Çift Açılır Pencere Boyama

Çift açılır pencerelerde üst üste binen kanadı boyamak, boyama gerektiren tüm parçalara verimli bir şekilde ulaşmak için biraz ustaca kayma gerektirir. Minimum yaygara ile güzel görünümlü bir boya işi için, boyama uzmanı Çift Açılır Pencere Boya Ustası tarafından önerilen bu adımları izleyin .

Üst kanadı indirin. Kanadın kilidini açın ve alt kanadı, pencere açıklığının üst kısmına doğru yolun üçte ikisi kadar yukarı itin. Üst kanadı yaklaşık üçte ikisi aşağıya doğru çekin.

Alt kanadın üst kanat (1) ile örtülmeyen rayları ve pervazlarının (varsa) şiltelerini (varsa) ve yüzlerini boyayın. Ayrıca, üst kanadın buluşma rayının altını boyayın.

Bölmelerin kenarlarını kapatmak için camın üzerinde 1/16 inçlik dar bir boya parçası bırakın. Çerçeveleri kaplarken, kanat ve tamponlar arasına giren tüm boyaları silin, böylece boya kuruduğunda kanat sıkışmaz.

Kanat pozisyonlarını değiştirin. Üst kanadı hemen açıklığın yaklaşık üçte ikisini yukarı itin, alt kanadı yaklaşık üçte ikisi aşağıya doğru çekin ve alt kanadı (2) boyamayı bitirin.

Ufak işlerden başlayarak üst kanadın geri kalanını boyayın. Pervazları veya durdurucuları boyamayın.

Devam edin. İçeri girin ve alt kanadın üst rayının içindeki ıslak boyayı silin. Ardından boya kururken kanadı birkaç kez yukarı ve aşağı kaydırın, böylece boya pencerelerin yerine yapışmaz.

Boyanın yanlış yüzeye bulaşmaması için pencereyi tamamen kapatmadan önce en az bir gece bekleyin.

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası