Doğru duvar boyası rengi seçme kılavuzu

Duvarlarınızdaki boya, odanızın iç dekorunun büyük bir parçasıdır. Duvarlarınız, iç mekanlarınızın açıldığı boş bir tuval görevi görür. 

Duvarlardaki renk odayı ısıtabilir, bir tabloyu çerçeveleyebilir, gözü çizebilir ve dekoru bir araya getirebilir. Doğru boya rengini seçmek, bir odanın görünümünü doğru bir şekilde elde etmenin anahtarıdır.

Duvarlarınız için mükemmel renge ulaşmak için birkaç adımı izleyin.

 

 

Çevrimiçi olarak ve Ev Üçgeni galerisinde bulunan çok sayıda boyaya bakın,  çeşitli odalar için size hitap eden bir renk fikirleri galerisi oluşturmak için boyayı seçin. Bu galeri, bir renk şeması seçmek için boyahaneye gittiğinizde bir ruh hali tahtası, bir referans noktası olarak hizmet edebilir.

Teknolojiyle Karıştırın ve Eşleştirin

Birçok boya üreticisi, çevrimiçi olarak veya bir renk paleti oluşturmak için bir fotoğraf kullanabileceğiniz bir uygulama olarak araçlar sunar; bu, ruh hali panonuzdan bir görüntü veya en sevdiğiniz çiçeğin bir boya olabilir. İstanbul boyacı ustası hizmeti, bir görüntüye dayalı olarak boya çizgilerinden renkler öneren makalesini kaçırmayın.

Eve Örnek Bir Getir

 

Beğendiğiniz renge odaklandıktan sonra boyahaneye gidin ve bir numune alın. Numuneyi büyük bir kağıt tahtası boyamak için kullanın ve bunu rengin amaçlandığı duvara yapıştırın, bu size gün boyunca odanızın ışığında rengin nasıl göründüğüne dair kabaca bir fikir verecektir. Bir boyahanede broşürlere bakarak karar vermek hata olabilir çünkü her ev farklıdır ve bazen bir gölgeyi değiştirmek, yoğunlaştırmak ya da bir gölge çakmak kullanmak her şeyi değiştirebilir.

Nereden Başlamalı

Evinizi boyarken, görsel bir renk çakışmasını önlemek için birbirine bağlanan ve çıkan odalara bakmak iyi bir fikirdir, açık kat planlı bir eviniz varsa bu daha da önemlidir. Eviniz dubleks ise, farklı katlar için net bir şekilde ayrılmış ve ayrıysa çok farklı paletler seçebilirsiniz. Bazen aynı rengin çeşitli tonlarını kullanmak, tüm evin dekorunu bir araya getirmenin harika bir yoludur. Küçük bir koridor, koridor veya banyo, vurgu veya renk patlaması için parlak sarı gibi gerçekten cesur bir renk seçimini denemek için doğru yer olabilir.

Bu adımları takip etmek, iç mekanın hissini tanımlamanıza ve evinizin dekoruna kendi kişisel damganızı getirmenize ve onu benzersiz bir hale getirmenize izin verecek renkleri seçmenize yardımcı olacaktır!  İstanbul’da boyacı ve ev tamirat hizmeti için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası