Kendi evini boyamak mı? Asla.!

Evinizin görünümünü değiştirmek için yeni bir kat boya her zaman fazlasıyla yeterlidir. Evinizi boyamak için bir profesyonel kiralayabilir veya hepsini kendiniz yapmayı planlayabilirsiniz. Bütün evi boyamak büyük bir iş olsa da, birkaç hafta içinde yapılabilir.

Bir Konut Boyacısı kiralayarak 1500 ila 6000 TL. veya daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Ödeme tutarı, evinizin durumuna ve boyutuna göre değişir. Yani evinizi tamamen kendiniz boyamayı planlıyorsanız, işçilikten tasarruf edebilirsiniz. Genellikle boyama için gereken maliyetin yarısından fazlasını oluşturur. Ancak, evi tamamen kendi başınıza boyamanın ciddi bir çaba gerektireceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Projeyi doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız, aşağıdaki dış cephe boyama kurallarını göz önünde bulundurmalısınız:

1. Gerekli hazırlıkları yapınız : Boyayı duvarlara yapıştırmak için kuru ve temiz bir yüzeye uygulamanız gerekmektedir. Soyulmayı önlemek için yüzeyi yıkayarak başlayın. Basınçlı yıkayıcı ile yapabilir, ovalayabilir veya hortum kullanabilirsiniz. Basınçlı yıkayıcıyı kullanırken, suyu yüzeylerin derzlerine derinlemesine sürmeyin.

2. Yeterli malzeme satın alın : En kaliteli astarları, silikon bileşimini ve boyayı satın alın. Kaliteli boya, yüzeyleri daha iyi kaplamanın yanı sıra daha uzun süre dayanır.

3. En az iki kat boya uygulayın: Çıplak yüzey üzerinde boyama yaparken taban kat için yüksek kaliteli bir astar uygulayarak başlayın. Ticari Boyacı Ustası uyguladığı yöntemi takip edebilirsiniz ; yani, astarı son boyaya doğru renklendirmek. Veya açıkta kalan noktaları vurgulamak için astarı zıt bir renkle birlikte uygulayabilirsiniz.

4. Kurşun içeren boyadan kaçınmaya çalışın: Ticaret ve Sağlık Bakanlığı herhangi bir ev yenileme çalışmasının kurşun boya içermemesi gerektiği konusunda uyardı. Kurşun tozu veya talaşların varlığı sağlık için tehlikelidir ve çocuklar ve yetişkinler için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

5. Doğru araçları dahil edin: İşinizi en kolay şekilde tamamlamak için yüksek kaliteli rulolar, fırçalar veya havalı püskürtücüler kullanın. Birkaç ev geliştirme mağazasından veya kiralama merkezinden kiralanabilirler.

6. Kanıtlanmış teknikleri uygulayarak boyayın: Boya konusunda acemi iseniz ödevinizi yapmayı unutmayın. Uzmanlar tarafından çevrimiçi olarak sunulan ücretsiz bilgilerden yararlanın. Adım adım boyama tekniklerini anlatan videolar evinizi sorunsuz bir şekilde boyamanıza yardımcı olacaktır.

7. Mükemmel havayı bekleyin: Yağmurlu, rüzgarlı veya sıcak mevsimde evinizi boyamaktan kaçının. Boyama için mükemmel sıcaklık 50 ila 90 derece Fahrenheit arasındadır. Düşük sıcaklıklar boyanızın yüzeye yapışmasını engeller. Daha yüksek sıcaklık, boyanızın kolayca kurumasını sağlar. Bu yüzden ılıman havayı bekleyin.

Bu nedenle, yukarıda belirtilen adımları aklınızda bulundurun ve evinize mükemmel bir makyaj yapmak için devam edin veya beceriniz boyaya yeterli değil gerçekçi düşünün ve bizden hemen  0216 449 94 01‘den destek alın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası