Nasıl Yapılır: Duvar Boyama

Bir duvar boyamaya mı hazırlanıyorsunuz? Hazırlık çalışmasını atlamayın: Doğru şekilde astarlanmış bir yüzey tüm farkı yaratır. Bu yazımız, hem boyama hem de astarlamanın nasıl çok kolay yapılacağını gösterir.

Bir duvar boyamaya mı hazırlanıyorsunuz? Hazırlık çalışmasını atlamayın: Doğru şekilde astarlanmış bir yüzey tüm farkı yaratır. Bu video, hem boyama hem de astarlamanın nasıl çok kolay yapılacağını gösterir.

Neye ihtiyacın var

 • selüloz sünger, bulaşık deterjanı, boyacı bandı, astar, boya, boya tepsisi, boya rulosu, iki inçlik açılı fırça, merdiven

Bu adımları takip et

 1. Duvarları
  temizleyin Büyük bir selüloz sünger ve birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir su çözeltisi kullanarak, her türlü tozu, kiri ve yağı gidermek için duvarlarınızı temizleyin.
 2. Döşemeyi bantlayın
  Süsleme, kalıplama, kapı kolları, pencere çerçeveleri ve kapı çerçeveleri gibi boyanızın geçmesini istemediğiniz alanları korumak için mavi ressam bandı (maskeleme bandı değil) kullanın: Bandın uzun şeritlerini hemen içeriye yerleştirin bu alanların dış kenarları. (Bandın dış kenarları, duvarın döşeme ile tam olarak buluştuğu yerde olmalı ve boyadığınızda silindirinizin veya fırçanızın çarpabileceği süs parçalarını örtmelidir.)
 3. Astarı bir tepsiye
  dökün Tepsinin çıkıntıların olduğu açılı kısmını kaplamadan, tepsinin dibine doğru neredeyse kuyu dolduracak kadar dökün.
 4. Astarı duvara
  yuvarlayın Ruloyu astarın içine daldırın, fazlalıkları gidermek ve damlamaları önlemek için birkaç kez tepsinin çıkıntıları boyunca ileri geri yuvarlayın. Silindirin eşit şekilde kaplandığından emin olun. Silindiri, bölüm tamamen kaplanana kadar astar uygulayarak duvarın bir bölümünde yukarı ve aşağı hareket ettirin. Duvarınız tamamen kaplanana kadar devam edin, gerektiğinde ruloya astarı yeniden uygulayın.
  İpucu: Boya uygulamadan önce astarın tamamen kuruduğundan emin olmak için kutunun üzerinde bulacağınız üreticinin kurutma talimatlarını izleyin.
 5. Döşeme boya
  sadece fırça aşağı doğru üçte ilgili kıllar kaplama, boya içine daldırma iki inç açılı bir fırça. Fırçayı, şeridi kaplayan bandın dış kenarı boyunca (şeridin duvar tarafında; kenar tarafında değil) gezdirin. Banttan yaklaşık iki veya üç inç dışarı doğru çekerek, bantlı süsünüze aynı hizada boya uygulamaya devam edin. Bantlanmış alanların tümü boyunca dar bir şeridi boyamayı bitirene kadar devam edin.
 6. Boya üzerine “w” şeklinde rulo yapın
  Boya tepsisini boya ile doldurun; rulonuzu içine batırın, fazlalığı alın. Boyayı 3’e 3 cm. “w” şeklinde duvara yuvarlayın. Silindiri kaldırmadan o “w” nin karşısına geçerek, duvarın bu bölümü tamamen kaplanana kadar boş parçaları doldurun. Tüm duvar boyanana kadar silindire gerektiği kadar daha fazla boya eklemeye devam edin.
 7. Boyacı bandını çıkarın
  Kurumuş boyaların yanlışlıkla silinmesini önlemek için boya hala ıslakken bandı soyun.
Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası