Mobilya ve Duvar Boyası Nasıl Eşleştirilir?

Oturma odanız için doğru duvar rengini seçmek zor olabilir. Odayı bir üst seviyeye çıkaracak doğru boyayı seçtiğinizden emin olmak için pek çok şeyi göz önünde bulundurmalısınız . Bu hususlardan biri, mevcut mobilyalarınızı istediğiniz boya ile eşleştirmektir.

Zaten mobilyanız var ve yeni boya renginize uyacak şekilde değiştirmek istemiyorsunuz . Mevcut mobilyalarınızı tamamlayacak doğru boyayı seçmek ve odaya cesur bir yeni görünüm kazandırmak için bu ipuçlarını izleyin.

Koyu kahverengi bir kanepeniz veya başka bir mobilyanız varsa bunları tamamlamanın en iyi yolu orta tonlu duvarlardır. Boyacı Ustası İstanbul

En İyi Mobilya ve Boya Renk Kombinasyonları

Boya renginizi seçerken, farklı renklerin farklı psikolojik faydalarla ilişkili olduğunu unutmayın. Örneğin maviyi seçmek, serin görünümü sayesinde anında rahatlamanıza ve gerginlik seviyenizi düşürmenize yardımcı olacaktır. Aksine kırmızı, sizi daha fazla heyecanlandırabilir ve kalp atış hızınızı yükseltebilir. 

Kişiliğinizi ve ailenizin tercihlerini bilmek, bu renklerden hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. İşte dikkate alınması gereken dört renk.

 

1. Mavi Boya: Altın, Kirli Beyaz, Hardal ve Yeşil Mobilya için En İyisi

Parlak renkli veya kırık beyaz mobilyalarınızı tamamlamak için bir dizi mavi bulabilirsiniz. Bu renkler birbiriyle iyi uyum sağlar çünkü mavi, mobilyaların oynayabileceği sakin bir arka plan sağlar. Mavi arka plana doğru hareket ederken mobilya renkleri gözünüze çarpacak.

Yıllardır ailenizin yadigarı olan bir kanepe veya eskiden ünlü birine ait olan bir aksan sandalye gibi arkasında harika bir hikayesi olan mobilyalarınız varsa, o zaman mavi, mobilyaların ayakta durmasını sağlayan olağanüstü, pasif bir arka plan oluşturur. dışarı.

 

2. Yeşil Boya: Gri, Kahverengi, Pembe ve Kırmızı Mobilyalar İçin En İyisi

Yeşil, gözü rahatlatan bir renk olarak bilinir. Gevşemeyi ve huzuru teşvik eder ve bir mobilya parçası üzerindeki agresif bir desenin yoğunluğunu dengeleyebilir. Ayrıca kırmızı ve pembe gibi agresif renklerin arkasına da iyi uyum sağlar. Muhtemelen bu renklerde birden fazla parçanız olmasa da, kırmızı veya pembe renkteki küçük bir vurgu parçası bile duvarda başka bir renkle yersiz görünebilir. Yeşil renk, yatmadan önce sizi yavaşlatıp sakinleştirebileceği yatak odaları için de ideal bir seçimdir.

 

3. Gri Boya: Canlı Renkler ve Kirli Beyaz için En İyisi

Gri nötr bir renktir, yani hemen hemen her mobilya rengine uyacaktır. Herhangi bir gölgenin koyu kırmızıları, hafif kahverengileri ve beyazları gri ile mükemmel uyum sağlar. Parlak mobilya renklerine sahip odalar için mükemmel bir kontrast olarak griyi öneriyoruz.

 

4. Turuncu Boya: Turkuaz veya Turkuaz Mobilyalar için En İyisi

Parlak renklerden hoşlanıyorsanız, turuncu duvarlar en iyi seçeneğiniz olabilir. Deniz mavisi ve turkuaz gibi cesur tonları güzel bir şekilde vurgulayarak önlerinde oturmaları için güçlü bir palet sunarlar. Beyaz mobilyalar turuncuya boyanmış bir odada da çalışabilir. Turuncu rengin insanları tutkulu hissettirebileceğini unutmayın, bu nedenle bu odadaki konuşmalarınızı düşük anahtarlı konularda tutun.

 

Bir Sonraki İç ve Dış Mekan Boya İşiniz için Kıyı Boyası ile İletişime Geçin

Oturma odanızı, yemek odanızı veya yatak odanızı boyamaya hazır mısınız? İşi yapmak için bir profesyoneli görevlendirmek size daha iyi ve daha tutarlı sonuçlar verecektir. İç mekan boyama seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eviniz için ücretsiz bir fiyat teklifi almak için bugün Boya Ustası Hizmeti ile iletişime geçin . 

Biz bir Sertifikalı Boyacıyız ve müşterilerimizin her işte tam memnuniyetini kazanmak için onlarla birlikte çalışıyoruz. Ayrıca profesyonel renk danışmanlığı hizmetleri de sunuyoruz .

İstanbul veya çevresinde yaşıyorsanız, bugün bizimle 0216 449 94 01’den iletişime geçin .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası