Etiket: en iyi dış cephe boyası

İkliminiz İçin En İyi Dış Cephe Boyası Türü Nedir?İkliminiz İçin En İyi Dış Cephe Boyası Türü Nedir?

Zaman  zaman yeniden boyamak içinizden geliyor  ve evinizin dışsal maddeler kalıp, küf gibi şeyler evinizdeki korumaya yönelik uzun bir yol gidebilir ve böcekler boyanın kalitesi ve titanyum dioksit seviyesinin atfedilebilir. Ancak hava, evinizin boyasına ve uzun ömürlü olmasına en büyük zararlardan biridir. Elementlere sürekli maruz kalması, hasara ve solmaya önemli bir katkıda bulunabilir.  

Evinizin dış cephesinin taze ve yeni görünmesini sağlamaya yardımcı olmak için, farklı iklimlerde koruma sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış bir dizi farklı boya ve teknik vardır. Bu yöntemlerin ne olduğunu bilmek, bölgenizin hava durumu için doğru olanı seçmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, bazı ortak iklim özelliklerini ve evinizi bunlardan korumak için nelerin kullanılması gerektiğini ortaya koyduk.  

Boya kaplamaları, dış cephe boyasının dış cephe kaplaması, döşeme, kapılar ve diğer dış yüzeylerde ne kadar süreceğini etkiler. Boyacı
Soğuk İklimler  

Eviniz düzenli olarak soğuk havalara maruz kalıyorsa yapılacak en önemli şeylerden biri,   boyamadan önce yüksek kaliteli bir astar uygulamaktır. Yüksek yapışma kabiliyeti olan bu astar boyanın evin yüzeyine yapışmasına yardımcı olur ve sıcaklıklar düştüğünde çok daha uzun süre dayanır. Ayrıca buzlanma ve yoğun kar yağışından kaynaklanan ufalanma ve çatlamaların önlenmesine de yardımcı olacaktır.  

En iyi sonuçları elde etmek için, son katlarınız için özel düşük sıcaklıklı boyalar kullanmayı da düşünün. Düşük sıcaklıklarda dayanacak şekilde tasarlanmış “soğuk set” boyalar olarak adlandırılan bir dizi ürün vardır. Bu boyaların çoğu, doğru kürleşme oranını destekleyen ve katların daha sert kurumasına yardımcı olan ve daha soğuk iklimlerde daha dayanıklı hale getiren özel kürleme maddeleri içerecektir.  

Sıcak İklimler 

Sıcak bir iklimde boya ile karşılaşacağınız en büyük sorun güneşe maruz kalmaktır. Güneş, boyanın çabuk solmasına ve evinizin dış cephesinin mat görünmesine neden olabilecek UV ışınları yayar. Ayrıca sıcaklıklar yükseldiğinde kıvrılma ve çatlama gibi sorunlara da neden olabilir.  

Güneşe çok fazla maruz kalsa bile rengini korumak için formüle edilmiş birçok UV ışınlarına dayanıklı boya türü vardır. Standart boya, genellikle doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa, yılda yaklaşık %7 oranında solacaktır. Buna karşılık, UV ışınlarına dayanıklı boya yılda yaklaşık %2 oranında solar. Bu size sıcak bir iklimde bir kat boyadan çok daha fazla yaşam ve cesur renk verir.  

İnişler ve çıkışlar 

Aşırı sıcaklık değişimlerine sahip iklimler, dış cephe boya işlerinde acımasız olabilir. Sıcak ve soğuğun sürekli döngüsü solmaya, ufalanmaya ve soyulmaya neden olabilir. Bu gibi durumlarda en iyi seçeneğiniz %100 akrilik boya olacaktır.  

%100 akrilik boya dayanıklıdır ve ev yüzeyine yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Bu, ahşaba tutunmasını ve aşırı hava koşullarında daha güvenilir olmasını sağlar. Ayrıca, hava tekrar ısındığında nemin ahşaba yerleşmesini ve küf oluşmasını engeller.  

Yağışlı iklimler 

Yağmurlu bölgelerde yaşayan insanlar için küf ve küf çok büyük bir problem olabilir. Sadece eve zarar vermekle kalmaz, alerji ve akciğer tahrişi gibi çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilir. Küfün azaltılması, ıslak iklimlerde yaşayan ev sahipleri için bir numaralı öncelik olmalıdır.  

Küflenmeye dayanıklı boya, nemin zararlı sporlara dönüşmesini engellemenin harika bir yoludur. Genellikle bir evin iç kısmında banyo gibi yerlerde kullanılırken, evinizin küf ve bakterilerden korunmasını sağlamak istediğinizde dış mekanlar için de harika bir seçenek.  

Farklı iklimler için hangi boya türlerinin en iyi olacağını bilmek , kendi eviniz için doğru kararı vermenize yardımcı olabilir.

Birincil eviniz veya tatil eviniz nerede olursa olsun, Beş Yıldızlı Boyama, ikliminize en uygun boyayı seçmenize yardımcı olabilir. 

Profesyonel teknisyenlerimiz bir çözüm bulabilir ve hava nasıl olursa olsun evinizin taze ve yeni görünmesini sağlayabilir.  Başlamak için size çok yakınız. Bize 0216 449 94 01‘den hemen arayın.

Rate this post

Bazı dış cephe boyama işleri diğerlerinden daha uzun sürer, bu basit bir gerçek. Profesyonel boyacı ustaları, boya ömrünü bilirler. Boyacı.

Uzun Ömürlü Dış Cephe Boyasının 4 AnahtarıUzun Ömürlü Dış Cephe Boyasının 4 Anahtarı

Kullandığınız boyanın kalitesi önemli bir faktör olsa da, boyanızın kalıcı olması için yapmanız gereken tek şeyin bu olduğunu düşünürseniz, dış duvarlarınıza haksızlık etmiş olursunuz.

Dış duvarları ve diğer yapıları boyamak, özen ve hazırlık gerektiren büyük bir iştir. Yalnızca dış mekanlarınızı daha sık boyamak zorunda kalmanıza ve daha iyi kullanmak için harcayabileceğiniz zaman ve paraya mal olur.

Dış Cephe Boyama bir Zanaattır

Boyama, sadece bir yüzeye boya uygulamaktan ibaret değildir. Herhangi bir tür boya satın almamalı ve en iyi sonuçları ummamalısınız. Zanaat, farklı yüzey türlerinin anlaşılmasını ve kusursuz, uzun ömürlü bir bitişe nasıl ulaşılacağını gerektirir. İstanbul’da Boyama Ustası Şirketinde, alandan uzmanları işe alıyoruz çünkü müşterilerimiz zamanın testine dayanacak bir cilayı hak ediyor.

Kalıcı boyalar ancak dikkatli planlama, hazırlık ve uygulama ile elde edilebilir. Bir sanatçının düşük kaliteli malzemelerle bir şaheser yaratmasını beklemezsiniz. Uygun olmayan bir tuval ve bir evin dış cephesi için doğru boyalara sahip olmamak çok benzer kavramlardır. Temel fark, tuvalinizin çok daha büyük olması ve sanatsal çabalarınızın sonuçlarını kimin göreceğini seçememenizdir.

Boya İşlerinde Zanaatkarız.

Muhtemelen, dış cephenizi boyamayı planlıyorsanız, kaldırım çekiciniz sizin için önemlidir. Evinizin ziyaretçilere parlak ve sıcak görünmesini istiyorsunuz ve mülkünüzün dış cephesini sokak seviyesinden çekici kılmada boyanızın büyük bir rol oynadığını anlıyorsunuz. Pullanma veya yıpranmış dış cephe boyası, evinizi en iyi ışıkta sunmaz.

Evinizi satmayı düşünüyorsanız, emlakçı başvurusu da önemlidir. Ayrıca, potansiyel alıcılar dış boyalarınızı sizden bile daha yakından inceleyeceklerdir. Birisi bir ev satın alırken, büyük bir iyileştirmeye ihtiyaç olmadığını bilmek ister. Standartların altındaki dış cephe boyası, bir anlaşmayı bozabilir.

Bu nedenle, uzun ömürlü dış cephe boyası için aşağıdaki dört anahtarı dikkate almak önemlidir.

DIŞ CEPHE YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzey hazırlığının önemi çok fazla detaya girmeden açıklamak zordur. Her yüzey malzemesi farklı hazırlık aşamaları gerektirir, ancak uymanız gereken birkaç katı ve hızlı kural vardır. Her şeyden önce, yüzey tamamen kir ve yağdan arındırılmalıdır. Daha sonra yüzeyi iyice durulamadan sert kimyasal temizlik maddeleri kullanmaktan kaçının. Bazı kimyasallar boyanızla reaksiyona girebilir ve amaçlanan cilayı bozabilir.

Eski boya katmanlarını temizlemek her zaman gerekli olmamakla birlikte, yeni boyayı uygulamadan önce yüzeyin pürüzsüz olduğundan emin olun. Emin değilseniz, yüzeylerinizi hazırlama konusunda en iyi uygulamalar için seçtiğiniz boya ürünündeki talimatları okuyun. İstanbul Boyama Şirketinde, müşterilerimizi her zaman en iyi sonuçları elde etmek için üretici talimatlarını takip etmeye teşvik ediyoruz.

MALİYET ÜZERİNDEN KALİTE

İstanbul’da yaşadığınızda, gerçekten ucuz dış cephe boyası seçme lüksüne sahip değilsiniz. Tek başına ısı, düşük kaliteli boyanın uzun süre dayanmasını imkansız kılar; Bu, ya dış yüzeylerinizi birkaç ayda bir yeniden boyamanız gerekeceğini ya da daha uzun süre yanınızda kalacak yüksek kaliteli bir boya için bütçe ayırmanız gerekeceği anlamına gelir.

İstanbul’da bulunan yüksek kaliteli boyalar, İstanbul güneşinin sunduğu en kötü koşullara dayanacak şekilde tasarlanmış bir bileşen karışımı içerir. Boyanın kalitesi ne kadar iyi olursa, sıcak havalarda uygulama o kadar uygun olacaktır – bu, özellikle sürekli yaz koşullarında var olan bir durumda yaşadığınızda önemli olan bir şeydir.

PARÇALARI BİR ARAYA KOYMAK

Boya projenizin sorunsuz ilerlemesi için tüm parçaları bir araya getirmek önemlidir. Örneğin dışarısı çok sıcak olduğu için boyamaya başlayamıyorsanız yüzeylerinizi hazırlamanın bir anlamı yoktur. Ne zaman boyayacağınızı planlamak, yüzeylerinizi hazırlamak veya doğru boyayı seçmek kadar planınızın önemli bir bileşenidir.

Hava tahminini izleyin veya en azından, boyamayı planladığınız dış yüzeylere göre gün boyunca güneşin yönünü not edin. Güneşin düşük güçte olduğu gün boyunca gölgeden veya zamanlardan yararlanın. Boyanın nasıl tasarlandığına göre kurumasına izin verilmelidir. Yine, projenize başlamadan önce üreticinin talimatlarını okuyun.

DIŞ CEPHE BOYA BAKIMI

Dış cephenizi boyamak ve boyanızın sonsuza kadar dayanacağına güvenmek asla iyi bir yatırım değildir. Boyanızı düşük basınçlı bir hortumla yıkamak gibi basit bakım, onu aşındırıcı kirleticilerden temiz tutabilir. Kalan boyadan kurtulmanın yanı sıra ömrünü uzatmak için dış boyaya da rötuş yapabilirsiniz.

Dış cephe boyanızı kalıcı hale getirmeyle ilgili başka sorularınız varsa, bugün İstanbul Boyama Şirketini 0216 449 94 01 numaradan hemen arayın.

Rate this post