Etiket: EV BOYACISI

Ev Nasıl Boyanır?Ev Nasıl Boyanır?

Duvarlar önce elle basınçlı olarak yıkanmalıdır. Evinizde kir ve toz birikiyorsa, basınçlı yıkayıcı işinizi görebilir. Hasarlı bir yüzey, hasarlı alanın zımparalanması ve yamalanmasıyla onarılabilir. Üçüncü adımda, gevşek boyayı çıkarmanız gerekir. İlk önce karnabaharınızı süslediğinizden emin olun. Adım 5’ten sonra astar lekeleri görünecektir. Sürgülü bir cam kapı veya pencere kullanmak, panjurları kapalı, pencereleri kapalı ve kapıları kapalı tutmak. 7. adımda evinizin dışını boyayın. Sekizinci adım, döşeme ve kapıları boyamak.

Evimi Kendim Boyayabilir miyim?

Evinizi boyamak, gerekli zaman, araç, beceri ve dayanıklılık olmadan herhangi bir deneyim veya kaynak gerektirmez. Bir ev boyacısı, ihtiyaçlarınıza ve evinizin büyüklüğüne ve yüksekliğine bağlı olarak karmaşık bir iş çıkarır.

 

Evimi Boyamaya Nasıl Hazırlarım?

 • Evin duvarlarını kazıyın.
 • Herhangi bir gevşek boyayı ovalayarak temizleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir onarım yapın.
 • Gerekirse yeniden kalafat yapın.
 • Bir kapı veya pencereyi boyacı bandıyla boyayın.
 • Örtüleri yere koyun.
 • Gerekirse prime edin.

Dış Cephe Boyasını Püskürtmek Veya Rulo Yapmak Daha mı İyi?

Bir evi yuvarlamanın, kaydırmaya göre bir takım avantajları vardır. Boyalı tuvallere boya çok kalın bir tabaka halinde uygulanacağı için spreyleme yapmak mümkün değildir. İşlemi daha da hassas hale getirmek için rulo yuva ruloları, sorunlara neden olabilecek sprey boya riskini ortadan kaldırır.

 

Tüm Evi Boyamak Ne Kadar Maliyetli?

Ortalama büyüklükte bir odada, boyama için 1.800$’a yakın harcama yapabilirsiniz. 110 metrekarelik bir evin 4000 TL. ile 6700 TL. gibi yüksek bir maliyet gerektirmesi muhtemeldir.

Bir Evi Hangi Sırayla Boyarsınız?

Ardından, döşemeyi ve duvarları boyamak için tavan boyacılarına ve iç mimarlara ihtiyacımız var. Genel olarak, bir profesyonel bir odayı boyarken bu sırayı izlemelidir. Önce döşemeyi boyarlar, sonra tavanı ve sonra duvarları boyarlar. Ayrıca, bant, duvarları çıkarmaktan daha hızlı (ve daha kolay) uygulanır.

 

Bir evi boyamak için en iyi ay hangisidir?

Yaz ve erken sonbahardaki hava durumu modeli, çok az yağmurlu veya hiç yağışsız ve sıcaklıkta çok az veya hiç dalgalanma olmayan en iyi koşulları destekleme eğilimindedir. Bu işlem sırasında boya kurur ve iyice kürlenir.

Evimi Kendim Boyayabilir miyim?

Hemen hemen herkes bu konuda hemfikirdir; iç mekan boyama, bir numaralı kendin yap ev geliştirme faaliyetidir. Odalarınızı yeni boyamak, onlara yeni bir hayat vermenin en iyi ve en ucuz yoludur. Ev sahipleri her yaştan odayı boyayabilir. Ancak başarıya ulaşmak için biraz sabra, uygulamaya ve rehberliğe ihtiyacınız olacak.

 

Rate this post

Yeni bir boya ile evinize nasıl değer katabilirsiniz?Yeni bir boya ile evinize nasıl değer katabilirsiniz?

10 adımda bir oda nasıl boyanır ‘, ‘ Duvarları bir profesyonel gibi boyamak için 15 ipucu ‘, ‘ Bir odayı boyamadan önce bilmeniz gerekenler ‘… Bu kendi kendine yardım blog yazılarının başlıklarını okuyarak stresli bir iş mi olduğunu hissediyorsunuz? Bu sefer kendiniz boyamayı unutun, boyama işini yerel bir şirket olan bize bırakın ve dekorunuz ve odanızın atmosferi ile hangi rengin iyi gideceğine odaklanın.

Evimin duvarlarını neden boyamalıyım?

Birincisi, tüm birikiminizi harcamadan evinizi yenilemenin en kolay yolu olduğu için. Taze yeni bir boya yaması verilen bir yeri ziyaret ettiğinizde, duvarların bozulmamış görünümü genellikle fark ettiğiniz ilk şeydir. Yeni boyanmış beyaz duvarlar (veya dolaplar) , şu anda evinizde veya dairenizde bulunan kirli beyaz renkten anında çok daha fazla ışık getirecek ve herhangi bir odanın gençleşmiş ve yenilenmiş görünmesini sağlayacaktır.

Odada bulunan mobilya ve nesneleri öne çıkaran renkli vurgulu bir duvar , yatak odasına, oturma odasına ve hatta bir merdivene stil ve enerji getirmenin kolay bir yoludur. Grafik boyamada ustalaşmak kolay değildir, ancak modern bir tasarıma veya eski mobilyalarla çatışma yaratmak için harika bir ek olabilir. Ancak bunun için bir uzmanın yardımına ihtiyacınız olabilir …

Neden bir boyacının evimde çalışmasını isteyeyim?

Boyama, ayrıntılarla ilgilidir. Pervazlarınızı ve kesicilerinizi temiz tutar, duvarlarda kuru boya damlaları olmaz, duvarın her yerinde tek renk olur. Ayrıca zemininizin ve ev dekorunuzun her santimini beyaz bir çarşafla kaplamak, boyamak istemediğiniz her şeyi bantlamak gibi odanın hazırlığını da ihmal etmiyor). Bir odayı boyanmaya hazır hale getirmek her zaman beklenenden daha sıkıcıdır.

Mobilyalarınızı boya ile dönüştürün

Duvarlarınız için sadece yeni boya yapıştırmayın. Mobilya, her şey gibi eskir. Cilalar çıkıyor, renkler güneşle ve temizlik ürünlerinin kullanımıyla solup gidiyor ve aklınıza gelen tek şey, yenisini bulabilmek için eskimiş, modası geçmiş dolabı kaldırıma attığınız gün. 

Yine de dışarı çıkıp en yakındaki mobilya mağazasını temizlemeden önce, o eski mobilya parçası hala çalışır durumda ve çoğu zaman masalarınıza, sandalyelerinize ve çekmeceli dolaplarınıza ikinci bir hayat vermek için gereken tek şey yeni bir kat boyadır. İleri dönüşüm denir. Atmak yerine yenilemek, yenisini almak yerine hala çok kullanışlı olan parçaları korumak. 

Mobilyalarınızı geliştirmek ve yeni gibi görünmelerini sağlamak için bilmeniz gereken birçok boyama tüyosu var. Yeterli bir astar kullanımı, vintage bir his vermek için tebeşir veya bakır efektli boya bilgisi, sprey boya tekniği, maskeleme bandı ve kurşun kalemler konusunda ustalık. 

Belki tüm bu becerileri öğrenmek ya da atmak istediğiniz bir mobilya parçası üzerinde test etmek ve öğrenmek için zamanınız vardır (ama diğer yarınız sizi buna mecbur etti)… ama belki de ileri dönüşüm konusunda deneyimli bir boyacı ustası almayı tercih edersiniz .

Yeni mobilyalar: Siyaha (veya pembeye) Boya … … ve tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştirin. Çünkü mobilya boyama sadece hasarlı ve yıpranmış eşyalar için değildir. Doğal ahşap tonlarında IKEA mobilyalarını seçerek özel ve çok size ait bir şey yaratın ve seçtiğiniz cesur renklerle kişiselleştirin. Aklınızda bir tasarım varsa, onu Boyacı ustası hizmetine gönderin, böylece vizyonunuzu gerçeğe dönüştürebilsinler.

Rate this post

Ev BoyacısıEv Boyacısı

Ev Boyacısı – Yakınımdaki Konut Boyacısı

İstanbul genelinde ev boyama hizmeti sunan lider şirket olarak Ev Boyacısı Hizmetleri, “yakınımdaki konut boyacılarına” ihtiyacınız olduğunda ilk tercihinizdir.

Evinizin değerini artırabilmeniz ve onu aşınma, yıpranma ve yıpranmaya karşı koruyabilmeniz için üstün işçilikle en rekabetçi fiyatları sunmaya çalışıyoruz.

“Yakınımdaki konut boyacılarını” seçerken, başlamadan önce sorularınız olacak. Hangi alanlara hizmet veriliyor, “yakınımdaki ev boyacısı” olarak adlandırmak için doğru zaman ne zaman ve diğer yerel halk hangi şirketlere güveniyor?

En iyi ev boycısı hizmetlerini sunmak için buradayız ve başlamadan önce tüm sorularınızı yanıtlayabiliriz.

Yakınımdaki Detaylı Ev Boyacısı Hizmetleri

Yakınımdaki ev boyama hizmetlerine ihtiyacınız olduğunda kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Ev Boyacısı Hizmetlerindeki ekibi arayın…

 • Duvarlar, zeminler ve tavanlar dahil olmak üzere iç boyama.
 • Küçük marangozluk işleri.
 • Dolap kaplama ve boyama.
 • Çelik kapı ve iç oda kapısı boyama.
 • Yakınımdaki dış cephe boyama hizmetleri.
 • Tuğla ve taş boyama, boyama ve tedaviler.
 • Dış basınçlı yıkama.

Ekibimiz kendini adamıştır ve herhangi bir projede memnuniyetinizi sağlamak için çalışacaktır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarının her zaman önce gelmesi gerektiğine inanıyoruz. “Yakınımdaki en iyi ev boyacısı hizmetlerini” istediğinizde, lider olan bize güvenin.

Yakınımdaki Ev Boyacısını Ne Zaman Aramalıyım?

Ev boyacısı ile ilerlemeye karar vermek büyük bir karardır. “Yakınımdaki ev boyacılarını” ne zaman arayacağınızı bilmek en önemli adımlardan biridir.

Bir evin dış cephesindeki boya, evin yapıldığı malzemeye, son boyanın uygulanmasından bu yana havanın şiddetine ve işçiliğin kalitesine bağlı olarak tipik olarak beş ila on yıl arasında sürer.

“Yakınımdaki ev boyacısı hizmetlerini” ne zaman arayacağınızı bilmek basittir. Dış görünümünüz yıpranmış görünüyorsa ve eviniz harap görünüyorsa, Ev Boyacısı Hizmetlerindeki ekiple konuşma zamanı.

Ekibimizi aramadan önce herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. “Yakınımdaki önerilen ev boyacısını” seçtiğinizde, şirket ilk değerlendirmeyi, hazırlığı, boyayı kendisini ve tüm son rötuşları halledecektir. “Yakınımdaki önerilen ev boyacısı” olarak adlandırmanın yararı, profesyonellerin tüm işleri yapmasına izin verebilmenizdir.

Ev Boyacısı Hizmetleri Beş Yıldızlı bir şirkettir ve insanların İstanbul’un tüm ilçelerinde “yakınımdaki önerilen ev boyacılarını” ararken güvendiği bir şirkettir. Size zaman ve stres kazandırmak için projenizi uçtan uca yöneteceğiz.

İtibarına değer herhangi bir “yakınımdaki önerilen ev boyacısı”, sizden asla hazırlık çalışması yapmanızı istemez. Uzmanlar, işin her yönünün verimli ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için eğitimli ve deneyimlidir.

“Yakınımdaki önerilen ev boyacısı” mı arıyorsunuz? İnceleme puanlarımızı web sitemizde gururla paylaşıyoruz.

Yakınımdaki En İyi Ev Boyacısı Hizmeti Profesyonelce Yönetiliyor mu?

Bazı küçük boyacı işletmeleri, projeyi yönetecek ve işi gerçekleştirecek bağımsız işinin ehli olmayanlar  tarafından yürütülmektedir. Ev Boyacısı Hizmetleri, İstanbul’daki ev sahipleri için ilk seçimdir ve “yakınımdaki en iyi ev boyacısını” rezerve ettiğinizde, uzman proje yönetimi alacaksınız.

Proje yönetimine ve “yakınımdaki en iyi ev boyacılarına” sahip olmak, tüm işlerin sorunsuz ilerlemesini sağlayacaktır. “Yakınımdaki en iyi ev boyacısını” denetleyen tek bir irtibat noktanız olacak.

“Yakınımdaki en iyi ev boyacısını” bulduğunuzu düşündüğünüz her zaman, hizmete proje yönetimi ve kalite güvencesinin dahil olduğunu kontrol edin. Bu, müşterilerimizin “yakınımdaki en iyi ev boyacısını” aradıklarında tekrar gelmelerini sağlayan bir farklılık noktasıdır.

Yakınımdaki Ev Boyama Firmaları Teklif İçin Ücret Alır mı?

Yakınımda ev boyama firmaları” bulduğunuzda, hizmetlerini ve fiyatlarını karşılaştırma özgürlüğüne sahip olmalısınız.

Tekliflerimiz ve oranlarımız konusunda şeffaf olduğumuz için “yakınımdaki ev boyama şirketleri” arayan yerliler tarafından güveniyoruz. “Yakınımdaki ev boyama şirketleri” ile son derece doğru proje tahminlerini karşılaştırırken önde gelen seçim biziz ve termin ve bütçe dahilinde kalmak için yorulmadan çalışıyoruz.

Yakınımdaki Ev Boyama Firmaları Ardışık Günlerde Çalışıyor mu?

Evet! En azından Büyük Lig Tablosunda durum böyle. “Yakınımdaki ev boyama şirketlerini” aradığınızda, işi kesintisiz iş günlerinde ardışık iş günlerinde planlayacak bir firmada ısrar edin. Hafta sonları veya size uygun saatlerde bile çalışabiliriz. Programınızı karşılamak için önceden plan yapabiliriz. Danışma süreci, çalışma saatleri ve günleri için benzersiz isteklerinizden herhangi biri için hazır olmamızı sağlar.

Anadolu Yakasında ve Avrupa Yakasında En Güvenilir Ev Boyacısı

Yakınımdaki en iyi ev boyama hizmetini istiyorsunuz ve ekibimiz teslime hazır. Rekabetçi fiyatlar, profesyonel proje yönetimi, en deneyimli ev boyacıları ve kusursuz işçilik, şimdiye kadarki en güzel evinizi yaratmak için bir araya geliyor.

Anadolu yakasındaki ve Avrupa yakasındaki en iyi “yakınımdaki konut boyacılarını” istediğinizde, Konut Boyacısı Hizmeti tüm beklentileri aşacaktır. Teklifinize bugün başlayın.

Anadolu Yakasında ve Avrupa Yakasında, Ticari Boyacınız Olarak Hizmet Vermekteyiz.

 

Rate this post

Bir Evi Boyama Daha Fazla Ucuz Boyama teknikleri, ucuz ev boyama ustası, ev boyacısı, İç cephe ev boyama, ucuz dış cephe boyama ustası.

Bir Evi Boyama Daha Fazla BoyamaBir Evi Boyama Daha Fazla Boyama

Kazıma, daha fazla kazıma, zımparalama, daha fazla zımparalama … anladınız.

Hazırlık yapmayı seviyoruz… Pekala, belki bu kelime seçimi çok güçlü… ama bunu yapıyoruz ve doğru yaptığımızdan emin oluyoruz. Daha önce bir boya işi için hazırlık yapmayı denediyseniz, eminim bunun çok iş olduğunu ve çok çaba ve dirsek yağı gerektirdiğini kabul edersiniz.

Amacımız ucuz eksiksiz bir boyama için hazırlık işi yapmak.

Tüm soyma boyasını yüzeyden tamamen sıyırırız ve ardından çıkıntıyı mümkün olduğunca azaltmak için tüm kazınmış alanları güçlendiririz. Ardından, pencerelerinizdeki veya yapıya nemin girmesine izin verebilecek diğer herhangi bir yerdeki derzleri veya çatlakları doldurur ve doldururuz. Bunu yaptıktan sonra, tüm çıplak ahşap alanlarını yüksek kaliteli bir dış cephe astarı ile astarlamaya devam ediyoruz.

Farklı yüzeyler, lekelerin üst kata akmasını önlemek için yüksek kaliteli akrilik astar veya yağ bazlı astar gibi farklı astarlar gerektirebilir. Astar kuruduktan sonra, iki kat birinci sınıf dış cephe boyası uygulayacağız.

Neden iki kat? Biri iyi değil mi?

İki kat genellikle en iyi kapatıcılığı sağlar. Çoğu zaman, yüzeye eşit bir görünüm kazandırır, önceki rengi, lekeli alanları kaplar ve aynı zamanda parlaklığı eşitlemeye yardımcı olarak çizgili görünmemesini sağlar. Kitaplarımızda iki kat gitmenin yolu ve sizin olmalı!

Rate this post

Profesyonel bir ev boyama ustası için (0216) 449 94 01 numaralı telefondan Uzman Ev Boyama Ustası ile iletişime geçin. Boyacı Ustası.

Ev Boyama ve Ev Boyama FiyatlarıEv Boyama ve Ev Boyama Fiyatları

İstanbul Ev Boyama Ustası, sadece duvarları boyayarak değil, daha fazlasını sunarak İstanbul’daki komşularının seçkin İç ve Dış Cephe Boya uzmanınız haline geldi . Diğerlerinin buluşmayı reddettiği bir çıtayı belirleyen sektörü sarsan bir şey.

İstanbul Ev Boyama Ustası, bir boyama şirketinden beklediğiniz her şeyi ve daha fazlasını sunar! Boyutu ne olursa olsun her proje ücretsiz bir tasarım danışmanlığı ile birlikte gelir. Peşin para gerekmez, eviniz lekesiz kalır ve projeler Ömür Boyu Garanti ile desteklenir.

Gerçek şu ki, bölgede kıyaslanabilecek bir boyacı  firması yok. Her projeye verilen hazırlık ve özen düzeyi, müşterilerimizin elde ettiği kusursuz bitişi yansıtır.

Artık koronavirüs salgını nedeniyle evinizde daha fazla zaman geçirdiğinize göre, evinizde yanlış olan birçok şeyi fark etme şansınız yüksektir.

Belki orada burada bir şeyleri düzeltiyorsunuz, ancak üstlenmek istemediğiniz bazı projeler var.

Evi Boyamak göz korkutucu bir iştir ve kendi başınıza yapabileceğinizi düşündüğünüz bir şey olsa bile, çoğu zaman odanızda o mükemmel bitmiş görünümü elde edemezsiniz.

İstanbul Ev Boyama Ustası

İstanbul Ev Boyama Ustası profesyonel olarak boyanmış bir odaya sahip olmak, evinize değer katmanın en iyi yollarından biridir. Profesyonel ev boyama ustaları, iyi bir boyama işinin değerini anlar ve bittikten sonra odanızın yepyeni görünmesini sağlar.

Elbette, şu anda, bir odanın boyanması hakkında bir teklifte bulunmak için yabancıları evinize davet etmek istememeniz muhtemeldir. Bu nedenle sizle hiçbir temasta bulunmadan size boya  teklifimizi sunuyoruz.

Renk seçimleri, oda büyüklüğü ve işi ne zaman tamamlayabileceğimizle ilgili olarak sizinle farklı seçenekleri tartışmaktan mutluluk duyarız. Sanal bir ev boyama teklifine başlamak için bugün bizimle 0216 449 94 01 numaralı telefondan iletişime geçin.

Maliyet tahminleri

Bir evin dışını ve içini işçilik ve malzemeler de dahil olmak üzere profesyonel bir boyamaya sahip olmanın maliyetine ilişkin bazı tahminler.

 

Dış Cephe boyama maliyeti

İç Cephe boyama maliyeti

46 metre kare: 2750 – 4750 Türk Lirası

46 metre kare: 550-650 Türk Lirası

1 katlı 90 metre kare: 3750-5450 Türk Lirası

90 metre kare: 2200-2750 Türk Lirası

2 katlı 220 metre kare: 5450 – 9.750 Türk Lirası

220 metre kare: 6500 TL. – 7900 Türk Lirası

3-4 katlı 440 metre kare: 9900-17500 Türk Lirası

440 metre kare: 9900 – 12500 Türk Lirası

İster profesyonel bir ev boyacısı kullanıyor olun ister işi kendiniz yapıyor olun, düşünerek ve planlayarak evinizin dışını veya içini boyama maliyetini minimumda tutabilirsiniz.

İşçilik maliyetleri

En büyük maliyet işçiliktir. Boyacının zamanının çoğu yüzeyi hazırlamak için harcanır, böylece boya iyi yapışır ve iş kalıcı olur. En büyük potansiyel tasarrufunuz, profesyonel bir boyacının temizlik, yama, zımparalama, kazıma ve boyama için harcayacağı zamanı kontrol etmekten veya azaltmaktan gelir.

Boya ve malzeme maliyeti

Pırıltıya, seçtiğiniz sınıfa ve herhangi bir özel özelliğe bağlı olarak, litre başına 60 ila 74 TL. veya daha fazla herhangi bir yerde, bir sonraki en büyük maliyetiniz boya olacaktır. Örneğin bazı boyalar küfe dayanıklıdır. Diğerleri kokuları bastırır veya daha az kat gerektirir.

Bazılarının ömür boyu garantisi vardır. Ancak garantili boyalar daha yüksek bir fiyat değerinde olmayabilir. Ancak İstanbul Ev Boyama Ustası, “kaliteli bir boya aşınmadan çok önce renkten bıkacaksınız” diyor.

İstanbul Ev Boyama Ustanız muhtemelen bildiği ve güvendiği boyaları tavsiye edecektir. İstanbul Ev Boyama Ustası, çoğu kullanım için orta dereceli bir akrilik boyayı tercih etmektedir.

Yüzeyi kavrıyor, iyi giyiyor ve makul fiyatlı, diyor. ” Garajınızı boyuyorsanız veya bodrum katını süslüyorsanız, [bir sınıf] aşağı inebilirsiniz” diye ekliyor.

Ev Boya Ustası İstanbul’daki Boyacı Ustası Hizmetinin genel müdürü Talip Usta, birinci sınıf boyalar kullanıyor.

“Dış boyaya düzenli olarak 375 TL. harcayacağız çünkü yüzeyleri doğru hazırladığımız sürece boyanın 10, 12, 15 yıl dayanabileceğini biliyorum” diyor.

Diğer malzemeler – muşamba, bant, fırçalar, rulolar ve diğer ekipman ve malzemeler dahil – bir teklife dahil edilecek, ancak genellikle maliyete göre ayrılmayacaktır.

Rate this post

Yaz aylarında bir evi iç cepheyi boyamak oldukça zor bir pozisyon olabilir çünkü sıcaklık boyacı için önemli etkendir. Boya Ustası İstanbul

Evinizi Boyamak İçin Yaz İpuçlarıEvinizi Boyamak İçin Yaz İpuçları

Boyanın solması veya ufalanması nedeniyle evinizi boyamanız mı gerekiyor? Belki de evinize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsunuz? Sıcak yaz aylarında evinizi boyarken bu 5 ipucu, işi daha kolay ve daha az stresle yapmanıza yardımcı olabilir.

Yazın evinizi boyamak için 5 ipucuna bakalım:

1. BOYANIZI YENİDEN OLUŞTURUN

Dışarıda güneşte yüksek sıcaklıklarla boyadığınızda, boyanız büyük olasılıkla olumsuz etkilenecektir. Boyanızdaki su buharlaşarak olağandışı şekillerde hareket etmesine neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için onu yeniden yapılandırmanız gerekecek. Bu, suyu boyaya geri koymanız gerektiği anlamına gelir.

Bunu nasıl yaptın?
Başlamak için, nemi yenilerken boya hacminin maksimum% 10’unu eklemek istiyorsunuz. Ayrıca, daha büyük kaba sürekli olarak su eklememek için küçük boya yığınlarını yeniden oluşturduğunuzdan emin olmak istersiniz. Bu, boyanın çok sulanmasına neden olur ve daha da fazla soruna neden olabilir.

Kullandığınız boyanın üreticisi tarafından boyanın yeniden yapılandırılması için özel olarak yapılmış ürünler vardır. Boyaya su eklemede kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bu ürünler tahminde bulunmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

2. GÜNEŞ KONUMUNU VE SICAKLIĞINI İZLEYİN

Kuruyan boyanızın doğrudan güneş ışığına maruz kalmasını istemezsiniz. Doğrudan güneş ışığı, boyanın tutarsız bir şekilde kurumasına ve diğer sorunlara neden olabilir. Günün erken saatlerinde boya yapmaya başlarsanız evinizin etrafındaki güneşi takip edebilirsiniz; Güneş yükselmeden gölgeli güney tarafında resim yapmaya başlayıp doğu tarafında sona ermek için yolunuza devam edin. Bu boyaya ve  güneş onu pişirmeden önce kuruma şansı verin.

Sabahın erken saatlerinde boya yapmaya başlamak iyi bir fikirdir. Günün o saatinde daha serin olacak ve sıcakta çalışmayacağınız için sizin için de kolaylaştıracak. Hava çok ısındığında su içmek için her zaman ara verebilir ve soğuduktan sonra akşamın erken saatlerinde boyamaya devam edebilirsiniz.

3. BİR BUZ BANYOSU KULLANIN

Boyanın bu kadar çok su kaybetmesinin nedenlerinin çoğu, doğrudan güneş ışığı değil, ısıdır. Boya tepsisine buz ekleyerek buharlaşma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilirsiniz. Boya tepsisinin altına buz koyun ve boyayı tutmak için üstüne tek kullanımlık bir astar yerleştirin. Bunu yaparak ve boyayı doğrudan güneş ışığından uzak tutarak, soğuk boya zamanla çok fazla su kaybetmez.

4. YÜZEYLERİ UYGUN ŞEKİLDE HAZIRLAYIN

Boyayacağınız yüzeyleri hazırlamak için uygun miktarda zaman harcarsanız, boya işiniz daha da iyi görünecektir. Evinizi boyamaya karar verirken bu adım çok önemlidir. Her tür dış cephe kaplaması, farklı bir yüzey hazırlama yöntemi gerektirir. Bazı dış cephe kaplama türlerinin hazırlanması diğerlerinden daha kolaydır. Örneğin, sıva, vinil kaplamaya göre çok daha uzun zaman alacaktır. Bununla birlikte, dış duvarları hazırlamak için harcadığınız sıkı çalışma, mükemmel bir boya işi gördüğünüzde karşılığını alacaktır.

5. KALİTELİ BOYA KULLANIN

Evinizi boyarken, çabucak solmaya başladığında veya boya ufalanmaya başladığında bile sıkı çalışmanızın boşa gitmediğinden emin olmak istersiniz. Bunun erken olmasını önlemek için sadece yüzeyleri doğru bir şekilde hazırlamanız değil, aynı zamanda kaliteli boya kullanmanız da gerekir. Doğru boyaya fazladan birkaç lira  harcayarak, boyanın mümkün olduğu kadar uzun süre en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Boya alışverişi bir angarya olmak zorunda değil. İstanbul Boya Ustası Şirketinden biriyle iklimimizde iyi sonuç veren boya türleri hakkında konuşabilir ve hatta eviniz için doğru renk veya renk kombinasyonlarını seçmenize yardımcı olabilirler.

Evinize Yeni ve Yeni Bir Görünüm Katmaya Hazır mısınız?
Sırf yaz olması, bu ev dekorasyon projesini yapılacaklar listenizden çıkaramayacağınız anlamına gelmez. İşinizi planlamak, buharlaşma sürecini yavaşlatmak ve gerektiğinde boyayı yeniden oluşturmak çok önemlidir.

Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek, yaz aylarında bile evinizin kaldırım çekiciliğini yeni bir görünümle artırabilirsiniz. Evinizi yılın herhangi bir zamanında nasıl boyayabileceğiniz konusunda deneyimli bir boya  uzmanıyla konuşmak isterseniz Boya Ustası Hizmetini 0216 449 94 01 numaralı telefondan hemen arayın . Hatta birinin size ücretsiz bir boya teklifi vermesini isteyebilirsiniz.

Rate this post