Ev Tamiri İçin Maliyeti

İstanbul’daki profesyonel bir tamirci , evdeki tipik bir iş için ortalama 170 TL / saat ücret alıyor . Bununla birlikte, gerçek fiyatların yapılması gereken işin türüne bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Görev minimum çaba gerektiriyorsa, tamirci hizmetlerini 160 TL / saat bütçe oranında alabilirsiniz . Ancak iş daha yüksek bir beceri seviyesi gerektiriyorsa, 240 TL / saat’lik bir prim oranı ödemeyi bekleyin.

Ortalama Tamirci Çağrı Ücretleri

Evde tamirci (veya el işçisi) hizmetleri için standart işçilik ücretlerine ek olarak, tamircileriniz evinize seyahat maliyetini ve süresini ve benzin gibi araç masraflarını karşılamak için büyük olasılıkla bir çağrı ücreti talep edecektir. En yaygın olarak, çağrı ücreti, işçilik ücretinin 1-1,5 saatlik eşdeğeri arasında değişecektir, bu nedenle yaklaşık 240-300 TL. arasında değişebilir. Yolculuk süreleri 1 saatten az olsa da, çağrı ücreti aynı zamanda işe gelme ve işi inceleme zamanlarını karşılamak için de kullanılır – bazen bir sorunun çözümü çok hızlı bir şekilde çözülebilir (dakikalar içinde) – bu nedenle bir çağrı ücreti, işe aldığınız tamircinize en azından evinize gelmesi için minimum bir süre ödenmesini sağlar.

Toplam maliyette: gerçekten önemli olan faktörler

Bir tamircinin hizmetinin maliyetini belirleyen çeşitli şeyler vardır. Tabii ki, yapılması gereken işin türü önemli bir faktör, ancak fiyatları etkileyebilecek başka şeyler de var.

İşin boyutu önemli bir husustur. Resimleri asmak veya ışık anahtarlarını değiştirmek gibi küçük işler yalnızca birkaç saat veya daha kısa sürer. Bunlar ayrıca basit araçlar ve daha az malzeme gerektirir, bu nedenle bütçenizin büyük bir bölümünü onlar için ayırmanız gerekmez. Öte yandan, büyük işler iki güne kadar sürebilir ve bu da daha yüksek genel maliyetlerle sonuçlanır.

Tamircinin konumunu düşünmek neden bir zorunluluktur?

İstanbul sakinleri, Türkiye genelinde ev işçiliği için en düşük fiyatı ödediği için şanslı. Ortalama olarak, İstanbul’daki tamirciler 170 TL. / saat ücret almaktadır. Bu, Güney İstanbul’daki 130 TL.  / sa oranından yalnızca biraz daha düşük.

Öte yandan, en pahalı tamirci hizmetleri İstanbul’da 460 TL. / saat fiyatla bulunabilir. Bu arada, Batı İstanbul’daki tipik bir tamirci işi yaklaşık  390 TL. / saattir.

İstanbul’un Merkezi Bölgesi ve Şişli’deki fiyatlar, yelpazenin ortasındadır. Şişli’deki ev sahipleri, bir tamirci hizmeti için 230 TL. / saat ödemeyi bekleyebilirken, Kadıköy’deki müşteriler bir tamirci işe alırken yaklaşık 190 TL. / saat ödemek zorunda kalacaklar.

Fiyatlandırma bilgileri Ocak 2021 itibarıyla doğrudur.

Yakınınızda pek çok güvenilir tamirci bulunabilir. İstanbul gibi bu büyük şehirlerdeki en yüksek puanlı ev işi uzmanıyız bizimle 0216 449 94 01 numaralı telefondan hemen iletişime geçebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası