Etiket: Eşyalı ev boyama

İç ve Dış Cephe Boyama Hatalarıİç ve Dış Cephe Boyama Hataları

Boyama işi komik görünebilir başarısız geçmişe bakıldığında, hala size yinelemek için zaman ve para maliyeti getirir. Bu makalede, başkalarının hatalarından ders alabilmeniz için en yaygın boyama hatalarını ele alacağız.

1. Yağmurlu Günlerde İç Mekanınızı Boyamak

Bir iç cephe boya işi yaparken bile hava durumunu dikkate almak önemlidir. Yağmurlu havalarda iç duvarlarınızı boyamak iyi bir proje gibi görünse de, havalandırma amacıyla pencerelerinizi açmanız gerekecek ve yağmurlu bir günde pencereler açık olduğunda, alanınız çok daha nemli olacaktır. Ne yazık ki, ekstra nem, boyanın kuruma sürecini yavaşlatarak, görünümünü bozan kabarcıklara veya kabarcıklara neden olabilir. 

Bu nedenle, iç mekanda bile boya yaparken, güneşli bir günde minimum rüzgarla yapın. Boyanız kururken nemi düşük tutmak için havayı dolaştırmak için bir nem giderici veya birkaç fan kullanın.

2. Sıcak Havalarda Dış Cephenizi Boyamak

En uygun havayı seçmek, dışarıda boyama yaparken daha da önemlidir. Dış cephe boyasının bozulmasını önlemek için, ne pahasına olursa olsun aşırı hava koşullarından kaçınmak istersiniz. Doğrudan güneş ışığı altında veya yüksek ısıda, boya alttaki yüzeyden kalkma eğilimi göstererek kabarcıklara veya kabarcıklara neden olur. 38 derece’nin altındaki sıcaklıklarda bir gün seçin.

Ayrıca, doğrudan güneş ışığında bir yüzeyin sıcaklığı genellikle çok daha yüksek olduğundan, gölgeyi takip edin. 

Koyu bir renkle boya yapıyorsanız, daha koyu tonlar ısıyı yansıtmak yerine emdiği için ekstra dikkatli olmak isteyeceksiniz. Boyanın yansıtıcılığını görmek için boya çipinin arkasındaki ışık yansıtma değerine (LRV) bakın.

3. Astarı Atlamak

Dış cephe boya işleri, sert doğal unsurlara dayanmak için ek kalıcı güce ihtiyaç duyar, bu nedenle iyi bir astar kullanmak özellikle önemlidir. Kendin Yapçılar bazen zaman kazanmak için bu adımı atlarlar, doğrudan yüzeyde boyarlar. Bununla birlikte, bunu ahşap üzerinde yapmak soyulma ve çatlama ile sonuçlanabilir ve bunu sıva üzerinde yapmak kabarcıklara ve kabarcıklara neden olabilir.

Daha koyu bazın yeni tonu etkilememesini sağlamak için lekeleri kapatırken veya koyu renkten açık renge geçerken bir astar da önemlidir. Dış cephe boya işiniz için doğru astarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç değişken vardır, bu nedenle yerel donanım mağazanızdaki uzmanlara danışın.

4. Yeterince Boya Almamak

Birçok insanın başarısız olduğu bir başka yaygın boya hatası, satın alınacak boya miktarını hafife almaktır. Yanlış ölçümler,  tüm yüzeylerini kaplamak için ihtiyaç duyduğu miktarı yanlış hesaplamasına neden olabilir. Bilmeden önce, yarım boyalı bir şifoniyer kalabilir.

Boyanın bitmesi, hırdavatçıya acil bir koşu yapılmasını gerektirir – ve sonuçta iki uyumsuz renkle karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, boyayacağınız alanı dikkatlice ölçün ve size en yakın hırdavatçıdaki profesyonellerle hesaplamalarınızı kontrol edin. Ne hesaplarsanız yapın, rötuşlar için biraz fazladan satın alın.

5. En İyi Araçları Satın Almamak

Birçok boyacı sonunda bütçe ruloları ve fırçalar satın alır, ancak kaliteli bir boya işi yapmak için kaliteli boyalardan daha fazlasına ihtiyacınız olacak – kaliteli araçlara ihtiyacınız olacak. Ucuz araçlar, yüksek kaliteli yüzeylerin izleme, çizgiler, tüylenme ve fırça izlerini göstermesine neden olur. Doğru silindirlere ve fırçalara biraz daha fazla para harcamak, boya işinizin mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, bir sonraki projeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ek olarak, boyadığınız yüzeye bağlı olarak uygun silindir kapağını seçmek isteyeceksiniz. Yüzey pürüzsüzse, kısa tüylü veya köpüklü bir örtü en uygunudur ve daha pürüzlü yüzeyler için orta tüylü bir rulo almak isteyeceksiniz. Uzun bir şekerleme silindiri, dokulu yüzeyler için en iyisidir.

Boyama bandında da eksik olmayın. Aslında, boyama projeniz için düşük kaliteli maskeleme bandı alırsanız, projeniz boyunca yapışmama ihtimali yüksektir – veya çıkarırken yüzeyde kalıntı bırakır. Boyacı’nın  bant  dışında, bu sorunların her ikisi önleyebilirsiniz. Bant toptan satışımızı satın aldığınızda, hem profesyonellerin her boyuttaki projelerde yaşadığı hayal kırıklıklarını atlayacaksınız.

6. Düz Çizgi Çekmemek

Belki de yeni başlayanlardan profesyonel bir boyacıya söylemenin en kolay yolu, çizgileri ne kadar düz boyadıklarıdır. Yeni başlayanlar genellikle süpürgeliklere veya tavanlara düz çizgiler çizerken sorun yaşarken, deneyimli boyacı ustaları her seferinde mükemmel düz çizgiler oluşturabilir.

Açılı bir fırça kullanmak da dahil olmak üzere daha düz çizgiler elde etmek için birçok ipucu vardır  , ancak en etkili araç, hemen hemen her yüzeyde düz çizgiler oluşturmak için kullanabileceğiniz boyacı bandıdır.

7. Tavana Çarpmak

Tavana yanlışlıkla çarpmak bazen zaman alan bir rötuş gerektirebilir. Ancak, duvarın tavanla birleştiği alanlara yatay olarak bant koyarak projeye başlarsanız bu durumdan tamamen kaçınabilirsiniz. Bu bant tamponu, yalnızca ruloyu duvarın üstüne doğru yuvarladığınızda bandı boyamanızı sağlayacaktır.

8. Zemine Çarpma

Yeni duvarlar boyuyorsanız ve süpürgelik kurulmamışsa, süpürgeliğin gideceği alt kısımda boyasız bir şerit bırakın. Zemine çok yakın boyarsanız, silindir kapağı duvara aktarılacak olan tiftik, kir ve saçı toplamaya başlayabilir. 

9. Yere Damlama

Zemininizi boya izlerinden ve dökülmelerden korumak için bir damla bez ve biraz da ressam bandına ihtiyacınız var. Bezi zemine bırakın ve bir ressamın bandıyla sabitleyin. Boya kuruduktan sonra bezi kolayca alabilirsiniz.

10. Doğru Parlaklığı Kullanmamak

Doğru parlaklığı kullanmıyorsanız, uygulama tekniğiniz kusursuz olsa bile projeniz hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmayacaktır. İşiniz için doğru parlaklığı seçmek için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • Kusurlu yüzeylerde çok parlak boyalar kullanmayın:  Parlaklığı kusurlara daha fazla dikkat çekecektir. Parlak veya yarı parlak bir parlaklık kullanmak istiyorsanız, yüzeyin düzgün bir şekilde hazırlandığından ve mümkün olduğunca pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız.
 • Birden fazla parlaklığı karıştırmayın:  Aynı renkte farklı parlaklıklar kullanıyorsanız, her iki kutunuzu da etiketleyin. İkisini karıştırmak kolay bir iştir ve boya kuruyana kadar bir hata yaptığınızı anlamayacaksınız.
11. Duvarlarınızı Temizlememek

Bir boya işini bitirilmesi, yalnızca duvarlarına yapışmış dalgalı alanlar veya toz parçacıkları olduğunu fark etmesi çok yaygındır.

Boyamaya başlamadan önce duvarlarınızı temizleyerek bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Duvarlarınızın üzerinden bir vakum geçirerek başlayın. Ardından duvarlarınızı bir bez ve sirkeli su ile yıkayın. Çözelti bir kova ılık su ve iki bardak sirke içermelidir. Süpürgelikleri ve köşeleri de yıkamayı unutmayın.

12. Yanlış Boya Fırçasını Kullanma

Kullandığınız boya fırçası, uyguladığınız boya türüne bağlıdır. Lateks boya kullanıyorsanız, sentetik kıllara sahip bir fırça alın. Alternatif olarak, yağ bazlı boya kullanırken en iyi seçeneğiniz doğal kıllı bir fırça olacaktır. Bu şekilde mükemmel bir bitiş elde edeceksiniz.

13. Boyacı’nın Boya Bandını Çok Uzun Süre Açık Bırakmak

İdeal olarak, boyamayı bitirdikten yaklaşık bir saat sonra bandı çıkarmalısınız. Bununla birlikte, çok uzun süre bırakırsanız ve boya bantla birlikte çıkmaya başlarsa, bir çözüm var – geri soyarak bandın kenarı boyunca bir tıraş bıçağıyla hafifçe çizin. Başka bir seçenek, yapıştırıcıyı gevşetecek bir fön makinesi ile ısıtmaktır. Ardından parmaklarınızla duvardan uzaklaştırın.

14. Boya Kutusunun Kapağını Kapalı Bırakmak

Boya kutunuzun kapağını çıkardığınızda hemen tekrar takmalısınız. Bunu yapmanın en belirgin nedeni, açık bir kapağın üzerine basılmasının kolay olmasıdır. Ayrıca boyanızın üzerine kapak koymak, boyayı temiz tutacak ve kurumasını önleyecektir. Ayrıca, birden fazla benzer renkle çalışıyorsanız, kapakları kutunuzun üzerinde tutmak renklerin karışma olasılığını azaltacaktır.

15. Evcil Hayvanlarınızı Kilitlemeyi Unutmak

Bir köpek ya da kedi, boya kutularını devirerek, duvarlara sürterek ve hatta boya fırçasını ağızlarıyla kaparak bir resim projesini alt üst edebilir. Evcil hayvanlarınız varsa, projeniz boyunca onları kilit altında tutun. Sonuç olarak, projenizi korurken onları güvende tutabilirsiniz.

Eğer bunları yapamayacaksınız boyayı kendiniz yapmaya asla kalkışmayın. Boyacı ustalarımız profesyoneldir ve hızlı kaliteli hizmet verir. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Rate this post

Ev Boyama Fiyatları

Ev Boyama FiyatlarıEv Boyama Fiyatları

Yeni bir boya işi, bir şirketin iç alanını yenilemesi gerektiğinde genellikle en önemli önceliktir. Boyama, bir dekor revizyonuna büyük miktarda para yatırmadan ticari bir alanın görünümünü ve hissini dönüştürmenin uygun maliyetli bir yoludur. Bununla birlikte, kaliteli boya hizmetleri için alışveriş yapmak önemlidir . Kaliteli bir bitmiş ürün elde etmeye devam ederken genel olarak tasarruf etmeye yardımcı olmak için iç mekan ticari boya işlerini nasıl tahmin edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir boya işini fiyatlandırmak zor olabilir çünkü işletme sahiplerini mutlu tutmanız gerekir, ancak aynı zamanda yapılan masrafları karşıladığınızdan ve işinizi iyi durumda tutmak için yeterli kar elde ettiğinizden de emin olmanız gerekir.

Bir Ev İç Mekan Ticari Boya İşinin Fiyatlandırılması

Ticari boyama işlerini fiyatlandırmanın iki yöntemi vardır : tahmin etme ve ölçme. Bu yöntemlerin her birine ve hangi faktörlerin dahil olduğuna bakacağız.

Genel olarak, fiyatlandırmanızın her zaman aşağıdaki 4 unsuru hesaba katması gerekecektir:

 • Emek
 • Malzemeler
 • Genel giderler
 • Kar
Ev Boyama Fiyatlandırma Yöntemleri – Tahminleme

Tahminleme, küçük ticari boyama projelerini fiyatlandırmak için iyi bir yöntemdir . Ancak orta ve büyük ölçekli projeler, size daha doğru bir tahmin sağlamak için her zaman ölçülmelidir. 

Ev Boyama Tahmin Etmeyi Nasıl Kullanırsınız?

Deneyiminizi ve bilginizi, projeyi tamamlamanın kaç gün süreceğini ve hangi malzemelerin gerekli olduğunu tahmin etmek için kullanırsınız.

İşte iç mekan ev veya ticari boyasının tahmin yoluyla nasıl tahmin edileceğine yönelik 4 aşamalı süreç .

Ev boyama Fiyatları

 

1. Gün sayısını hesaplayın

Mevcut bir bina ile ilgili işi değerlendirmek için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Aynısını yeni bir yapıyla da yapabilirsiniz. Değilse, tek yol sözleşme çizimlerine bakmaktır.

2. Bunu günlük boyacı ücretinizle çarpın

İkincisi, günlük boyacı ustası ücreti genellikle üç unsurdan oluşur:

 • Birincil işgücü maliyetleri – saat başına ne kadar ücret alıyorsunuz
 • Şirket genel giderleri ve kar marjı – şirketinizin dolaylı genel giderlerini ve karını karşılamak için% 30 – 35 ekleyin. (Fiyatınızı rekabetçi tutmak ve projeyi güvence altına almak istiyorsanız daha düşük yüzde oranını kullanın)
 • Doğrudan genel giderleri projelendirin – bunlar projeden projeye değişir ve gaz, park, aletler vb. Gibi şeyleri kapsar.

3. Boya maliyetlerinizi hesaplayın – şunlardan birini yapabilirsiniz:

 • ‘Gün sayısı’ x ‘günlük boyacı ücreti’ değerine bir yüzde ekleyin – daha ucuz malzemeler için% 15 veya yüksek özellikli malzemeler için% 30-50, VEYA
 • İhtiyacınız olan boya miktarını tahmin edin ve satın alma maliyetiyle çarpın.

4. Bu size toplam fiyatı verecektir.

Dördüncüsü, belirtildiği gibi, tahmin etme küçük ticari projeler için iyidir, ancak orta ila büyük boyutlu ticari boyama sözleşmeleri, karmaşık projeler veya standart olmayan spesifikasyonlara sahip projeler için tavsiye edilmez.

Proje ne kadar büyükse o kadar karmaşık olduğunu unutmayın. Karmaşık projelerde standart olmayan duvar yükseklikleri gibi şeyler de olabilir veya işletme pahalı boyalar kullanmak isteyebilir.

Eğer kapalı ciddiye olabilir sezgiye dayalı tahmin Eğer  iyi yada çok yüksek ya da çok düşük, n hesaplamalarınızda.

5. Bir örneğe bakalım.

Bu küçük ofis alanı için toplam proje maliyetini tahmin edeceğiz.

Ev Boyama Fiyatları

Gün sayısı

  • Bu örnek için, tahminci, toplam projenin X sayıda boyacı için X sayıda gün alacağını tahmin etmiştir.

İşgücü hesaplayın 

  • Bu basit iç cephe boyamasında bir boyacının faturalandırılabilir oranı saatte X $ ‘dır
   • Boyacının oranı, tüm genel giderleri ve pişirilen karı içerir.
  •  (X boyacı sayısı) X (faturalandırılabilir oran) X (gün sayısı) = toplam işçilik maliyeti

Malzeme Maliyetini Hesapla

  • Deneyimli bir tahminci bir odaya bakabilir ve işi tamamlamak için ne kadar boya gerektiğini doğru bir şekilde tahmin edebilir (bu, duvarları, döşemeleri ve tavanları içerecektir)
   • Tüm duvarların 2.5 metre yüksekliğinde olduğunu varsayacağız.
   • Ofis 1,2,3,4 ve Resepsiyon 2 kutu boya gerektirecektir.
   • Konferans 3 kutu boya gerektirecek
   • Koridorlar 3 kutu boya gerektirecek
   • Kapılar (ön ve arka) 3 kutu boya gerektirecek
   • Dosya / ağ odasına ek olarak hem kadın hem de erkek tuvaletleri müşteri kapsamı dışındadır.
  • Toplam gerekli boya kutusu = (19-20 kutu) X (maliyet / kaliteli boya kutusu)
Fiyatlandırma Yöntemleri – Ölçme

Orta ve büyük ölçekli ticari boyama projelerini fiyatlandırmak için kullanmanız gereken tek yöntem ölçümdür . Alanın büyüklüğünü öğrendikten sonra gerekli boya miktarını ve işçilik maliyetini hesaplayabilirsiniz.

Boya rulosu tavsiye Filli Boya 2. kat boya ne zaman atılır Boya METRAJI nasıl hesaplanır 20 kg boya kaç m2 boyar Dekoratif Boya Marshall boya Efekt boya Marshall

 

İşte iç mekan ticari boyasının ölçülerek nasıl tahmin edileceğine ilişkin 5 aşamalı süreç. 

Adım 1 – Alanın boyutunu hesaplayın

Yüksekliği her duvarın uzunluğu ile çarpın. Ardından, toplam kare görüntüyü elde etmek için rakamları bir araya getirin. Bundan, boyanacak toplam kare görüntüyü elde etmek için pencerelerin ve kapıların toplam kare görüntülerini çıkarın.

Adım 2 – Gerekli boya miktarını belirleyin

Genel olarak, bir teneke boya yaklaşık 121 metre kare düz yüzeyi ve 300 metre kare dokulu yüzeyi kaplar. Gerekli toplam teneke boya sayısını elde etmek için toplam alanı 400 veya 300’e bölün. İki kat boya gerekiyorsa, gerekli boya miktarını iki katına çıkarmanız gerekir.

Adım 3 – Malzemelerin toplam maliyetini hesaplayın

Üstün kaliteli boya tipik olarak teneke başına yaklaşık 65-150 TL arasındadır. Daha ucuz boya kullanarak paradan tasarruf ederken, üstün kaliteli bir boyanın cilası veya dayanıklılığı olmayacak. Boyanın toplam fiyatını bulmak için toplam teneke boyayı teneke (kilo) başına maliyetle çarpın.

Malzemelerin toplam maliyetini elde etmek için teklifinize fırça, rulo, boya tepsisi ve damla bezlerin maliyetini de eklemek isteyebilirsiniz .

Adım 4 – İşçilik maliyetini hesaplayın

Bir boyacının işçilik maliyetlerini hesaplaması için kaç saate ihtiyaç duyacağını belirleyin. Genel olarak, bir boyacı saatte yaklaşık 35 – 45 metre kare duvarı boya ile kaplar. Aşağıdaki gibi hazırlık görevlerini eklemelisiniz:

 • Yıkama
 • Kazıma
 • Calafatlama
 • Sorunlu alanları tedavi etmek ve
 • Astar uygulanıyor.

Ayrıca aşağıdaki gibi şeyler için ekstra saatleri hesaba katmanız gerekir:

 • Döşeme detaylarının karmaşıklığı
 • Duvar onarımları
 • Dokulu duvarları yumuşatmak
 • Güvenlik görevleri

Toplam işçilik maliyetini elde etmek için iş için saat sayısını saatlik boyacı oranıyla (saatlik boyacı oranı birincil işçiliği, genel giderleri, doğrudan harcamaları ve kar marjını vb. İçerir) çarpın .

Adım 5 – Nihai tahminin hesaplanması

Bir iç mekan ticari boyama projesi için nihai tahmini elde etmek için malzeme ve işçilik maliyetlerini bir araya getirin.

2+1 ev, 3+1 ev, 4+1 ev, 1+1 ev veya Daha büyük ticari boyama işlerini fiyatlandırırken şunu hatırlamak istersiniz:
 1. İş, küçük ticari veya konut işlerinden daha zorlu olacaktır , bu nedenle fiyatlarınızı her zaman profesyonel ve rekabetçi bir düzeyde tutun; Düşük teklif verirseniz işinizin iyi olmadığını düşünebilirler.
 2. Şirketin sizin için daha fazla işi varsa, daha sonra fiyatlarınızı yükseltmek daha zor olacaktır.
 3. Daha büyük işletmeler veya şirketler genellikle konutlara kıyasla daha derin ceplere sahiptir.
Herhangi bir iç mekan ticari boyama işinde, köşeleri kesmemek en iyisidir 

Boyacı Ustası Hizmeti, 30 yılı aşkın bir süredir iç mekan ticari boyama hizmetleri sunmaktadır . Daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen bugün bizimle  iletişime geçin . Ayrıca ücretsiz Ev Boyama Fiyatları tahminleri de sunuyoruz.

Rate this post

Ev Boyama Maliyeti, 2+1, 3+1, 4+1 ev boya maliyet hesaplaması hakkında uzman boyacı ustalarımızdan tadilat, tamirat için bilgi alabilirsiniz.

Boyacı Ustası Ev Boyama Maliyeti Nedir?Boyacı Ustası Ev Boyama Maliyeti Nedir?

Hiç şüphesiz; boyadıktan sonra eviniz yeni bir görünüme kavuşacak. İnsanların evlerini boyamalarının nedenleri arasında yeni bir tasarımı eşitlemek, bölümün kapsamını görünümle değiştirmek, karanlık bir odayı aydınlatmak veya kirli veya yorgun duvarları canlandırmak yer alıyor. Uygulandığında yeni bir kat boya, yüzeyin yeni görünmesini sağlar.

Ancak, bu tür yeni bir başlangıcın bir bedeli vardır. İstanbul’da ortalama ev boyutu yaklaşık 85 metrekare iken, bir evin içini boyamanın ortalama maliyeti metrekare başına 15 ila 25 TL. arasındadır ve ev sahiplerinin çoğunluğu yaklaşık 19 TL. ödüyor.

Bu hesaplama, iSTANBUL’da ev boyama maliyetini ortalama 1100 TL’ye çıkarıyor. Evinizi kimin boyadığına bakılmaksızın (siz veya profesyonel), uygun bir planlamanız varsa, boyama maliyetinin minimum tutarı geçmediğinden emin olabilirsiniz.

Görevin neye mal olabileceği konusunda endişeli misiniz? Bir evi boyamanın ortalama maliyeti hakkında bilmeniz gereken her şey aşağıdadır. Hem iç hem de dış boya işleri yapılacaktır.

Evin içini Boyama Maliyeti

Genel olarak, bir evin içini farklı faktörlere göre boyamak ortalama 15 TL / M2’ye mal olacaktır. 150 metrekarelik bir evin iç mekanını boyamak 1750 ila 2.400 TL’ye mal olacak. Maliyet göre 250M2 ortalama oda boyamak TL. 2900 ve daha 3200 arasındadır.

İç Mekanı Boyamanın Tipik Maliyeti
Metre Kare Ortalama tutar
150 – 300 2300 – 3700 TL.
300 – 800 3450 – 3920 TL.
800 – 1.200 4800 – 5800 TL.
1.200 – 1.500 6120 – 8250 TL.
1500 – 1.800 8550 – 9240 TL.
1.800 – 2.500 10500 – 13900 TL.
Oda Boyama Maliyeti

Raporlar, oda başına ev boyama için ödenen ortalama fiyatın, boya ve sarf malzemeleri dahil olmak üzere 250 ila 450 TL. arasında başladığını gösteriyor. Ancak, tek bir işte boyanacak oda sayısı ne kadar çoksa, oda başına maliyet o kadar düşük olur.

Örneğin, 2 odalı bir boyama işi, beş yatak odalı bir evde tüm odaların boyanmasını gerektiren bir işe göre oda başına maliyeti daha yüksek olacaktır.

Faktör Ortalama tutar Boya ve Malzemeler
Hazırlık Çalışması Oda başına 10 – 40 TL. Galon başına 10-50 TL.
Trim ve Kalıplama Oda başına 50 – 100 TL. NA
Pencereler ve Kapılar Her biri 20 – 40 TL. Her biri 20 – 40 TL.
Eşsiz Dokular Metrekare başına 15-30 TL. NA
Emek 55 TL. ​​- 45 TL. / saat NA
İç Mekan Boyama için İşgücü Tahminleri

Boyacılar tarafından saatlik ortalama ücret 55 TL. ​​- 45 TL.  civarındadır . Bir tahminde bulunurken boyacılarınıza tüm ücretler hakkında soru sormanız artık önemlidir, çünkü bazı boyama müteahhitleri, boyama malzemelerinin maliyeti dışında bazıları işin büyüklüğüne göre ücret alırken, saatlik ücretler talep edecektir.

 Ayrıca ilk kat astar boyasının kurumasının ne kadar sürdüğünü de düşünmelisiniz.

Boyama hesaplanırken zaman / oda şu şekilde verilir:
İç Mekan Boyama Görevi İşgücü Tahmini
Hazırlık çalışması ve maskeleme Oda başına 30-120 dakika
Ev eşyalarını taşımak 60–120 dakika
Tavan ve döşeme boyama Kat başına 60–120 dakika
Boyama duvarları Her kat için 30-60 dakika
Pencereleri boyama Pencere başına 30 dakika
Temizlemek 30-60 dakika
Mobilyaları tekrar içeri taşımak 60–120 dakika

Bununla, mekanınızın boyutuna göre iç mekan resminizin ne kadar olacağını hesaplayabilirsiniz.

Rate this post