Profesyonel Ev Tadilatı Şirketi

Profesyonel Ev Tadilatı (Ev yenileme) , basit bir şekilde başlayabilen büyük bir projedir. Cumartesi sabahı halıların bir köşesini soyuyorsunuz ve kafanızda bir ampul patlıyor: Neden bu parke zeminleri yeniden yaptırmıyorsunuz?

Altı ay sonra, bu sadece yeniden kaplama projesi duvarların yıkılmasına, döşeme tahtalarının kaldırılmasına ve yatak odalarının hizmet dışı bırakılmasına neden oldu. Ancak bunun diğer tarafı, yeni bir ev satın almanın maliyetinin bir kısmına muhteşem, yenilenmiş bir eve sahip olmanızdır.

Tam bir Profesyonel ev tadilatı oldukça farklı bir konudur. Halıyı çekerek başlamaz veya başlamamalıdır. Bu projenin ölçeği ve adanmış planlamayla ilgili gerçek dünya anlayışları ile başlamalıdır.

Çekiç almadan veya profesyonel ev tadilatı müteahhidini aramadan önce bu yedi noktayı göz önünde bulundurun.

1. Kendiniz Yapmaya veya Profesyonelleri İşe Almaya Karar Verin

İşi Profesyonel Ev Tadilatı ustalarını kiralayarak başlayabilirsiniz veya kendiniz yapacaksınız veya ikisinin bir kombinasyonunu yapacaksınız.

Bu tüm evi kapsayan bir yenileme olduğundan, muhtemelen tüm işi kendiniz yapmayacaksınız. En kararlı ev sahibi bile sıhhi tesisat ve elektrik gibi projeler için bir profesyonel ev tadilatı ustası çağırmak zorunda kalacak.

Profesyonel Ev Tadilatı ustası, pahalı müteahhitlerden alt yüklenicilere ve ağızdan ağıza veya sınıflandırılmış reklamlar aracılığıyla bulduğunuz tamircilere kadar uzanır. Tüm ev tadilatı ve yenileme projeleri eşit şekilde oluşturulmadığından, ev yenileme projesini kendiniz üstlenip üstlenemeyeceğinizi veya Profesyonel Ev Tadilatı ustasını işe almak isteyip istemediğinizi duruma göre değerlendirmek isteyeceksiniz .

Yine de, yüklenici tarafından yönlendirilen tadilatlarda maliyetleri düşürmenin bir yolunun, bazı projeleri kendi başınıza üstlenmek olduğunu bilmek güzel. Profesyonel Ev Tadilatı Şirketi özellikle “kendi insanları” haricindeki ehil olmayan ustaları kullanmayı sevmezler. Ancak bu “diğer kişi” sizseniz ve parçanız yeniden yapılanmanın ilerlemesini etkilemiyorsa, uygun olmalıdır (öneri: mutfağınızı boyamak gibi parçanızı sonuncusu için saklayın).

2. Profesyonel Ev Tadilatı Projenizi Finanse Etmek İçin Bir Plan Oluşturun

Evinizi yeniden şekillendirme projeniz, bildiğinizden daha pahalıya mal olacak. Bu nedenle, bir dizi finansman seçeneği bulmak en iyisidir. Finansman seçenekleri seçiminiz, basit ter özkaynaktan geleneksel ev özkaynak kredisine kadar değişebilir .

3. Profesyonel Ev Tadilatı ile Yeniden Satış Değerini Düşünün

Bugün İstanbullu ev sahiplerinin çoğu evlerini en az bir kez satıyor. Ev sahiplerinin 10 yıllık ipoteklerini sonuna kadar kullandığı günler geride kaldı. Evinizi sadece sizin için değil, gelecekteki alıcılar için de yeniliyorsunuz.

4. Profesyonel Ev Tadilatı Ustalarını ve Çalışma Ekiplerini Yönetme Konusunda Rahat Olun

Her şeyi kendi başınıza yapma konusundaki kaya gibi sağlam kararınıza rağmen, kaçınılmaz olarak kendinizi yardım edecek birini işe alırken bulacaksınız. Çalışma ekiplerini nasıl yöneteceğinizi bilmeniz gerekecek.

5. Yeniden Modelleme Maliyetlerinden Tasarruf için Plan Geliştirin

Tasarımcı ücretlerinden, müteahhit komisyonlarından ve kredi kartlarından: ev tadilatı, kumbaranızı olabildiğince hızlı bir şekilde boşaltmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Ama denenmiş ve gerçek yolu her konuda, ev yenileme ve tadilat maliyetlerinden tasarruf etmek mutfağa için banyoya önem verin.

6. İzin ve İmar Sorunlarını Önceden Düşünün

İnşaat izinlerinin onaylanması çok uzun sürüyor. Yıkım veya bahçe, çatı. balkonda kapanacak alanlar için elektrik izinleri ve izinleri birkaç günden fazla sürmeyebilir, ancak bir ev ilavesi yapmak gibi imar içeren büyük ölçekli projeler haftalar veya aylar sürebilir.

7. Güvenliği ve Temizliği Ciddiye Alın

80 yıllık tırabzanı zımparalamadan önce kurşun bazlı boya gibi şeyleri düşünmek iyidir . Evinizin içini boyarken dağınıklıktan kaçınmak , evinizin temiz alanlarından tozu uzak tutmak için bir plan geliştirmek kadar önemlidir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası