Boyacı Bandı Ne Zaman Ve Nasıl Çıkarılır Detayları

Evinizde bir oda boyadınız ve boya bandı kullanmak da dahil olmak üzere tüm profesyonel ipuçlarını uyguladınız. Şimdi düz ve güzel çizgiler görmeyi umarak bandı çekip, yeni boyanızın bantla çıktığını keşfedeceksiniz. Bunun sizin başınıza gelmemesi için işte bazı ipuçları.

İlk olarak, bandı uygulamadan önce alanı temizlediğinizden emin olun. Bölgenin çok kuru olduğundan emin olmak da önemlidir. Yüzeyde herhangi bir pürüzlü nokta varsa, bunları düzleştirdiğinizden emin olun. Herhangi bir deliği macunla doldurun, bu banttaki boşlukları önler.

Boyacıların kastettiği söz konusu olduğunda ödediğinizin karşılığını aldığınızı söylemek çok doğrudur. Sonuçları beğenmeyeceğiniz için ucuza almayın. Projeniz için doğru bant türünü seçtiğinizden emin olmanız da önemlidir.

Boya kurumadan bandı çıkardığınızdan emin olmalısınız. Boyanın gerçekten ıslak olmasını istemezsiniz, ancak boya tamamen kurumadan önce soymak istersiniz. Bu, boyanın bantla duvardan çıkma riskini azaltır.

Bazı boyacılar , boya kuruduktan sonra boyanın bandını çıkarmanın en iyisi olduğuna inanıyor . Bununla birlikte, boya hala ıslakken bandın çıkarılması en iyisidir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası