Etiket: Profesyonel Kapı Boyama

Bir kapıyı boyamak için basit nasıl yapılır adımlarımızı izleyin. Taze bir kat boyanın neler yapabileceğini seveceksiniz! Kapı boya ustası.

Bir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri KullanınBir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri Kullanın

Küçük bir değişiklik olsa da, yeni boyanmış bir iç kapı, evinizin tamamen farklı görünmesini sağlayabilir. Bir mekanın kişiliğini güçlendirmek için rengi atmış veya hasar görmüş bir kaplamayı yeni bir kat ile yenilemeyi veya kapıyı vurgu rengine boyamayı seçebilirsiniz .

Kapılar evinizin giriş ve çıkış noktaları olduğundan, onları en son boyamayı planlayın, böylece boyalar bozulmadan kalır ve tamamlandığında uygun şekilde kuruyabilir. Evinize baktığınızda, kapı yüzeylerinin biraz farklı olduğunu fark edebilirsiniz: bazıları tamamen düz, diğerleri panelli, diğerleri ise karmaşık kalıplara sahip.

Benzer şekilde, bu kapı stillerini boyama yaklaşımı da biraz farklıdır. ( Bir dış kapıyı boyamak ayrıca benzersiz değerlendirmeler gerektirir.) İster panelli ister düz olsun, bir iç kapının nasıl boyanacağına ilişkin bu uzman ipuçlarını izleyin.

Aşağıdaki boyama adımları, masif ahşap ve içi boş kapılar için en iyi sonucu verir. Vinil kaplı veya plastik kapılar için zımparalamadan sonra ve boyamaya başlamadan önce en az bir kat astar uygulamanız gerekecektir.

Günlük kullanıma ve sık temizlemeye uygun, yarı parlak veya parlak parlaklığa sahip dayanıklı bir boya seçin.

  • ÇALIŞMA ZAMANI  – 2 saat
  • BİTİRMEK İÇİN BAŞLA – 1 gün
  • ZORLUK  – Kolay
  • İÇERİR – Zımparalama, Boyama
Neye ihtiyacın var
Aletler
Nasıl yapılır?

AŞAMA 1

Düz Kapı Nasıl Boyanır: Kapı Yüzeyini Zımparalayın

Kapı donanımını çıkardıktan sonra, kapı yüzeyini zımparalayarak başlayın . En temiz sonuç için boyamak için pürüzsüz, düz bir yüzey istiyorsunuz. Zımparalama ayrıca kapı üzerinde bulunan boya veya kaplamayı da kaldırarak, boyayı tutmak için daha iyi bir yüzey olmasını sağlar. Elektrikli zımpara kullanmayı tercih edebilirsiniz , ancak biz bunu basit tuttuk ve bir zımpara bloğu kullandık. Yüzey pürüzsüz hale geldiğinde, yapışkan bir bezle tozu silin.

ADIM 2

Kapının Kenarını Boya

Düz bir kapıyı boyamak için, menteşenin iç kenarını boyayarak başlayın, kapının etrafında bir yönde çalışın. Alt kısımdan yukarı, başlık boyunca ve forvet tarafında aşağı doğru çalışın.

Daha iyi kontrol için bu dar alan için bir fırça kullanın . Ayrıca fırçanıza aynı anda çok fazla boya yüklememeye dikkat edin. Fazla boya gözle görülür damlamalara neden olur.

AŞAMA 3

Düz Kapıyı Boya

Ardından, kapının yüzeyini boyayın. Boyayı 4 inçlik kapalı uçlu bir köpük rulo ile uygulayın. Tam yükseklikte ve kapı yüzü boyunca iki veya üç silindir genişliği çalıştırın. Herhangi bir çizgiyi gidermek için, hafif yüklü bir fırça veya istenirse hafif kaplanmış küçük bir rulo ile aşağıdan yukarıya doğru fırçalayarak cilayı yayın. Bu teknik, rulonun boyayı yüzeye hızlı ve eşit bir şekilde dağıtırken, ıslak bir kenar ve pürüzsüz bir yüzey bırakmasını sağlar. Kurumaya bırakın.

4. ADIM

Panelli Kapı Nasıl Boyanır: Kapıyı Zımparalayın

İşlem, panelli bir kapıyı boyamaya benzer. Kapı kolu dahil tüm donanımı çıkarın. Kapının yüzeyini düz bir kapı gibi zımparalayın. Panelli kapının detaylı kenar ve köşelerinin yakınında daha iyi kontrol sahibi olabilmeniz için bunun için bir zımpara bloğu kullanmanızı öneririz. Pürüzsüz hale geldikten sonra, tozu temizlemek için yüzeyi yapışkan bir bezle silin.

ADIM 5

Kapıyı Boya

Her paneli, sol üst panelden başlayarak ve sırayla kapı yüzü boyunca çalışarak boyayın. Her panel için önce panelin kenarlarını bir boya fırçası ile boyayın. Zaten hepsi boyanacağından, burada çizgilerin biraz dışında boyamak sorun değil. Kenarlar kaplandığında, panellerin ortasını doldurmak için 4 inçlik bir rulo kullanın.

6. ADIM

Stilleri Boya

Tüm paneller boyandığında, paneller arasındaki döşemeleri boyayın. Ortadaki dikey stillerle başlayın, ardından yatay panelleri boyayın. Kalan en dıştaki iki dikey uzantıyı boyayarak kapınızın yüzeyini bitirin.

7. ADIM

Boya Kenarları Ve Son İşlem

Son olarak, kapının kenarını boyayın. Boyarken herhangi bir koşuyu veya sarkmayı bırakın. Boyanın kurumasını bekleyin, hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Kuruduktan sonra yeni donanım takın ve kapıyı takın.

Editörün İpucu: Hala menteşeleri üzerinde olan bir kapıyı boyamayı seçerseniz, kapının altına bir parça karton kaydırarak boyayı yerden uzak tutun. Sabit tutmak için kapıyı ahşap şimlerle destekleyin.

Boyamadan önce menteşeleri boya bandıyla kapatın, kenarlarını hassas bir bıçakla çizin ve menteşelerin etrafındaki fazlalıkları soyun. Boya kuruduğunda bandı çıkarın ve kapı donanımını değiştirin veya kapınızı profesyonelce biz boya yapalım. 0216 449 94 01‘den hemen ulaşın.

Rate this post

Boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmeti, ister ön kapı boyama hizmeti

Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?

Ön kapınız evinizin yüzüdür. Ziyaretçilerin ve yoldan geçenlerin ilk gördüğü şeylerden biridir ve evinizin cephesinin diğer herhangi bir unsurundan daha fazla izlenim bırakma yeteneğine sahiptir.

Eskimiş bir ön kapı, bir mülkün ucuz görünmesine neden olabilirken, yıpranmış ve uygun bakımın yapılmamış olması, insanlara evin bir bütün olarak aynı izlenimini bırakabilir.

Ön kapınızı iyi durumda tutmak, evinizden günlük keyif almanız ve evinizden gurur duymanız için önemlidir, ancak satmayı düşünüyorsanız daha da hayati hale gelir.

Ön kapının mülkün daha geniş görünümü üzerindeki etkisi, eviniz için alacağınız fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

 

Bir mülkün ön kapısının değiştirilmesi, Ulusal Emlakçılar Birliği’nin çeşitli ev geliştirme projelerinin yatırım getirisini değerlendiren yıllık anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Aslında, 2015 araştırması, giriş kapınızı değiştirmenin ortalama % 101,8’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor – başka bir deyişle, mülkünüze, ilk etapta değiştirmeyi gerçekleştirmenin maliyetinden daha fazla değer katıyorsunuz.

Bu, ön kapınızı değiştirmenin pahalı olmadığı veya alternatif olmadığı anlamına gelmez. En çekici alternatif, yeni bir yaşam süresi vermek için kapınızı yeniden boyamak.

Kapınızı yeniden boyamak veya tamamen yeni bir tane satın almak arasında bir ikilemle karşı karşıya kalırsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Ön kapınızı değiştirmenin faydaları

Mevcut kapınız özellikle kötü bir durumdaysa, tüm domuzu alıp basitçe değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyetin basit bir yeniden boyama işinden daha yüksek olması muhtemeldir.

Türkiye’deki bir çelik kapıyı değiştirmenin ortalama maliyeti, yine Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre 4700TL’dir – ancak değilse, bunun çoğunu geri kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Artan ev değerinde orijinal harcamanızdan daha fazla. Ayrıca, bir kapıyı yeniden boyamak için menteşelerinden söküp çıkarma çabasına girecekseniz, onu tamamen değiştirebileceğiniz fikrinde de bazı gerçekler var.

Ön kapınızı tamamen değiştirmeyi tercih ederseniz, sadece en sevdiğiniz rengi seçmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen yeni bir malzemeye geçebileceksiniz.

Farklı malzemeler, mülkünüzün daha geniş tasarımını farklı şekillerde tamamlayabilir, bu nedenle seçeneklerinizi düşünmek ve akıllıca seçim yapmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana seçenekler arasında çelik, ahşap ve fiberglas bulunur. Bunlardan çelik en ucuzudur, ahşap çekicilik ve karakter katabilir – özellikle eski evlere – ancak yüksek bakım gerektirir ve fiberglas, ahşap görünümü sunabildiğinden ancak daha fazla dayanıklılık sağladığından belki de en popüler seçenektir.

Dayanıklılık cephesinde de unutmamalısınız ki çelik kapılar en ucuz seçenek olsa da,

Ön kapınız için yeni bir malzeme seçme sürecinde, daha fazla enerji tasarruflu, içeride daha fazla ısı tutmanıza ve yakıt faturalarını kesmenize olanak tanıyan bir malzeme seçme şansınız var.

Bir kapının enerji verimliliği, yalnızca malzemeden daha fazlasına bağlıdır – çerçevenin yapısı ve pencerelerin varlığı da rol oynar – bu nedenle, karşılaştırmanızda her bir kapının Energy Star derecesini dikkate almak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, benzeri ile karşılaştırırken, cam elyafı üç popüler malzemenin enerji açısından en verimlisi olma eğilimindedir.

Ön kapınızı yeniden boyamanın faydaları

Ön kapınızı tamamen değiştirmek yerine yeniden boyamanın en büyük avantajının maliyeti düşürmeye yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapıyı menteşelerinden çıkarma ve ardından asıl resme geçmeden önce yıkayıp astarlama ihtiyacını hesaba katsanız bile, sıfırdan değiştirmek yerine yeniden boyamak daha ekonomik olabilir.

Bu, giriş kapılarının her halükarda düzenli olarak yenilenmesi gerektiği gerçeğinden bahsetmiyoruz, bu nedenle, bu sefer sizinkini tamamen değiştirmeyi seçseniz bile, bir kez daha yeniden boyanması veya başka bir şekilde rötuş yapması uzun sürmeyecektir.

Kapılarınızı her kusur gösterdiğinde değiştirerek yakacak paranız yoksa, zaten sahip olduğunuz şeyi yeniden boyamak mantıklı görünebilir.

Basitçe yeniden boyamayı tercih etmek elbette sizi kapınızın malzemesini değiştirme şansından mahrum bırakacak olsa da, bu kendi başına arzu edilebilir.

Örneğin, çok çekici olan ve dönem evinizin karakterine katkıda bulunan eski bir masif ahşap kapınız varsa, muhtemelen daha modern ve daha az sevecen bir şeyle takas etmekten daha az yapmak isteyeceğiniz çok az şey vardır.

Öyle olsa bile, eski bir kapıyı bu şekilde yeniden boyamak – ister aynı zamansız gölgede, ister daha cesur ve daha abartılı bir şekilde – şüphesiz ona yepyeni bir yaşam süresi verecektir.

Şok edici bir pembe tonunda boyamayı düşünüyorsanız, bunu yapmanızı engelleyebilecek yerel düzenlemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak, zaten yerinde olan ve menteşelerinde asılı olan bir kapıyı yeniden boyamak, hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Yepyeni bir kapı satın alma yoluna giderseniz, doğru boyut ve şekilde olduğundan emin olmanız ve ardından hem güvenli hem de çekici olması için düzgün şekilde astığınızdan emin olmanız gerekir.

O zaman, tüm işi kendiniz yapıyorsanız, geziler arasında gidip yeni kapıyı satın alıyor ve gerçekten yerine koyuyorsanız, bu, halihazırda altında oturduğunuz bir şeyi yeniden boyamak için gereken sürenin çok ötesine geçebilir. senin burnun.

İyi planlanmış ve düzgün bir şekilde yürütülen bir yeniden boyama makyajı bile (tüm boyamalarda olduğu gibi, etkili hazırlığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın!) genellikle bir günde veya daha karmaşık bir işse belki biraz daha uzun sürede tamamlanabilir.

Ahşap ön kapınızı yeniden cilalamaya ilişkin ipuçları ve onu düzenli olarak yeniden boyamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair bazı hatırlatmalar için önceki blog yazılarımızdan bazılarına göz atın. Ancak kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, ancak bir kendin yapacağı işle ilgili tüm ayak işleriyle uğraşamıyorsanız, Profesyonel kapı boyama şirketini, ekibini 0216 449 94 01’den arayın, biz sizin için her şeyi halledelim.

Rate this post

İç Kapı Boyama Hizmeti . Evinizin içindeki kapıları boyamak da büyük bir fark yaratabilir! İç mekan boyama yenilemeleri söz konusu ise kaçırma

Oda Kapısı ve Çelik Kapı BoyamaOda Kapısı ve Çelik Kapı Boyama

Kapılarınızın çizikleri ve donuk görünümü konusunda endişeli misiniz?

Kapıların herhangi bir alanın odak noktası olduğunun farkındayız ve size genel çekiciliği artırmanın uygun maliyetli bir yolunu sunuyoruz.

Kapınızın monoton göründüğünü fark ederseniz, sıra dışı sprey boyama hizmetlerimizle görünümünü yenileyebilirsiniz.

Eksiksiz bir boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmetine, ister ön kapı boyama hizmetine ihtiyacınız olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. Evinizin görünümünü yükseltmek için hizmetimizden yararlanın.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Tüm İç Mekan Boyalı Kapılarda Hızlı ve Etkin Hizmet

Biz uzmanız ve beklentilerinizi karşılayan veya aşan bir sonuç sunmaya çalışıyoruz. Tecrübemiz, işi doğru yapmak için bizi bilgi birikimiyle zenginleştirdi ve kusursuz bir sonuçtan emin olabilirsiniz.

Kapılarınıza mükemmel bir görünüm kazandırmak için en iyi boyayı ve en son tekniği kullanıyoruz. Gereken boyanın  ölçeği ne olursa olsun, işinizin son derece yetkin bir ekip tarafından ele alınacağından emin olabilirsiniz.

Dış kapı boyacılarımız yeteneklidir ve uzman boyama hizmeti ile mekanınızın görünümünü değiştirebilirler. .

İstediğiniz renk ne olursa olsun, sizin için sahip olduğumuz harika seçeneklerden sizi memnun edeceğiz.

Hizmetimizle, sahip olduğunuz seçenekler sınırsızdır. Kapılarınız yorgun veya iyi durumda görünüyorsa, değiştirmek yerine onları restore etmeyi ve yeniden boyamayı düşünebilirsiniz.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Amacımız, kapılarınızın yeniden yeni görünmesini sağlamak ve zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olmaktır.

Bizim Kapı boyama hizmeti  makul fiyatlı ve profesyonel sonuçlara emin her zaman e edilebilir. Sağladığımız üstün kaplama, kapılarınızın her türlü hava koşulunda iyi görünmesini sağlar. Eski kapılarınıza yeni bir hayat vermek ister misiniz?

Bugün bizimle 0216 449 94 01‘den  iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Rate this post

İç ve dış kapılarınızın boyanması hakkında bilmeniz gereken her şey. Profesyonel kapı boyama ustası, iç kapı, dış kapı, panel boya ustası,

Kapı Boyama ServisiKapı Boyama Servisi

Duvarlarınızı yeni bir kat boya ile tazelerken, kusursuz kapı boyama ile kapılarınıza da biraz özen göstermeyi unutmayın. Kapılar sık ​​kullanımdadır ve çoğu zaman bunu kanıtlayacak ezik ve çukurlara sahiptir.

Kapılarınızı yenilemek için boyamayı düşünün veya kapılarınızı boyayarak evinize biraz ekstra ilgi katın.

Renkler dışarıda, evinizin içinde olduğundan oldukça farklı görünecektir.

Evinizdeki ve çevresindeki diğer renkleri göz önünde bulundurun ve ardından kapılar için gölgelik seçin. Kapılar giriş ve çıkış noktaları olduğundan, onları en son boyamayı planlayın, böylece boyalar bozulmadan ve oda tamamlandıktan sonra kurumasına izin verilir.

Kapınız için büyüleyici renkler seçmek için web sitemizden ipucu alabilirsiniz. Yine de kafa karıştırıcı bulursanız, Kapı Boyama ve Tamir Hizmeti hizmetinizde ve kapı boyamanız için size verimli bir şekilde renk danışmanlığı sağlayabilir.

İç ve dış kapılarınızın boyanması hakkında bilmeniz gereken her şey. Profesyonel kapı boyama ustası, iç kapı, dış kapı, panel boya ustası,

Kapı Boyama Servisi ile İstanbul’daki özel bir boyacı ekibiyle üzerinde çalıştığımız her projeye coşku ve bağlılık getiriyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, evinizi önemseyen, isteğinize göre en iyi kalite ve fiyatta özenle boyayacak bir partner istiyorsanız, Kapı Boyama ve Tamir Hizmetini seçin!

Aşağıdaki mekan boyama hizmetlerimiz –

İç ve Dış cephe boyama – İç ve Dış cephe boyama hizmetlerini zamanında tamamlayarak sağlamaktayız.
Metal ve Ahşap Boyama – Mükemmel bir bitişe sahip her türlü Metal ve Ahşap boyama.
Dokulu ve Şablon Boya  Doku sizin yaratıcı kısmını uyandırmak için klas bir görünüm ve Şablonlar için -.
Duvar Kağıtları – Duvarlardaki duvar kağıtları, öne çıkmak için ekstra bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.
Derin Temizlik – Boya işinden sonra, oraya buraya boya düşmesin diye temizlik. Karışıklık yok.
Su Yalıtımı – Hatalı Sızıntı, boyamadan önce giderilmelidir. Gerekirse Su Yalıtımı.

 

Hizmetlerimize ihtiyaç duyduğunuzda 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Rate this post