Etiket: çelik kapı boyama

Boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmeti, ister ön kapı boyama hizmeti

Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?

Ön kapınız evinizin yüzüdür. Ziyaretçilerin ve yoldan geçenlerin ilk gördüğü şeylerden biridir ve evinizin cephesinin diğer herhangi bir unsurundan daha fazla izlenim bırakma yeteneğine sahiptir.

Eskimiş bir ön kapı, bir mülkün ucuz görünmesine neden olabilirken, yıpranmış ve uygun bakımın yapılmamış olması, insanlara evin bir bütün olarak aynı izlenimini bırakabilir.

Ön kapınızı iyi durumda tutmak, evinizden günlük keyif almanız ve evinizden gurur duymanız için önemlidir, ancak satmayı düşünüyorsanız daha da hayati hale gelir.

Ön kapının mülkün daha geniş görünümü üzerindeki etkisi, eviniz için alacağınız fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

 

Bir mülkün ön kapısının değiştirilmesi, Ulusal Emlakçılar Birliği’nin çeşitli ev geliştirme projelerinin yatırım getirisini değerlendiren yıllık anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Aslında, 2015 araştırması, giriş kapınızı değiştirmenin ortalama % 101,8’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor – başka bir deyişle, mülkünüze, ilk etapta değiştirmeyi gerçekleştirmenin maliyetinden daha fazla değer katıyorsunuz.

Bu, ön kapınızı değiştirmenin pahalı olmadığı veya alternatif olmadığı anlamına gelmez. En çekici alternatif, yeni bir yaşam süresi vermek için kapınızı yeniden boyamak.

Kapınızı yeniden boyamak veya tamamen yeni bir tane satın almak arasında bir ikilemle karşı karşıya kalırsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Ön kapınızı değiştirmenin faydaları

Mevcut kapınız özellikle kötü bir durumdaysa, tüm domuzu alıp basitçe değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyetin basit bir yeniden boyama işinden daha yüksek olması muhtemeldir.

Türkiye’deki bir çelik kapıyı değiştirmenin ortalama maliyeti, yine Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre 4700TL’dir – ancak değilse, bunun çoğunu geri kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Artan ev değerinde orijinal harcamanızdan daha fazla. Ayrıca, bir kapıyı yeniden boyamak için menteşelerinden söküp çıkarma çabasına girecekseniz, onu tamamen değiştirebileceğiniz fikrinde de bazı gerçekler var.

Ön kapınızı tamamen değiştirmeyi tercih ederseniz, sadece en sevdiğiniz rengi seçmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen yeni bir malzemeye geçebileceksiniz.

Farklı malzemeler, mülkünüzün daha geniş tasarımını farklı şekillerde tamamlayabilir, bu nedenle seçeneklerinizi düşünmek ve akıllıca seçim yapmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana seçenekler arasında çelik, ahşap ve fiberglas bulunur. Bunlardan çelik en ucuzudur, ahşap çekicilik ve karakter katabilir – özellikle eski evlere – ancak yüksek bakım gerektirir ve fiberglas, ahşap görünümü sunabildiğinden ancak daha fazla dayanıklılık sağladığından belki de en popüler seçenektir.

Dayanıklılık cephesinde de unutmamalısınız ki çelik kapılar en ucuz seçenek olsa da,

Ön kapınız için yeni bir malzeme seçme sürecinde, daha fazla enerji tasarruflu, içeride daha fazla ısı tutmanıza ve yakıt faturalarını kesmenize olanak tanıyan bir malzeme seçme şansınız var.

Bir kapının enerji verimliliği, yalnızca malzemeden daha fazlasına bağlıdır – çerçevenin yapısı ve pencerelerin varlığı da rol oynar – bu nedenle, karşılaştırmanızda her bir kapının Energy Star derecesini dikkate almak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, benzeri ile karşılaştırırken, cam elyafı üç popüler malzemenin enerji açısından en verimlisi olma eğilimindedir.

Ön kapınızı yeniden boyamanın faydaları

Ön kapınızı tamamen değiştirmek yerine yeniden boyamanın en büyük avantajının maliyeti düşürmeye yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapıyı menteşelerinden çıkarma ve ardından asıl resme geçmeden önce yıkayıp astarlama ihtiyacını hesaba katsanız bile, sıfırdan değiştirmek yerine yeniden boyamak daha ekonomik olabilir.

Bu, giriş kapılarının her halükarda düzenli olarak yenilenmesi gerektiği gerçeğinden bahsetmiyoruz, bu nedenle, bu sefer sizinkini tamamen değiştirmeyi seçseniz bile, bir kez daha yeniden boyanması veya başka bir şekilde rötuş yapması uzun sürmeyecektir.

Kapılarınızı her kusur gösterdiğinde değiştirerek yakacak paranız yoksa, zaten sahip olduğunuz şeyi yeniden boyamak mantıklı görünebilir.

Basitçe yeniden boyamayı tercih etmek elbette sizi kapınızın malzemesini değiştirme şansından mahrum bırakacak olsa da, bu kendi başına arzu edilebilir.

Örneğin, çok çekici olan ve dönem evinizin karakterine katkıda bulunan eski bir masif ahşap kapınız varsa, muhtemelen daha modern ve daha az sevecen bir şeyle takas etmekten daha az yapmak isteyeceğiniz çok az şey vardır.

Öyle olsa bile, eski bir kapıyı bu şekilde yeniden boyamak – ister aynı zamansız gölgede, ister daha cesur ve daha abartılı bir şekilde – şüphesiz ona yepyeni bir yaşam süresi verecektir.

Şok edici bir pembe tonunda boyamayı düşünüyorsanız, bunu yapmanızı engelleyebilecek yerel düzenlemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak, zaten yerinde olan ve menteşelerinde asılı olan bir kapıyı yeniden boyamak, hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Yepyeni bir kapı satın alma yoluna giderseniz, doğru boyut ve şekilde olduğundan emin olmanız ve ardından hem güvenli hem de çekici olması için düzgün şekilde astığınızdan emin olmanız gerekir.

O zaman, tüm işi kendiniz yapıyorsanız, geziler arasında gidip yeni kapıyı satın alıyor ve gerçekten yerine koyuyorsanız, bu, halihazırda altında oturduğunuz bir şeyi yeniden boyamak için gereken sürenin çok ötesine geçebilir. senin burnun.

İyi planlanmış ve düzgün bir şekilde yürütülen bir yeniden boyama makyajı bile (tüm boyamalarda olduğu gibi, etkili hazırlığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın!) genellikle bir günde veya daha karmaşık bir işse belki biraz daha uzun sürede tamamlanabilir.

Ahşap ön kapınızı yeniden cilalamaya ilişkin ipuçları ve onu düzenli olarak yeniden boyamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair bazı hatırlatmalar için önceki blog yazılarımızdan bazılarına göz atın. Ancak kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, ancak bir kendin yapacağı işle ilgili tüm ayak işleriyle uğraşamıyorsanız, Profesyonel kapı boyama şirketini, ekibini 0216 449 94 01’den arayın, biz sizin için her şeyi halledelim.

Rate this post

Metal bir kapıyı boyamak çok kolay. İpuçları ile öğrenebilirsiniz. Çelik kapı nasıl boyanır? Metal bir kapı fırça izi olmadan nasıl boyanır?

Metal Kapı BoyamaMetal Kapı Boyama

Çelik bir kapıyı boyamak, özellikle ön kapınızsa, evinizin dış cephesine çok ihtiyaç duyulan bir destek verebilir. 

Ancak metal kapı boyası uygulaması ekstra özen gerektirir çünkü boya ahşapta olduğu gibi malzeme tarafından emilmez. İşlemi doğru yapmazsanız, boya cilanızda kaba görünümlü bir doku ile karşılaşabilirsiniz. 

Çoğu Kendin Yap projesinde olduğu gibi , başarı hazırlığa ve doğru ürün ve araçlara bağlıdır.

Bu kılavuz, metal bir kapıyı tam olarak nasıl boyayacağınızı göstermek için adım adım bir süreç sunar – hazırlama ve astarlamadan doğru boyama tekniklerine kadar – böylece istediğiniz sonuçları hızlı ve kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

 

Metal bir kapıyı boyamak için 7 adım

Adım 1: Kapıyı ve donanımı çıkarın

En iyi sonucu elde etmek için kapıyı çerçevesinden çıkarın. Bu gerekli değildir, ancak mümkün olan en iyi sonucu elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Ardından posta kutunuz, kapı kollarınız, menteşeleriniz (kapı çerçeveden çıkarılmışsa), tokmaklar vb. dahil tüm donanımı kapınızdan çıkarın.

Bu öğelerin etrafını beceriksizce boyamak sizi yavaşlatacaktır. Donanımı kapınızdan çıkaramıyorsanız, temiz bir yüzey bıraktığınızdan emin olmak için boyanmasını istemediğiniz her şeyi bantlayın.

Adım 2: Kapıyı yağ giderici ile temizleyin

Pürüzsüz bir yüzey için boyayı uygulamadan önce yüzeyin temiz olduğundan emin olun. Yüzeydeki kiri, yağı, gresi veya kiri temizlemek için kapınızı bir yağ çözücü ve bir bezle iyice temizleyin .

Kapıyı temizledikten sonra kuru bir bezle silin ve bir sonraki adıma geçmeden önce bir veya iki saat bekletin.

3. Adım: Eski boyayı çıkarın

Bu adım, kapınızın mevcut durumuna bağlı olacaktır. Üzerinde pul pul boya varsa, bir boya sökücü veya ısı tabancası kullanarak çıkarmanız gerekecektir . Metale zarar verebileceğinden eski boyayı çıkarırken aşındırıcı bir malzeme kullanmamak önemlidir. Kapıyı çerçeveden çıkardıysanız, boya sökücü duman çıkardığı için bu adımı iyi havalandırılan bir alanda yaptığınızdan emin olun. Kapı takılıysa, odayı olabildiğince iyi havalandırın ve akciğer ve göz koruması kullanın.

Adım 4: Kapıyı zımparalayın

Eski boyayı çıkardıktan sonra veya kapınız zaten boyasızsa, bir sonraki adım, astarın ve boyanın yüzeye yapışmasını sağlamak için zımparalamaktır. İnce zımpara yavaşça ve hafifçe toz maskesi ve koruyucu gözlük, kum kapı giyerek –  400 zımpara kağıdı olduğu idealdir .

Zımparalamadan kalan tozu temizlemek için yüzeyi nemli bir bezle hızlıca sildiğinizden emin olun.

Adım 5: Astarlama

Yüksek kaliteli bir astar seçmek kapınızı koruyacak ve dayanıklı bir bariyer oluşturacaktır. Seçtiğiniz astar, kapınızda kullanmayı planladığınız boyaya bağlı olacaktır. Lateks veya yağ bazlı boya kullanacaksanız , bu çok yüzeyli astar gayet iyi çalışacaktır.

Astarı uygulamak için ana bölümler için bir rulo ve paneller ve köşeler için köşeli bir kanat fırçası kullanmanız gerekecektir . Kullandığınız astara bağlı olarak, ortalama bir ila üç saat arasında kuruması biraz zaman alacaktır. Üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olun ve gerekirse ikinci bir kat uygulayın.

Bir sonraki adıma geçmeden önce astarınızın tamamen kuru olduğundan emin olun.

Adım 6: Boyanızı uygulayın

Rulonuzu kullanarak kapının düz bölgelerine bir kat dış cephe boyası uygulayın ve panelli alanlarda veya köşelerde köşeli kanat fırçanızı kullanın. Dış mekan saten veya yarı parlak boya gibi dış mekan kullanımı için tasarlanmış bir boya kullanın .

Kalıcı bir bitiş sağlamak için en az iki kat uygulamak en iyisidir. Bir kat daha eklemeden önce her katın tamamen kuru olduğundan emin olun. Üreticinin talimatları, muhtemelen kaç kata ihtiyacınız olacağını ve her katın ne kadar süre kuruması gerektiğini size söyleyecektir.

Kapının her iki tarafını da boya yapıyorsanız, her seferinde bir tarafta çalışın, çünkü ıslak boya başka bir yüzeyle çok hızlı temas ederse zarar görebilir. Boyamayı bitirdikten sonra kapınızı tamamen kurumaya bırakın – en az 12 saat.

7. Adım: Donanımı değiştirin ve kapıyı yeniden asın

Boya tamamen kuruduktan sonra, tüm bantları dikkatlice çıkarın ve donanımı kapınıza tekrar takın. Kapınızı çıkardıysanız, son adım yeniden asmaktır.

Metal bir kapıyı boyamak için ihtiyaç duyacağınız ürünler ve araçlar
 • Boyacı bandı : Bant kullanmak, kapının boyanmasını istemediğiniz kısımlarını korumanın yanı sıra keskin, temiz bir çizgi ve profesyonel görünümlü bir boya işi elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Yağ Çözücü : Bu, kapınızdaki yağ veya yağ lekelerini giderir.
 • Boya sökücü : Profesyonel bir yüzey elde etmek için metalden boya, vernik, cila ve epoksiyi etkili bir şekilde çıkarır.
 • Zımpara kağıdı : Saten pürüzsüzlüğü ve iyi astar aderansı elde etmek için idealdir.
 • Çok yüzeyli astar : Astar, daha uzun ömürlü bir yüzey için boyanın yüzeylere daha iyi yapışmasını sağlar.
 • Boya rulosu : Metal kapı boyasının geniş alanlara uygulanmasında etkilidir.
 • Açılı kanat fırçası : Açılı bir fırça, köşeleri, panelleri ve eğimli kenarları hassas bir şekilde boyamanıza olanak tanır.
 • Dış saten boya : Akrilik saten kaplama, yüksek kaliteli ve uzun ömürlü bir kaplama sağlamak için çizilmelere ve aşınma izlerine karşı dayanıklıdır.
 • Yarı parlak boya : Bu yağ bazlı formül, kapınızın paslanmasını da önleyen dayanıklı bir koruyucu kaplama sağlar.
Metal bir kapıyı boyamak için bir profesyonel ne zaman çağrılır

Metal bir kapıyı kendiniz boyamaktan hala emin değilseniz, bir profesyoneli aramak akıllıca olacaktır. Yukarıda listelenen ürünler evde güvenle kullanılabilir, ancak pahalı olabilir ve çok sabır ve sağlam bir el gerektirir. 

Metal kapınız kurşun bazlı bir boya tabakasına sahipse, yardım için bir profesyonel çağırmanız önemle tavsiye edilir. Kurşun bazlı boyanın çıkarılması ve kurşun kontaminasyonunun önlenmesi dikkatli bir şekilde kontrol edilen bir ortamda yapılmalıdır.

Bir profesyonel kullanmanın bir maliyeti olacaktır, bu nedenle bütçenize uygun olup olmadığını belirlediğinizden emin olun. Resim konusunda deneyimsizseniz, büyük olasılıkla bir profesyonelle ve kendiniz yapmaktan çok daha hızlı bir zaman diliminde daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Metal bir kapı boyayabilir misin?
Evet. Doğru alet ve ürünlerle evde yapabileceğiniz bir iş bu. Kapıyı çerçevesinden çıkarmanız, herhangi bir donanımı çıkarmanız veya bantlamanız ve ardından kapıyı zımparalamanız, astarlamanız ve boyamanız gerekir. Doğru araçlarla nispeten basit bir iş olabilir.

Metal bir kapıda boya katları arasında ne kadar beklemeliyim?
Bu, seçtiğiniz boyaya bağlıdır, ancak genel olarak boyanızın kuruması bir ila üç saat arasında sürebilir . Daha fazla bilgi için boyanızdaki üreticinin talimatlarına bakın. Tamamen kuru olduğundan emin olmak için boyaya hafifçe dokunarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Pas lekelerinden nasıl kurtulurum?
Kapı yapısal olarak hala sağlamsa, pas lekelerini zımparalayabilir ve pas önleyici ile tedavi edebilir ve ardından her zamanki gibi astarlamaya ve boyamaya devam edebilirsiniz. Kapıda pas nedeniyle herhangi bir delik veya kırılma varsa, tamamen değiştirmeniz gerekebilir.

Kapımı daha önce boyanmışsa zımparalamam gerekir mi yoksa astarlanması mı gerekiyor?
Boya pul pul veya soyulma değilse, kapıyı zımparalamanıza gerek yoktur. Ancak, yeni boya tabakasının iyi yapıştığından emin olmak için yeniden boyamadan önce astarladığınızdan emin olun.

Kapı boyandıktan sonra boyanın pul pul olmasını sağlayan nedir?
Yüzeyinizi kötü bir şekilde hazırlamak sizi pul pul boya ile bırakacaktır. Boyanızın kapı yüzeyine iyi yapışmasını sağlamak için iyi yapıştığından emin olmanız gerekir. Bunu, herhangi bir gresi, yağı ve kiri temizleyerek, kapıyı zımparalayarak ve ardından boyamadan önce uygun şekilde astarlayarak yaparsınız.

Metal kapı boyamak profesyonellerin işidir. Siz kapınızı berbat hale getirmeden 0216 449 94 01’i hemen arayın. İşi profesyonellere bırakın.

Rate this post

İç Kapı Boyama Hizmeti . Evinizin içindeki kapıları boyamak da büyük bir fark yaratabilir! İç mekan boyama yenilemeleri söz konusu ise kaçırma

Oda Kapısı ve Çelik Kapı BoyamaOda Kapısı ve Çelik Kapı Boyama

Kapılarınızın çizikleri ve donuk görünümü konusunda endişeli misiniz?

Kapıların herhangi bir alanın odak noktası olduğunun farkındayız ve size genel çekiciliği artırmanın uygun maliyetli bir yolunu sunuyoruz.

Kapınızın monoton göründüğünü fark ederseniz, sıra dışı sprey boyama hizmetlerimizle görünümünü yenileyebilirsiniz.

Eksiksiz bir boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmetine, ister ön kapı boyama hizmetine ihtiyacınız olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. Evinizin görünümünü yükseltmek için hizmetimizden yararlanın.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Tüm İç Mekan Boyalı Kapılarda Hızlı ve Etkin Hizmet

Biz uzmanız ve beklentilerinizi karşılayan veya aşan bir sonuç sunmaya çalışıyoruz. Tecrübemiz, işi doğru yapmak için bizi bilgi birikimiyle zenginleştirdi ve kusursuz bir sonuçtan emin olabilirsiniz.

Kapılarınıza mükemmel bir görünüm kazandırmak için en iyi boyayı ve en son tekniği kullanıyoruz. Gereken boyanın  ölçeği ne olursa olsun, işinizin son derece yetkin bir ekip tarafından ele alınacağından emin olabilirsiniz.

Dış kapı boyacılarımız yeteneklidir ve uzman boyama hizmeti ile mekanınızın görünümünü değiştirebilirler. .

İstediğiniz renk ne olursa olsun, sizin için sahip olduğumuz harika seçeneklerden sizi memnun edeceğiz.

Hizmetimizle, sahip olduğunuz seçenekler sınırsızdır. Kapılarınız yorgun veya iyi durumda görünüyorsa, değiştirmek yerine onları restore etmeyi ve yeniden boyamayı düşünebilirsiniz.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Amacımız, kapılarınızın yeniden yeni görünmesini sağlamak ve zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olmaktır.

Bizim Kapı boyama hizmeti  makul fiyatlı ve profesyonel sonuçlara emin her zaman e edilebilir. Sağladığımız üstün kaplama, kapılarınızın her türlü hava koşulunda iyi görünmesini sağlar. Eski kapılarınıza yeni bir hayat vermek ister misiniz?

Bugün bizimle 0216 449 94 01‘den  iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Rate this post

Çelik kapı Boyası, Çelik kapı Boyama yorumları, Dış kapı boya renkleri, Paslı çelik kapı Boyama ustası hizmeti, Kapı boyama maliyeti, fiyatı.

Çelik Kapı Boyama Ustası HizmetiÇelik Kapı Boyama Ustası Hizmeti

Genellikle çelik bir kapının boyanması konusunda bazı karışıklıklar vardır. Birçok ev sahibi, önceden astarlanmış çelik kapıların boyanmasıyla ilgili sorunları duymuştur. Bu sorunlardan bazıları kapı veya çerçeve üzerindeki boyanın aşırı soyulması ve pürüzsüz bir yüzeyde fırça darbelerinin gizlenmesinin zorluğudur.

Metal bir kapının boyanmasıyla ilgili sorunların çoğu önlenebilir ve fabrika astarı ve çelik bir kapıyı boyarken gereken uygun adımlar hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Boyanın ömrünü etkileyecek bir diğer faktör de renk ve fırtına kapısının kullanılmasıdır, üreticinin tavsiyelerine uyunuz.

Yalıtımlı çelik giriş kapıları, uzun ömürlü bir satın almadır ve doğru boyanırsa, uzun yıllar boyunca neredeyse hiç bakım gerektirmez.

Çelik Kapı Boyama Genel Prosedürleri

Çelik kapıları boyarken yapılan işin çoğu hazırlıktır. Bu, yeni, boyasız, çelik bir kapı için bile geçerlidir. Çelik kapınızın güzelliği ve uzun ömürlü olması aşağıdaki işlemlere bağlıdır. Bunlar çerçeve ve trim için de geçerlidir.

1) Donanımı Kaldırın ve Hava Sıyırma

Hangi boyama yöntemini kullanırsanız kullanın, çarpma plakaları dahil tüm kilitleme donanımlarını kapı ve çerçeveden çıkarın. Bu öğelerin etrafını fırçalamak zor ve zaman alıcıdır. Kaldırılacak diğer parçalar tekmelikler ve kapı tokmakları olabilir. Çerçeveden ayrılmış bir çelik kapı boyaıyorsanız menteşeleri çıkarın.

Şimdi hava sıyırma işlemini kaldırın. Birçok kapı üreticisi, çıkarılabilir hava sıyırma özelliğine sahiptir. Sadece çerçevedeki bir korudan dışarı çıkar. Yeniden kurulum için nasıl çıktığını hatırlayın ve güvenli bir yerde saklayın.

Hava sıyırma işlemi çıkarılamıyor, zımbalanamıyor veya yerine sabitlenemiyorsa çerçeveyi fırçalarken ve düzeltirken kalkan görevi görmesi için bir alçıpan bıçağı kullanabilirsiniz. Aksi takdirde boyama sırasında koruma için maskeleme bandı uygulayın.

2) Fazla Pencere Camını Kaldırın

Pencereli veya yan ışıklı kapıların, boyamadan önce fazla camların çıkarılması gerekir. Bu kalafatlama malzemesi pencere çerçevesinin altından çıkmış olacaktır; yapışkan bir bileşik veya silikon kalafat olabilir.

Yeni bir tek kenarlı tıraş bıçağı kullanın ve çerçevenin yanındaki camı çizin. Çerçeveyi kesmemeye dikkat edin. Şimdi bıçağı dik ve çerçeveye yakın tutarak fazla camı çıkarın. Camı dikkatlice kazıyarak gevşetin.

Camlar çıkarıldıktan sonra, kalan filmi çıkarmak için alanı bir solvent ile silerek temizleyin. Cam yapışkan ise silikon ve mineral alkollü içecekler için denatüre alkol kullanın.

3) Temizle ve Maskele

Çelik kapı boyanırken temiz bir yüzey önemlidir. Yağlı parmak izlerine ve genel kire özellikle dikkat edin. Herhangi bir hafif temizleyici kullanılabilir, temizledikten sonra iyice durulayın. Diğer bir temizleme yöntemi, çelik kapıyı ve bordaları, denatüre alkolle ıslatılmış temiz bir bezle silmektir. Bu, çoğu yüzey kontaminasyonunu ortadan kaldıracaktır.

Kapı temizlenip kurulandıktan sonra camı ve boyanmayacak diğer eşyaları maskeleyin. Maskeleme miktarı, kullandığınız boyama yöntemine bağlıdır.

4) Ezikleri, Kumu ve Astarı Düzeltin

Çelik Kapı Boyama Ustası Hizmeti Herhangi bir çentiğin düzeltilmesi, tüm çelik kapının zımparalanması ve astarlanması hayati adımlardır. Bu aşamadaki iş miktarı, kapıların durumuna ve kapının yeni mi yoksa daha önce boyanmış mı olduğuna bağlıdır. Çelik kapı boyamak, araba boyamaya benzer. Kapıların cilasının bir araba kadar iyi olması gerekmese de, boyamadan sonra her çentik ve derin çizik vurgulanacaktır.

Çelik Kapı ve Çerçeveyi Onarmak Ezikler ve derin çizikler için oto kaporta dolgusu kullanın . Herhangi bir dolguyu uygulamadan önce, yapışmaya yardımcı olması için hasarlı bölgeyi 80-100 kumlu zımpara kağıdı ile zımparalayın. Kaporta dolgusunu üreticinin talimatlarına göre karıştırın ve hasarlı alanı biraz fazla doldurmaya çalışın.

Dolgunun tamamen kurumasını bekleyin, ardından zımparalamaya başlayın ve çevredeki alanla düzleştirin.

Bir titreşim zımpara ya da hurma zımpara geniş alanlarda kullanılabilir. Küçük onarımlar, sert bir zımpara bloğu ve zımpara kağıdı kullanılarak elle zımparalanabilir.

Fazla dolgunun çoğunu çıkarmak için 100 tane zımpara kağıdı ile başlayın. Çok fazla zımpara yapmamaya dikkat edin. 150 kumlu zımpara kağıdı ile zımparalamaya devam edin, ardından 220 kum veya daha ince zımpara ile bitirin. Ruff kenarları veya derin çizikler olup olmadığını kontrol etmek için onarılan alanı parmaklarınızla hissedin.

Onarımdaki herhangi bir kusuru vurgulamak için az miktarda astar püskürtün, bir aerosol astar harika çalışır. Onarım yüzeyle aynı hizaya gelene ve astarlamadan sonra görünmeyene kadar doldurmaya ve zımparalamaya devam edin.

Çelik Kapı Boyama Ustası Hizmeti Ahşap çerçeveyi onarmak için aynı oto kaporta dolgusu kullanılabilir.

Ahşabın onarımı temelde çelik kapı ile aynıdır. Soyulan boya veya çürümüş ahşap dahil tüm gevşek malzemeleri çıkarın. Yüzeyi pürüzlendirmek için onarımın etrafındaki alanı 80 kumlu zımpara kağıdı ile zımparalayın . 1/2 inç derinliğin üzerindeyse onarımı katmanlar halinde yapın. Çelik kapı ile aynı şekilde kumu bitirin.

Çelik Kapı Boyama Ustası Hizmeti – Bitirme Zımparalama

Çelik bir kapıyı boyarken zımparalama çok önemli bir adımdır. Tüm onarımlar tamamlandıktan sonra, tüm kapının hafifçe zımparalanması gerekecektir. Bunun yeni ve önceden boyanmış çelik kapılarda yapılması gerekiyor. 120-150 kumlu zımpara kağıdı veya orta incelikte zımpara süngeri kullanın.

Derin çiziklere neden olmadan yüzeyi pürüzlendirmek için yeni çelik kapıların zımparalanması gerekir. Fırça izlerini veya boya damlalarını gidermek veya azaltmak için önceden boyanmış kapılar zımparalanabilir. Zımparalamadan sonra tüm kapıyı yapışkan bir bezle silin.

Şimdi çerçeveyi zımparalamak için iyi bir zaman. Yeni astarlanmış çerçeveler orta incelikte zımpara süngeri ile elle zımparalanmalıdır. Önceden boyanmış çerçeveler, iyi durumdaysa elle zımparalanabilir veya gevşek boyayı ve ağır boya kenarlarını çıkarmak için bir avuç içi zımpara ile elektrikli zımparalanabilir.

Çelik kapı Boyası, Çelik kapı Boyama yorumları, Dış kapı boya renkleri, Paslı çelik kapı Boyama ustası hizmeti, Kapı boyama maliyeti, fiyatı.

Çelik kapı Boyası, Çelik kapı Boyama yorumları, Dış kapı boya renkleri, Paslı çelik kapı Boyama ustası hizmeti, Kapı boyama maliyeti, fiyatı.

Bir Çelik Kapının ve Ahşap Çerçevenin

Astarlanması Yeni kapıların boyamadan önce evrensel bir çabuk kuruyan yağ bazlı astar ile astarlanması gerektiği deneyimim oldu . Bu özellikle ahşap çerçeve için geçerlidir.

Daha önce boyanmış kapılar ve çerçeveler, yalnızca son boya türü farklıysa veya önceki cila kötü durumdaysa astarlanmalıdır. Akrilik boyalar, yağ bazlı boyaların üzerine astarlanmadan uygulanmamalıdır. Çerçevedeki tüm ham ahşabı ve açıkta kalan metalleri astarlayın.

Tüm astarlama ihtiyaçlarınız için evrensel bir hızlı kuruyan yağ bazlı astar kullanın. Kapıda bir aerosol astar kullanılabilir, aksi takdirde boyama ile aynı prosedürü kullanın. Son kat boyanın temeli olarak iyi bir astar seçin .

Şimdiye kadar yaptığınız tüm çalışmalara iyi bakmanın şimdi en iyi zamanı. Boyamaya başladıktan sonra hiçbir şeyi düzeltmek imkansız olacak. Çelik bir kapıyı boyamak zaman alıcı olabilir, ancak mümkün olduğunca mükemmel bir hazırlıkla, sonuç alternatifinden çok daha iyi olacaktır.

5) Çelik Kapı ve Yan Işıkların Boyanması

Boya uygulamak, çelik bir kapıyı boyamanın en tatmin edici kısmıdır, minimum bir kat astar ve iki kat son kat planlayın. Fırçalama, yuvarlama veya püskürtme olarak seçebileceğiniz üç uygulama yönteminiz vardır.

 • Çelik Kapıların Fırçalanması – Muhtemelen en az alet yatırımı gerektiren bir çelik kapıyı boyamanın en popüler yolu. Bu yöntemle gerçekten pürüzsüz bir yüzey elde etmek zordur, iyi bir profesyonel boya fırçası kullanırsanız daha kolaydır .
 • Bir Çelik Kapıyı Yuvarlamak – Asgari bir alet yatırımı gerektiren, ustalaşmak için kolay bir yöntem. Doğru boyuttaki silindir çerçevesi ve kısa şekerleme silindiri kapağı ile mükemmel kontrol mümkündür . Finiş, çoğu durumda fırçalamaktan daha iyi, silindir kapağından ince ve eşit bir dokuya sahip olacaktır.
 • Çelik Kapıya Püskürtme – Gerçekten pürüzsüz bir yüzey istiyorsanız, gitmenin tek yolu bir boya püskürtücü kullanmaktır. Bu yöntem, en büyük araç ve zaman yatırımını gerektirir. Ayrıca, bu ekipmanı kullanma konusunda biraz deneyim şarttır.

En iyi bitiş, püskürtmedir; ya bir ile havasız püskürtme tabancasının veya püskürtücü ancak çelik kapı rulo veya fırçalanabilir. Haddeleme, püskürtmeye harika bir alternatiftir ve çok tatmin edici bir sonuç verir.

Öte yandan, fırçalama, pürüzsüz yüzeyde fırça izleri üretmek sorunlu olabilir. Çelik kapıları fırça ile boyamak, yükseltilmiş panelli kapılar için en uygunudur; düz kapılar püskürtülmeli veya yuvarlanmalıdır. Yeteneklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun uygulama yöntemini seçin.

Kapı Çerçevesini ve Yan Lambaları Boyamak

Boya katları arasında kapının kuruması beklenirken çerçeve boyanabilir. Tipik olarak, biri dış kısım ve diğeri iç kısım için olmak üzere iki farklı renk ve tipte boya kullanılır. Bir seferde bir renge konsantre olun.

Kapı boyama için çerçeveden çıkarılmışsa, iç renkle başlayın. Kapı takılıyken iç kısım en zor olanıdır. Aksi takdirde, dış renkle başlayın, böylece kapı daha erken bitmiş görünecektir.

Önce üst kısmı, başlığı boyamaya başlayın ve ardından her seferinde bir taraf aşağı doğru çalışın. Hava sıyırma takılı bırakılmışsa, hava sıyırma işlemini korumak için bir kalkan görevi görmesi için 6 inçlik bir alçıpan bıçağı kullanın. Bıçağı hava sıyırma ve çerçeve arasına sokmanız yeterlidir. Fırçalarken aşağı doğru hareket ettirin. Boya birikmesini önlemek için fırçalarken bıçağı birkaç kez silerek temizleyin.

Kapı menteşeleri ve karşılık levha(lar) maskeleme bandı ile dikkatlice kapatılarak veya kapı boyama için sökülmüşse çıkartılarak korunabilir.

Park lambaları tipik olarak bir fırça ile boyanır ancak uygun maskeleme ile püskürtülebilir. Seçtiğiniz yöntem, istediğiniz nihai sonuca ve bir boya püskürtücüyle olan becerinize bağlıdır.

Çelik Kapı Boyama İpuçları

Çelik bir kapıyı boyamak çoğu ev sahibi için kolay bir proje olsa da, finişin uzun ömürlü olmasını ve daha erken bitirme ihtiyacını büyük ölçüde etkileyebilecek birkaç husus vardır. Düzgün bir şekilde tamamlanırsa, çelik bir kapının boyanması 8-10 yıl boyunca yapılmamalıdır.

 • Seçtiğiniz renk, boyanın ne kadar süreceğini etkiler. Koyu renkler daha çabuk solacaktır. En kötü renk kırmızıdır. Ön kapı dramatik bir ifade için harika bir yer olsa da, koyu veya kırmızı bir rengin çok daha kısa sürede yeniden boyanması gerekecektir.
 • Güneşe maruz kalma da finişin daha hızlı solmasına neden olur. Direkt güneş ışığına maruz kaldığında çelik kapılar oldukça ısınabilir. Doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında, kahverengi bir ipucu olan daha açık renkler daha uzun süre dayanır.
 • Fırtına kapıları bir sera görevi görebilir. Isıyı hapsediyor ve erken boya arızasına neden oluyor. Bu ısıyı havalandırmak için üst fırtına kapısı penceresini açık bırakmayı deneyin.
 • %100 Akrilik boyalar, çelik bir kapı üzerinde kullanıldığında geleneksel yağ bazlı boyaları gerçekleştirecektir . En kaliteli dış cephe akrilik ev boyası güneş ışığının etkilerine karşı daha dayanıklıdır.
 • Kurulumdan önce tekme plakasını küçük bir kalafat boncuğu ile kapatın. Bu bir conta görevi görecek ve tekme plakasının arkasında nemin birikmesini önleyecektir. Nem, boyanın bozulmasına ve çeliğin paslanmasına neden olur.
Rate this post

İç Kapıların Boyanması ve Donanımın Değiştirilmesi. Ahşap iç kapı boyama, metal kapı boyama, demir kapı boyama, kapı boyacı ustası hizmeti.

İç Kapıların Boyanmasıİç Kapıların Boyanması

Bir kapı boyama projesi nasıl kurulur ve yürütülür

Bir evin iç dekorunu güzelleştirmenin birçok yolu vardır. Ancak, bazı ev projeleri çok fazla zaman alır. Ayrıca, genellikle harcayacağımızı düşündüğümüzden daha fazlasını oluşturan birçok kaynağa ihtiyaç duyma eğilimindedirler. İç mekanınıza büyük bir değişiklik sağlamanın kolay ve verimli bir yolu,  iç kapıları boyamaktır . Konu bir alanı dönüştürmek olduğunda basit bir boya renginin yaratabileceği farka şaşıracaksınız.

 

Hazırlık

 

Önce evinizde boyanacak kapıyı seçin. Birine karar verdikten sonra, kapının boyanacak durumda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek  . Kapıda şu anda bir su tabanı kullanılıyorsa, yeni renginizle üzerini boyayabilirsiniz. Kapı üzerine boya astarlandığında, son rengi uygulamadan önce o boya katmanını kaplamak için bir miktar astar satın almanız gerekecektir. 

 

Eski bir kapıyı yeniden boyuyorsanız, atmanız gereken birkaç adım daha vardır. Kapıda geniş çatlaklar veya kusurlar varsa, bunları ahşap dolguyla doldurduğunuzdan emin olun. Doldurulduktan sonra, kapıyı zımparalayın, böylece yüzey pürüzsüz ve kapının geri kalanıyla aynı seviyede olur. 

Kapı 80’lerden daha eskiyse ve üzerinde boya varsa, zımparalamadan veya üzerinde herhangi bir çalışma yapmadan önce bir kurşun test kiti satın almanızı öneririz. 80’lerden önce, evlerin içini ve kapılarını boyamak için kurşun kullanıldı. 

Evlerdeki bu kurşunlu boya insanlar için zehirli hale geldi ve bugün artık boyada kullanılmıyor. Kapınız kurşun için negatif test yaparsa, zımparalayın ve hazırlayın. Olmazsa, profesyonel boyacıları aramanızı ve ilgilenmelerine izin vermenizi öneririz.

 

Tasarım ve Stil

 

Kapınız hazırlandıktan sonra, bir stil  seçip üzerini boyamaya hazırsınız  . Bir stil ve renge karar vermeden önce, kapının nerede olduğunu ve etrafındaki boşluğun ana tasarım yapısını düşünün.

 60-30-10 tasarım kuralını düşünün.

 Bu kural, bir alandaki rengin yüzde 60’ının temel renk, yüzde 30’unun tamamlayıcı veya ikincil renk olması ve yüzde 10’unun odanın vurgusu olması gerektiğini söylüyor.

Kapının etrafındaki boşluğu incelerken, kapının hangi kategoriye en uygun olduğunu görün. Tüm oda ve mobilyalar beyazsa, kapı için beyazdan farklı bir renk seçebilirsiniz.

 

Odanın iyi bir tabanı ve ikincil rengi varsa, kapı oda için iyi bir vurgu olabilir. Ancak, odadaki tek aksan parçası olmasına izin vermeyin. Kapının odadaki her şeyden farklı bir renk olmasına karar verirseniz, boyadıktan sonra aynı renkten birkaç vazo veya havlu eklemeyi düşünün. Bu, odadaki renk dağılımını dengeleyecektir.

 

Kapıyı Boyamak

 

Başlamak için, boyamaya başlamadan önce kapıyı menteşesinden ayırmanızı öneririz. Kapıyı boyamak için kapı kollarını ve kolları çıkarmak, bantlamak ve etraflarını boyamaktan çok daha kolaydır. 

 

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, tüm kapılar aynı şekilde tasarlanmamıştır ve bir kapının boyanma şekli çok önemlidir. Çoğu, aralarında iki uzun dikdörtgen olan dört küçük, kare panele sahiptir. 

Yakından bakarsanız, bu kapıların üst ve alt kısımlarında yatay olarak uzanan olukların, orta kısımların ise dikey olarak hareket ettiğini fark edeceksiniz. 

Bu olukların çalıştığı şekilde fırçalamanızı ve okşamanızı öneririz. Yatay olarak uzanan bölümleri aşağı yukarı boyamaya çalışmak  , kapıda çirkin görünümlü fırça darbeleriyle sonuçlanacaktır.

 Herhangi bir boyama projesinde olduğu gibi, ikinci bir kat boya eklemeden veya diğer tarafı boyamak için çevirmeden önce kapının tamamen kuru olduğundan emin olun. Sonuç, yaşam alanınız için ferahlatıcı bir görünüm sağlayan pürüzsüz, temiz ve göz alıcı bir kapı olmalıdır. 

 

Yardım Etmek İstiyoruz!

 

İç kapıları kendiniz boyamak kadar basit, bazen hala yardıma ihtiyacımız var. Herhangi bir noktada ne yapacağınızdan veya nasıl ilerleyeceğiniz konusunda emin değilseniz, bizi  0216 449 94 01 numaralı telefonumuzdan hemen arayın! Her türlü iç ve dış boya projelerinde uzmanız. 

Müşterilerin hayallerindeki alanları yaratmalarına yardımcı olmak için kapı boyama, renk seçimi, boya hazırlama ve proje yürütmeye yardımcı oluyoruz. 

Rate this post