Evi Boya ve Sat

Bir ev satmak ister tam zamanlı işiniz ister yarı zamanlı işiniz olsun – İstanbul’da bir evin piyasada ortalama oturma süresi yaklaşık 25 gündür. Eviniz ne kadar uzun süre boş kalırsa, müzakere zamanı geldiğinde alıcıların sahip olacağı güç o kadar artar. Satıcı olarak, değerin bir parçasını kaybetmemek için evinizin olabildiğince hızlı satılmasını istersiniz.

Alıcıları Çekmek İçin Bu Boya Renklerini Kullanın

Değeri artırmanın en iyi ve uygun maliyetli yollarından biri, evinizin rengini değiştirmek veya yükseltmektir. Ancak fikre dikkatle yaklaşmalısınız. Alıcının tercihleri ​​artık her zamankinden daha güçlü. Ev renkleri, ev satın alma yolculuklarında hayati önem taşıyan bir konu haline geldi. Bununla birlikte, satışa sunacağınız evin rengini seçmek söz konusu olduğunda güvenli tarafa yaslanmak önemlidir.

Satmadan Önce Neden Evinizi Yeniden Boyamalısınız?

Bir ev satmak söz konusu olduğunda, basit bir yeniden boyama taktiği, evinizin görünümü ve değerinde büyük bir fark yaratabilir. Evinizi yeniden boyamak, daha taze ve daha yeni görünmesini sağlar. Satmadan önce evinizi yeniden boyamayı düşünmeniz için beş neden daha:

1. Tutarsız Renkler

Bir evin içindeki tutarsız renkler, alıcıların ilgisini önemli ölçüde azaltır. Her odada farklı renklere, özellikle daha koyu gölgelere sahip olmak, alıcıların kendilerini havasız hissetmesine ve odayı olduğundan daha küçük yapmasına neden olabilir. Yeniden boyama, odaya alıcıları çekmek için ihtiyaç duyduğu doğru renkleri vermeye yardımcı olacaktır.

Emlakçılar ve tasarımcılar , evinizin içi için nötr renkler kullanmanızı tavsiye ediyor. Özellikle beyaz, bej ve gri renkler mükemmel seçimlerdir. Bir odanın neredeyse daha büyük görünmesini sağlar ve evdeki gölgeli alanları aydınlatmaya yardımcı olur.

2. Eve Yeni ve Temiz Bir Görünüm Verin

Alıcıların genellikle bir evde aradıkları ilk şeylerden biri temizliktir. Yeniden boyama, yıllar boyunca birikmiş olabilecek lekeleri ve kiri maskelediği için eve temiz bir his katacaktır . Duvarlarınızı boyamak da odayı aydınlatır, dolayısıyla evinize daha fazla ilgi çeker.

3. Evinizi Modernleştirin

Eski boya renkleri, dolaplar ve muşamba zeminler evinizin modası geçmiş görünmesine neden olabilir. Dolapları ve duvarları beyaz veya bej ile yeniden boyamak gibi basit iyileştirme dokunuşları, evinizin bütün görünümünü değiştirebilir.

4. Soyulan Duvar Boyasını Onarın

Zamanla boya çatlamaya ve soyulmaya başlayabilir. Sahipler için önemsiz görünse de, bu sorunlar alıcılar için önemli olabilir. Satıştan önce bu çatlak ve soyulmaları mümkün olduğunca onarın. Macunla düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, hasar daha büyükse, astar ve yeni bir kat boya uygulamadan önce yeni bir alçıpan monte etmek için bir tamirci kiralayabilirsiniz.

5. Çoğu Ev Alıcısı Yeniden Boyanmış Evleri Tercih Ediyor

Bu herkes için geçerli olmasa da, çoğu ev sahibi yeni boyanmış evleri satın almayı tercih ediyor. Bunun ana nedeni basittir: Taşındıkları zaman yapılacak şeylerin uzun listesinden bir görev çıkarır. Alıcılar üst düzey bir ev aramadıkça, evinizi yeniden boyamak evinizin yepyeni görünmesine neden olur, bu da olabilir potansiyel alıcılar için daha çekici .

Bir Ev Satmak İçin En İyi Boya Renkleri

Eğer düşünün ister evinizin görünümünü iyileştirmek daha hızlı veya pazar değerini artırmak için rengini değiştirerek satmak, sizin için bazı ipuçları var. Bir ev satmak için en iyi boya renklerinden bazıları:

Mutfak

Mutfağınızı yeniden biçimlendirmek evinizin değerini etkileyebilecek en büyük faktörlerden biridir. Mutfak, tüm sihrin gerçekleştiği yerdir. Aileler orada geçirdikleri onca zamanla, neden evin en güzel bölümlerinden biri olması gerektiği açık. Sınırlı bir bütçe üzerinde çalışıyorsanız, biraz yeniden boyama uzun bir yol kat edebilir. Bir araştırmaya göre , mutfaklarda tuğla veya ahır kırmızısı boya kullanmak, evinizin değerinde en az 4000 TL düşüşe neden olabilir.

Bu renkleri tercih etmek yerine mutfağınızda şu boya renklerini düşünün:

 • P

Mutfak gibi mekanlar için nötr bir renk seçerken, genellikle beyaz tonları yaygın bir tercihtir. Ancak, beyazın tüm tonlarının mutfağa uygun görünmeyeceği unutulmamalıdır. Örneğin, saf bir beyaz, tıp merkezlerindekiler gibi bir alanı klinik gösterebilir. Off-beyazlar, özellikle sarı bir alt tonları varsa, aynı titreşimi verebilirler.

Yumuşak krem, çok ışık alan mutfaklar için uygun bir seçim olabilir. Benjamin Moore Süper Beyaz veya Oxford Beyaz boya gibi gri alt tonlu beyaz tonları da seçebilirsiniz.

 • Grİ

Renklerin çoğu mutfak dolaplarından, zeminlerden ve tezgahlardan geleceği için mutfaklar dekore edilmesi en zor alanlardan biri olabilir. Gri, mutfağınız için gri veya bej seçmekten daha iyidir çünkü ikisinin de güzelliğini tek renkte ortaya çıkarır. Bej, mutfağa sıcaklık verirken gri, mekandaki nötr tonu verir. Gri, sıcak ve nötr arasındaki boşluğu dolduruyor.

Gri, daha modern bir görünüme ihtiyaç duyan evler için de mükemmel bir seçimdir. Bir kez yapıldığında, en mütevazı konutların mutfaklarına bile yüksek kaliteli ve modern bir görünüm kazandırır.

 • Boz kahverengi

Esasen, boz kahverengi bir beyaz alt tonlu açık kahverengi bir renk olarak tanımlanır. Siyah kahvenize krema eklemekten kaynaklanan renktir. Grimsi kahverengi bir renk olarak da tanımlayabilirsiniz.

Mutfaklar için mükemmeldir çünkü bölgeye uyumlu bir görünüm veren yumuşak bir toprak tonu olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra, boz kahverengi genellikle evrensel bir boya rengidir, çünkü renk karışımının ezici olmasına izin vermeden alana (boz kahverengi dışında) renk eklemenize izin verir. Mutfağınızda olması durumunda renk, lekeli ahşap dolaplarla da iyi eşleşir.

Bazı boz kahverengi renklerin pembemsi veya sarımsı bir tonu vardır – bu nedenle, herhangi bir renkte olduğu gibi – boz tonunuzu tanımlayın.

Yatak odaları

Yatak odaları dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik eden bir yer olmalıdır. Aynı zamanda her güne başladığınız alandır. Bununla, boyamak için neden en iyi renkleri kullanmanız gerektiği konusunda son derece mantıklı. İşte kullanabileceğiniz renkler:

 • Beyaz

Zamansız bir görünüm arayan insanlar için beyaz her zaman gitmenin en iyi yoludur. Tamamen beyaz bir yatak odası sadece taze bir görünüm vermekle kalmaz, aynı zamanda sakinleri rahatlatan ve sakinleştiren sakin ve sakin bir atmosfer yaratır – sabah uyandığınızda veya kestirdikten sonra hissetmeniz gereken her şey. Bunun yanı sıra, evinizi beyaza boyamak da ilginç bir görünüm oluşturmak için farklı renkleri kolayca katmanlamanıza olanak tanır.

Dahası, beyaz boyayla gitmek, bir odayı daha büyük ve daha geniş göstermenin en yaygın püf noktasıdır.

 • Boz kahverengi

Evinizin tasarımı ister geleneksel ister yüzyıl ortası görünümüne yaslanmış olsun, duvarlarınızı boz kahverengi ile boyamak kesinlikle harika bir seçimdir. Bunun nedeni, boz kahverenginin sofistike ve çok yönlü bir renk olmasıdır. Yatağınız da dahil olmak üzere yatak odasının içindeki farklı mobilyalarla eşleştirmek kolaydır.

Diğer renklerde olduğu gibi, boz kahverengi farklı tonlarda gelir ve hepsi bir yatak odası için uygun olmayabilir. Genel olarak, daha soğuk bir boz kahverengi tonu hem eski hem de modern evlerde iyi çalışır. Özellikle yeşil alt tonlu , odaya sakinleştirici ve yatıştırıcı bir his katabilir, bu da onu yatak odaları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Yaşam alanı

Oturma odası, evinizi ev yapan alanlardan biridir. Ziyaretçilerinizi ağırladığınız ve ailenizle çok zaman geçirdiğiniz alandır. Bununla birlikte, oturma odasının davetkar bir atmosfer sunması gerekiyor.

İşte kullanabileceğiniz en iyi renklerden bazıları:

 • Beyaz

Oturma odanıza en uygun boya renginden şüphe duyduğunuzda, tamamen beyaz yapmayı tercih edin. Ev satın alanlara yeni bir evde temiz bir sayfa üzerinde yeni bir hayata başladıkları hissini veriyor. Ayrıca, odayı daha büyük göstermenin yanı sıra, taze, temiz ve daha parlak bir görünüm de sağlar.

Çok yönlülük arıyorsanız beyaz da harika bir seçimdir. Beyaz, diğer renklerle iyi uyum sağlayarak ev sahiplerinin oturma odaları için dekorasyonları seçmelerini kolaylaştırır. Örneğin, beyaz duvarlar ve tavanlarla, bej rengi mobilyaları kolayca seçebilir veya alanda dekore etmek için parlak renkli eşyalara gidebilirsiniz.

 • Bej

Tamamen beyazlaşmaya o kadar hevesli değilseniz, bej, dikkate alınması gereken başka bir renktir. Bej, oturma odanız için rahat ve davetkar bir görünüm yaratır. Bahsetmiyorum bile, minimalist görünümlü bir ev arayan insanlar için kullanmak için harika bir renk.

Beyaz boya, oturma odası çok fazla alıyorsa çok fazla güneş ışığını emer. Öte yandan bej, beyaz kadar ışığı emmez. Ancak odanın iyi aydınlatılmış ve rahat olmasını sağlayacak kadar doğal ışığı yansıtır.

 • Gri

Gri aynı zamanda birçok ev sahibi için yeni nötr hale geldikçe daha popüler hale geliyor. Evdeki hemen hemen her oda için uygun olmasına rağmen, esas olarak oturma odası için iyi bir boya rengidir. Gri duvarlar bir odaya klasik ve zarif bir görünüm verir ve renk modern veya klasik olsun hemen hemen her tür mobilyayla eşleştiğinden, yeni ev sahiplerinin yaşam alanlarını dekore etmelerini kolaylaştırır.

Gri bir oturma odasına sıcak ve davetkar bir görünüm verir ve bir odanın daha büyük ve ferah görünmesine de yardımcı olabilir. Pek çok iç tasarımcının evler için, hatta kendilerininki için bile olumlu bakmasının nedeni budur. Ayrıca, vurgu olarak daha koyu bir gri tonu kullanarak oturma odanıza bir renk patlaması da ekleyebilirsiniz.

Banyolar

Banyolar çok kişisel bir alan olabilir. Mümkün olduğunca, tıpkı bir spada olduğu gibi, temiz, dingin ve sakinleştirici hissetmek ve görünmek istersiniz. İşte evinizin piyasadan daha hızlı çıkmasına yardımcı olacak renkler:

 • Soluk ve Açık Mavi

Birçoğu mavi kullanmanın riskli olabileceğini düşünüyor. Ancak, emlakçılar ve iç mimarlar aslında bu rengi banyonuzda ana gölge olarak kullanmanızı tavsiye ediyor. Soluk ve açık mavi renkler, spa benzeri bir his verdiği için banyolar için harikadır. Mavi, beyaz banyo karoları ve beyaz dolaplar için mükemmel bir eştir.

Eğlenceli gerçek: Bir araştırma, daha açık mavi tonlu banyoların bir evin değerini 35000 TL.  ve daha fazla artırma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Bu, satıcıları banyolarının rengini daha açık mavi tonlarına dönüştürmeye ikna etmek için yeterli bir sebep.

 • Kremsi beyaz

Banyonuz için parlak beyaz rengi sevmiyorsanız, bunun yerine kremsi beyaz boyayı düşünün. Kremsi beyaz duvar rengi, soğuk banyolara biraz sıcaklık verir. Açık pembe, lavanta veya daha koyu renk gibi vurgu renkleriyle de kolayca eşleştirebilirsiniz. Klasik bir renk ama kesinlikle sıkıcı değil.

Dış Cephe Boyama

Evinizin en önemli özelliklerinden biri, temyiz başvurunuzdur. İnsanlar satın almak için bir ev aradıklarında çoğu zaman görecekleri ilk şey dış cephedir. Oradan, içeriye bakıp bakmayacaklarına karar verecekler. Hangi boya renklerinin alıcıların dikkatini çekeceğini görmek için okumaya devam edin:

 • Nötr Renkler

Bej, fildişi, gri ve beyazın tonları gibi nötr renkler genellikle göze hoş gelir. Ev alıcıları bunu gördüklerinde, özellikle temiz bir şekilde boyandığında, evin içinde ne olduğunu merak etme şansı büyüktür. Nötr renkler aynı zamanda ev alıcılarının kendilerini evde yaşarken resmetmelerine olanak tanıyan nötr bir fon sağlar. Beyaz aynı zamanda bir ev satmaya gelince kesinlikle yardımcı olan parlak ve sıcak bir atmosfer yaratır.

 • Gri

Bej ve grinin bir kombinasyonu olan Gri, sofistike görünümü nedeniyle evler için de popüler bir dış cephe rengi haline geldi. Renklerin birleşimi, evin dış cephesinin zarif ve heyecan verici görünmesini sağlar. Grimsi tonu, aynı zamanda bir evi alıcılar için daha çekici kılan klasik bir görünüm verir.

 • Yumuşak Kahverengi

Dış cephedeki yumuşak kahverengi gibi sıcak, toprak renkleri eve sıcak bir atmosfer verebilir. Doğayla iyi uyum sağlar ve bir evin peyzajı ile kolayca vurgulanabilir. Yeşil yapraklar veya bakımlı ve bakımlı bir çim, evin rengini ortaya çıkarabilir, bu da evinizin öne çıkmasını sağlayabilir ve potansiyel ev alıcılarının ilgisini çekebilir.

Evinizi Boyarken Hızlı İpuçları

Yeni bir kat boya tokatlamak, evinizin güzelliğini içte ve dışta geri kazanmanın en iyi yoludur. Aslında boyama, doğru renkleri seçtiğinizde% 100’ün üzerinde yatırım getirisine yol açabilecek ucuz bir ev geliştirme projesidir. Bir evi satmak için en iyi boya renklerini seçmenin yanı sıra, daha hızlı satış yapmanıza yardımcı olacak aklınızda bulundurmanız gereken diğer hızlı ipuçları:

 • Kapınıza da biraz boya yaptırmayı düşünün. 2018’de yapılan bir boya analizi, siyah veya odun kömürü ile boyanmış ön kapıların evin değerini 48000 TL. artırdığını gösteriyor . Kapınızı boyamak, binlerce yatırım getirisi oluşturabilecek en ucuz ev geliştirme projesidir.
 • Trendleri kontrol edin. Şu anda popüler olan boya renkleri ile gitmek, evinizin çekiciliğini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yollarından biridir.
 • Dış cephenizin rengini değiştirirken çatınızı boyamayı unutmayın. Genel olarak, açık gri ve beyaz dış cephe, kömür siyahı çatılarla uyumludur. Öte yandan, kahverengi ve ten rengi çatılar en iyi bej veya krem ​​rengi bir dış cepheyle eşleştirilir.
 • Değerini artırmak ve satılma şansını artırmak için evinizde başka ne gibi ucuz ev iyileştirmeleri yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olması için emlak komisyoncunuzla konuşun. Ayrıca, emlakla ilgili çok fazla bilgi birikimine sahip oldukları için, evinizi satmak için hangi boya renklerini kullanmanız gerektiğine karar verirken konuşabileceğiniz en iyi insanlardan biridir.
Eviniz İçin En İyi Boya Rengi ile Anlaşma Sağlayın

Ev satışı, özellikle bu konuda çok az deneyiminiz varsa, hayatınızda yapmanız gereken en zorlu şeylerden biri olabilir. Eviniz iyi korunmadıkça ve mevcut trendlere uyacak şekilde düzenli olarak güncellenmedikçe, küçük bir ev geliştirme çabası göstermeden evinizi piyasadan çıkarmak zor olabilir.

Duvarlarınızı yeniden boyamak gibi basit bir görev bile hem satış hızı hem de evinizin değerini artırma konusunda harikalar yaratabiliriz. Evin temiz, taze ve taşınmaya hazır görünmesini sağlayacak ve bu da çoğu ev alıcısı için anlaşmayı imzalayacaktır. Ev boyama konusunda profesyonel boyacı ustalarımızla çalışmak için 0216 449 94 0 1 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası