinin yardımıyla, sudan zarar görmüş mülkünüz onarılacak ve 0216 449 94 01‘i aramanız güvenli olacaktır.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası