Etiket: iç kapı boyama

Bir kapıyı boyamak için basit nasıl yapılır adımlarımızı izleyin. Taze bir kat boyanın neler yapabileceğini seveceksiniz! Kapı boya ustası.

Bir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri KullanınBir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri Kullanın

Küçük bir değişiklik olsa da, yeni boyanmış bir iç kapı, evinizin tamamen farklı görünmesini sağlayabilir. Bir mekanın kişiliğini güçlendirmek için rengi atmış veya hasar görmüş bir kaplamayı yeni bir kat ile yenilemeyi veya kapıyı vurgu rengine boyamayı seçebilirsiniz .

Kapılar evinizin giriş ve çıkış noktaları olduğundan, onları en son boyamayı planlayın, böylece boyalar bozulmadan kalır ve tamamlandığında uygun şekilde kuruyabilir. Evinize baktığınızda, kapı yüzeylerinin biraz farklı olduğunu fark edebilirsiniz: bazıları tamamen düz, diğerleri panelli, diğerleri ise karmaşık kalıplara sahip.

Benzer şekilde, bu kapı stillerini boyama yaklaşımı da biraz farklıdır. ( Bir dış kapıyı boyamak ayrıca benzersiz değerlendirmeler gerektirir.) İster panelli ister düz olsun, bir iç kapının nasıl boyanacağına ilişkin bu uzman ipuçlarını izleyin.

Aşağıdaki boyama adımları, masif ahşap ve içi boş kapılar için en iyi sonucu verir. Vinil kaplı veya plastik kapılar için zımparalamadan sonra ve boyamaya başlamadan önce en az bir kat astar uygulamanız gerekecektir.

Günlük kullanıma ve sık temizlemeye uygun, yarı parlak veya parlak parlaklığa sahip dayanıklı bir boya seçin.

 • ÇALIŞMA ZAMANI  – 2 saat
 • BİTİRMEK İÇİN BAŞLA – 1 gün
 • ZORLUK  – Kolay
 • İÇERİR – Zımparalama, Boyama
Neye ihtiyacın var
Aletler
Nasıl yapılır?

AŞAMA 1

Düz Kapı Nasıl Boyanır: Kapı Yüzeyini Zımparalayın

Kapı donanımını çıkardıktan sonra, kapı yüzeyini zımparalayarak başlayın . En temiz sonuç için boyamak için pürüzsüz, düz bir yüzey istiyorsunuz. Zımparalama ayrıca kapı üzerinde bulunan boya veya kaplamayı da kaldırarak, boyayı tutmak için daha iyi bir yüzey olmasını sağlar. Elektrikli zımpara kullanmayı tercih edebilirsiniz , ancak biz bunu basit tuttuk ve bir zımpara bloğu kullandık. Yüzey pürüzsüz hale geldiğinde, yapışkan bir bezle tozu silin.

ADIM 2

Kapının Kenarını Boya

Düz bir kapıyı boyamak için, menteşenin iç kenarını boyayarak başlayın, kapının etrafında bir yönde çalışın. Alt kısımdan yukarı, başlık boyunca ve forvet tarafında aşağı doğru çalışın.

Daha iyi kontrol için bu dar alan için bir fırça kullanın . Ayrıca fırçanıza aynı anda çok fazla boya yüklememeye dikkat edin. Fazla boya gözle görülür damlamalara neden olur.

AŞAMA 3

Düz Kapıyı Boya

Ardından, kapının yüzeyini boyayın. Boyayı 4 inçlik kapalı uçlu bir köpük rulo ile uygulayın. Tam yükseklikte ve kapı yüzü boyunca iki veya üç silindir genişliği çalıştırın. Herhangi bir çizgiyi gidermek için, hafif yüklü bir fırça veya istenirse hafif kaplanmış küçük bir rulo ile aşağıdan yukarıya doğru fırçalayarak cilayı yayın. Bu teknik, rulonun boyayı yüzeye hızlı ve eşit bir şekilde dağıtırken, ıslak bir kenar ve pürüzsüz bir yüzey bırakmasını sağlar. Kurumaya bırakın.

4. ADIM

Panelli Kapı Nasıl Boyanır: Kapıyı Zımparalayın

İşlem, panelli bir kapıyı boyamaya benzer. Kapı kolu dahil tüm donanımı çıkarın. Kapının yüzeyini düz bir kapı gibi zımparalayın. Panelli kapının detaylı kenar ve köşelerinin yakınında daha iyi kontrol sahibi olabilmeniz için bunun için bir zımpara bloğu kullanmanızı öneririz. Pürüzsüz hale geldikten sonra, tozu temizlemek için yüzeyi yapışkan bir bezle silin.

ADIM 5

Kapıyı Boya

Her paneli, sol üst panelden başlayarak ve sırayla kapı yüzü boyunca çalışarak boyayın. Her panel için önce panelin kenarlarını bir boya fırçası ile boyayın. Zaten hepsi boyanacağından, burada çizgilerin biraz dışında boyamak sorun değil. Kenarlar kaplandığında, panellerin ortasını doldurmak için 4 inçlik bir rulo kullanın.

6. ADIM

Stilleri Boya

Tüm paneller boyandığında, paneller arasındaki döşemeleri boyayın. Ortadaki dikey stillerle başlayın, ardından yatay panelleri boyayın. Kalan en dıştaki iki dikey uzantıyı boyayarak kapınızın yüzeyini bitirin.

7. ADIM

Boya Kenarları Ve Son İşlem

Son olarak, kapının kenarını boyayın. Boyarken herhangi bir koşuyu veya sarkmayı bırakın. Boyanın kurumasını bekleyin, hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Kuruduktan sonra yeni donanım takın ve kapıyı takın.

Editörün İpucu: Hala menteşeleri üzerinde olan bir kapıyı boyamayı seçerseniz, kapının altına bir parça karton kaydırarak boyayı yerden uzak tutun. Sabit tutmak için kapıyı ahşap şimlerle destekleyin.

Boyamadan önce menteşeleri boya bandıyla kapatın, kenarlarını hassas bir bıçakla çizin ve menteşelerin etrafındaki fazlalıkları soyun. Boya kuruduğunda bandı çıkarın ve kapı donanımını değiştirin veya kapınızı profesyonelce biz boya yapalım. 0216 449 94 01‘den hemen ulaşın.

Rate this post

Boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmeti, ister ön kapı boyama hizmeti

Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?

Ön kapınız evinizin yüzüdür. Ziyaretçilerin ve yoldan geçenlerin ilk gördüğü şeylerden biridir ve evinizin cephesinin diğer herhangi bir unsurundan daha fazla izlenim bırakma yeteneğine sahiptir.

Eskimiş bir ön kapı, bir mülkün ucuz görünmesine neden olabilirken, yıpranmış ve uygun bakımın yapılmamış olması, insanlara evin bir bütün olarak aynı izlenimini bırakabilir.

Ön kapınızı iyi durumda tutmak, evinizden günlük keyif almanız ve evinizden gurur duymanız için önemlidir, ancak satmayı düşünüyorsanız daha da hayati hale gelir.

Ön kapının mülkün daha geniş görünümü üzerindeki etkisi, eviniz için alacağınız fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

 

Bir mülkün ön kapısının değiştirilmesi, Ulusal Emlakçılar Birliği’nin çeşitli ev geliştirme projelerinin yatırım getirisini değerlendiren yıllık anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Aslında, 2015 araştırması, giriş kapınızı değiştirmenin ortalama % 101,8’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor – başka bir deyişle, mülkünüze, ilk etapta değiştirmeyi gerçekleştirmenin maliyetinden daha fazla değer katıyorsunuz.

Bu, ön kapınızı değiştirmenin pahalı olmadığı veya alternatif olmadığı anlamına gelmez. En çekici alternatif, yeni bir yaşam süresi vermek için kapınızı yeniden boyamak.

Kapınızı yeniden boyamak veya tamamen yeni bir tane satın almak arasında bir ikilemle karşı karşıya kalırsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Ön kapınızı değiştirmenin faydaları

Mevcut kapınız özellikle kötü bir durumdaysa, tüm domuzu alıp basitçe değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyetin basit bir yeniden boyama işinden daha yüksek olması muhtemeldir.

Türkiye’deki bir çelik kapıyı değiştirmenin ortalama maliyeti, yine Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre 4700TL’dir – ancak değilse, bunun çoğunu geri kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Artan ev değerinde orijinal harcamanızdan daha fazla. Ayrıca, bir kapıyı yeniden boyamak için menteşelerinden söküp çıkarma çabasına girecekseniz, onu tamamen değiştirebileceğiniz fikrinde de bazı gerçekler var.

Ön kapınızı tamamen değiştirmeyi tercih ederseniz, sadece en sevdiğiniz rengi seçmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen yeni bir malzemeye geçebileceksiniz.

Farklı malzemeler, mülkünüzün daha geniş tasarımını farklı şekillerde tamamlayabilir, bu nedenle seçeneklerinizi düşünmek ve akıllıca seçim yapmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana seçenekler arasında çelik, ahşap ve fiberglas bulunur. Bunlardan çelik en ucuzudur, ahşap çekicilik ve karakter katabilir – özellikle eski evlere – ancak yüksek bakım gerektirir ve fiberglas, ahşap görünümü sunabildiğinden ancak daha fazla dayanıklılık sağladığından belki de en popüler seçenektir.

Dayanıklılık cephesinde de unutmamalısınız ki çelik kapılar en ucuz seçenek olsa da,

Ön kapınız için yeni bir malzeme seçme sürecinde, daha fazla enerji tasarruflu, içeride daha fazla ısı tutmanıza ve yakıt faturalarını kesmenize olanak tanıyan bir malzeme seçme şansınız var.

Bir kapının enerji verimliliği, yalnızca malzemeden daha fazlasına bağlıdır – çerçevenin yapısı ve pencerelerin varlığı da rol oynar – bu nedenle, karşılaştırmanızda her bir kapının Energy Star derecesini dikkate almak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, benzeri ile karşılaştırırken, cam elyafı üç popüler malzemenin enerji açısından en verimlisi olma eğilimindedir.

Ön kapınızı yeniden boyamanın faydaları

Ön kapınızı tamamen değiştirmek yerine yeniden boyamanın en büyük avantajının maliyeti düşürmeye yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapıyı menteşelerinden çıkarma ve ardından asıl resme geçmeden önce yıkayıp astarlama ihtiyacını hesaba katsanız bile, sıfırdan değiştirmek yerine yeniden boyamak daha ekonomik olabilir.

Bu, giriş kapılarının her halükarda düzenli olarak yenilenmesi gerektiği gerçeğinden bahsetmiyoruz, bu nedenle, bu sefer sizinkini tamamen değiştirmeyi seçseniz bile, bir kez daha yeniden boyanması veya başka bir şekilde rötuş yapması uzun sürmeyecektir.

Kapılarınızı her kusur gösterdiğinde değiştirerek yakacak paranız yoksa, zaten sahip olduğunuz şeyi yeniden boyamak mantıklı görünebilir.

Basitçe yeniden boyamayı tercih etmek elbette sizi kapınızın malzemesini değiştirme şansından mahrum bırakacak olsa da, bu kendi başına arzu edilebilir.

Örneğin, çok çekici olan ve dönem evinizin karakterine katkıda bulunan eski bir masif ahşap kapınız varsa, muhtemelen daha modern ve daha az sevecen bir şeyle takas etmekten daha az yapmak isteyeceğiniz çok az şey vardır.

Öyle olsa bile, eski bir kapıyı bu şekilde yeniden boyamak – ister aynı zamansız gölgede, ister daha cesur ve daha abartılı bir şekilde – şüphesiz ona yepyeni bir yaşam süresi verecektir.

Şok edici bir pembe tonunda boyamayı düşünüyorsanız, bunu yapmanızı engelleyebilecek yerel düzenlemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak, zaten yerinde olan ve menteşelerinde asılı olan bir kapıyı yeniden boyamak, hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Yepyeni bir kapı satın alma yoluna giderseniz, doğru boyut ve şekilde olduğundan emin olmanız ve ardından hem güvenli hem de çekici olması için düzgün şekilde astığınızdan emin olmanız gerekir.

O zaman, tüm işi kendiniz yapıyorsanız, geziler arasında gidip yeni kapıyı satın alıyor ve gerçekten yerine koyuyorsanız, bu, halihazırda altında oturduğunuz bir şeyi yeniden boyamak için gereken sürenin çok ötesine geçebilir. senin burnun.

İyi planlanmış ve düzgün bir şekilde yürütülen bir yeniden boyama makyajı bile (tüm boyamalarda olduğu gibi, etkili hazırlığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın!) genellikle bir günde veya daha karmaşık bir işse belki biraz daha uzun sürede tamamlanabilir.

Ahşap ön kapınızı yeniden cilalamaya ilişkin ipuçları ve onu düzenli olarak yeniden boyamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair bazı hatırlatmalar için önceki blog yazılarımızdan bazılarına göz atın. Ancak kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, ancak bir kendin yapacağı işle ilgili tüm ayak işleriyle uğraşamıyorsanız, Profesyonel kapı boyama şirketini, ekibini 0216 449 94 01’den arayın, biz sizin için her şeyi halledelim.

Rate this post

Amerikan Ahşap Panel İç Kapı Boyama Ustası, Fiyatları, Ahşap oda kapısı renkleri, Tahta, Eski Demir dış kapı boyama, Kapı Boyama Ustası.

Ahşap İç Kapı BoyamasıAhşap İç Kapı Boyaması

İster içeride ister dışarıda olsun, ahşap kapılar için yeni boya, evi değiştirmenin güzel bir yoludur. Zor bir proje gibi görünmüyor, ancak doğru yapıldığından emin olmak için zaman ayırmaya değer, özellikle de panelli kapılarda veya boyaması zor olabilecek detaylarda.

Ahşap kapınızı düzgün bir şekilde hazırlayıp boyamak için zaman ayırırsanız, proje çocuk oyuncağı olmalıdır.

Ahşap Kapıların Hazırlanması ve Boyanması

İlk adım, kapıyı yerinde mi yoksa menteşelerden mi boyayacağınıza karar vermektir. Kapıyı olduğu yerde bırakmak daha kolay görünüyor, ancak zemini korumanız ve havalandırmaya dikkat etmeniz gerekecek.

Kapıyı menteşelerden çıkarmak bir güçlük gibi görünebilir, ancak bir garajdaki iki testere tezgahındaki bir kapıyı boyamak inanılmaz derecede basittir. Her iki durumda da, kapıyı kullanıma hazır hale getirmek için birkaç temel hazırlık adımı vardır.

Kapıdaki kilitler gibi donanımı çıkarın. Menteşeler hala oradaysa, menteşelerin kapı ile boyanmaması için kenarların etrafına boyacı bandı uygulamak isteyeceksiniz. Önceki ev sahiplerinin donanımın etrafında bırakmış olabileceği boya birikintilerini zımparalayın.

Kapıyı temizleyin ve herhangi bir çatlak veya çukurluğu zımparalanabilir bir dolgu ile doldurun. Kapıyı 120 kumlu zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın; Bu, yüzeyi ilk katın daha iyi emilmesi için hazırlar, diyor.

Boya ve Araçları Seçme

Boyayı ve kullanacağınız araçları seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Kapı içeride mi dışarıda mı? Bu, seçtiğiniz boya ve bitirme türünü belirleyecektir.

Boya kaplaması önemlidir. Yarı parlak veya parlaklığın temizlenmesi daha kolay olacaktır; yüksek parlaklık, temizlenmesi en kolay olanıdır ancak boya işinde ve kapıda kusurlar gösterir.

Durum için uygun bir boya seçin. Çoğu iç kapı için, iç mekan lateks boyası işe yarayacaktır. Kapıdaki mevcut boya yağ bazlı ise veya mevcut rengin üzerine önemli ölçüde farklı bir renk boyuyorsanız (örneğin, siyah üzerine beyaz veya tam tersi) bir astar kullanmak isteyeceksiniz. Ahşap kapıları beyaza boyamak ekstra kaplama gerektirebilir.

Kapınızda kullanacağınız araçları seçmek için, sahip olduğunuz kapı tipini göz önünde bulundurmalısınız. Düz bir kapınız varsa, onu duvarda yaptığınız gibi boyayın – bir boya rulosu ve kapıyı kapatmak için uzun, pürüzsüz, dikey vuruşlar kullanın.

Bununla birlikte, çoğu iç ahşap kapının panelleri vardır ve bu, onları doğru şekilde örtmek için biraz zor hale getirebilir. İç kapıları boyamak için en iyi rulo, muhtemelen tüm panel oluklarının ve kalıpların içine girmenize izin verecek kısadır.

Ahşap Kapı Boyamak

Herhangi bir şey yapmadan önce boyayacağınız alanın zeminine muşamba veya başka bir koruyucu damla bez koyun. Düz bir kapınız varsa, onu bir duvar gibi boyayın.

Kapıyı örtmek için bir boya rulosu ve uzun, düz, dikey vuruşlar kullanın. Bununla birlikte, çoğu iç ahşap kapının panelleri vardır ve bu, onları doğru şekilde örtmek için biraz zor hale getirebilir.

Kapı çıkarılmışsa, kapıyı duvar gibi bir fırça ile kenarlayarak başlayın. Ardından, kapının düz yüzeyine doğru dışarı doğru hareket ederek panellerin girintili kısımlarına (varsa) gidin. Yine, özellikle fırçadan silindire geçiş yapıyorsanız, kenarların karıştığından emin olun. Düz bir kapı ile damlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Kapağı ters çevirmeden ve diğer tarafı boyamadan önce boyanın tamamen kurumasını bekleyin.

Bir Kapıyı Yerinde Boyamak

Kapı Boyamayı kapıyı yerinde boyuyorsanız, menteşeleri ve yanlışlıkla boyamak istemediğiniz her şeyi örterek başlamanız gerektiğini açıklıyor.

Ardından, panellerin girintili bölgelerine bir fırça ile başlayın ve eşit bir kaplama elde etmek için tahıl ile çalışın. Tüm kenarların karıştığından emin olarak panel yüzlerine gidin. Ardından orta yüzeye gidin ve bir fırça veya rulo ile boyayın.

Kenarların görünmemesi için hem fırça darbelerini hem de silindir işaretlerini dikkatlice karıştırmak isteyeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, dış kapı çerçevesine gidin ve doldurun.

Boyanın kururken damlama izleri bırakabileceği kalın boya alanlarını izlemek isteyeceksiniz. Ayrıca, boyanın eşit şekilde kaplandığından emin olmak için panellerin kenarlarına dikkat edin. Hala menteşelerdeyken bir kapıyı boyamanın bir avantajı, her iki tarafı aynı anda boyayabilmenizdir.

İhtiyacınız Olacak Şeyler

 • Boyacı bandı
 • Zımpara kağıdı
 • Zımparalanabilir dolgu
 • Muşamba
 • Boya
 • Astar
 • Rulman
 • Boya fırçası

Eğer sizde Amerikan panel kapınızı, ahşap oda kapınızı, daire kapınızı, bahçe kapınızı, garaj kapınızı boyatmak istiyorsanız kapı boyama ustalarımızı 0216 449 94 01 numaralı telefondan hemen arayabilirsiniz.

Rate this post