Boyada Mevsimsel Sorular

Kışın dış cephe boyama işlerinin üstesinden gelmeye çalışmanın az ya da çok sorun aradığını söyleyebilirsiniz. Ve haklısın, çünkü boyaların büyük çoğunluğu şu anda dışarıdaki kaçınılmaz pislikle başa çıkmak için tasarlanmadı.

İç mekan boyama ise tam tersine tamamen farklı bir hikaye. İşi stratejik olarak sürdürdüğünüz sürece , iç mekanlarınızı boyamayı düşünmek için şu andan daha iyi bir zaman olamaz .

Anlaşılır bir şekilde, yılın en soğuk ve en karanlık aylarında boya yapmak, denkleme bir takım sorular ve endişeler getiriyor. Öyle ki, çoğu kişi ilkbahara kadar ev tadilatı yapma fikrinden vazgeçiyor.

Bunu aklımızda tutarak, bu yaygın soruların ve endişelerin bir kaçını kapsayan kısa bir SSS oluşturduk. Başka sorularınız varsa veya aşağıdakilerden herhangi biri hakkında açıklama istiyorsanız, mecburiyetsiz bir sohbet için istediğiniz zaman Boya Ustası ekibiyle iletişime geçtiğinizden emin olun:

  1. Kışın boyamak mümkün mü yoksa bundan kaçınmalı mıyız?

Sadece kışın iç mekanda boyamak mümkün olmakla kalmaz, aslında çeşitli nedenlerle tercih edilebilir. İç hava daha kurudur ve boya kürleme sürelerini hızlandırır, evinizin sıcaklığı üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve (muhtemelen) dışarıda yapacak çok fazla şeyiniz yoktur.

Bu nedenle, iç mekan boyama, kış için mükemmel bir hafta sonu projesi olabilir ve sıcak havanın bir kez daha ortaya çıkması için evinizi en iyi duruma getirir.

  1. Kış aylarında resim yapmak için günün en iyi zamanı nedir?

Tam konumunuza, pencerelerinizin baktığı yöne ve o andaki hava durumuna bağlıdır. Bununla birlikte, genel bir kural olarak, kış aylarında iç mekanların sabah 10’dan akşam 3’e kadar boyanması önerilir.

Bunun nedeni, odalarınızın mümkün olduğunca çok doğal ışıkla yıkanma olasılığının daha yüksek olduğu zamandır. Ayrıca ışıkları açtığınızda odalarınızın geceleri nasıl göründüğünü de görmek isteyeceksiniz, ancak gün içinde nasıl göründüklerine odaklanmak daha önemlidir.

  1. Yılın bu zamanı için en iyi işler hangileridir?

Kısa cevap, iç mekanınızı tamamen mahvetmeden nispeten kısa bir sürede halledebileceğiniz herhangi bir iştir. Bu, aşağı yukarı standart iç mekan boyama işlerinin ezici çoğunluğuna kadar uzanır – boyamadan bütünüyle boyama duvarları ve tavanları.

Sadece odadan odaya yaklaşımın kış aylarında gitmenin yolu olduğuna dikkat edin. Dış mekanlarınıza sınırlı erişiminiz olabilir ve boya  yaparken mobilyalarınızı ve eşyalarınızı dışarıda saklamak için herhangi bir izne sahip olmayabilirsiniz. Elinizdeki sınırlı alandan yararlanmanız gerekecek, bu yüzden bir sonrakine geçmeden önce daha küçük alanları ve görevleri birer birer ele alın.

  1. Ne tür bir iç sıcaklık hedeflemeliyim?

Genel bir kural olarak, çoğu boya türü için kullanılabilir sıcaklık aralığı 50 ° C / 10 ° C ila 95 ° C / 35 ° C’dir. Merkezde bir şeyi hedeflemek idealdir.

İç mekanlarınız herhangi bir nedenle özellikle sıcaksa, boyanın daha hızlı kurumasını sağlamak için boyanıza her zaman bir sıcak hava katkı maddesi ekleme seçeneği vardır. Isıtmayı kısmak ve iç mekanınızı biraz soğutmak genellikle çok daha kolay olsa da.

  1. Havalandırma ne kadar önemlidir? 

Bu, boyanızın üreticisinin ambalaj üzerinde karar vermesi ve belirtmesi içindir. Bariz nedenlerden dolayı, iş boyunca sıcaklık ve nem dengesini korumak için yeterli havalandırma ve hava sirkülasyonu sağlamak önemlidir. Bununla birlikte, kullanım sırasında hoş olmayan ve potansiyel olarak zararlı buharlar üreten çok sayıda boya da vardır.

Her zaman üreticinin yönergelerine dikkat edin ve sağduyulu önlemler alın. Alan ne kadar küçükse, yeterli havalandırmanın sağlanması o kadar önemli hale gelir.

  1. Profesyonelleri bu kış işe almalı mıyım?

Son olarak, yeteneklerinize % 100 güvenmiyorsanız (veya işi kendiniz yapacak vaktiniz yoksa) her zaman yardım alma seçeneği vardır. Kışın profesyonel bir boyama müteahhidi tutmak şaşırtıcı derecede avantajlı olabilir – fiyatlar genellikle daha düşüktür ve mevcudiyet yılın sıcak aylarına göre daha yüksektir.

Artı, profesyonel boyacıların işi daha hızlı bitirmesi ve böylelikle kesintiyi en aza indirmesi avantajı vardır. İster devam etmeye hazır olun, ister sadece bu kış iç mekanda makyaj yapmayı düşünün, Boyacı Ustası Hizmetindeki ekip aramanızı yanıtlamak için hazır bekliyor .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası