Banyo Tadilatı Hizmetleri

Banyonuzun yenilenmesini istemenizin farklı nedenleri vardır. Sonuç olarak, çoğu ev sahibi üç ana nedenden dolayı banyoyu yeniden şekillendirmeye giderdi.

 • Konfor ve güvenliği artırmak
 • Estetiği geliştirmek
 • Bir evin yeniden satış değerini artırmak

Ancak bu projeyi yapmak parkta bir yürüyüş değil. Banyonuzu yeniden şekillendirmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var ve bütçe, üstesinden gelinmesi en zor kısımlardan biridir. Daha ileri gitmeden önce, her zaman kendinize sorun, “yeniden biçimlendirmenin temel amacı nedir?”.

Dikkate almanız gereken ikinci şey, profesyonel bir tasarımcının gerekliliğidir. Tipik olarak, çoğu ev sahibi onları işe alır, ancak ücretlerden tasarruf etmek için bazı görevleri yerine getireceklerdir.

Banyo tadilatı hakkında daha iyi rehberlik için, bu makalenin son bölümüne kadar okumaya devam edin.

ORTAK BANYO TADİLAT SORULARI
 • 1. Bir banyoyu yeniden şekillendirirken nereden başlamalı?
 • 2. Banyo yenileme ne kadar sürer?
 • 3. Bir banyoyu yeniden yapmanın en ucuz yolu nedir?
 • 4. Banyo yenilemeleri evinizin değerini nasıl artırır?
 • 5. Hangi banyo güncellemeleri bir evin satılmasına yardımcı olur?
 • 6. Küçük bir banyo nasıl makyaj yapılır?
 • 7. Bir banyoyu yeniden tasarlamak için müteahhit nasıl bulunur?
 • 8. Bir banyoyu yeniden biçimlendirmenin maliyeti nedir?
Bir banyoyu yeniden şekillendirirken nereden başlamalı?
Küçük, orta veya büyük bir banyo tadilatına giderseniz gidin, yapmanız gereken ilk önemli şey planlama yapmaktır. Bu proje için istediğiniz tasarım ve bütçeyi planlamanız gerekiyor. Ayrıntılı planı tamamladığınızda, işleri aşamalı olarak eyleme geçirebilirsiniz.
banyo-tadilatı
1. Kapsamlı bir plan hazırlayın

İster bir banyonun tadilatı isterse başarmanız gereken başka şeyler olsun, planlama başarısı için kritik bir faktördür. Planınızı oluştururken, banyonuzun tahmini bütçesi ve tasarımı, dikkate alınması gereken en önemli iki değişkendir.

Toplam yaklaşık bütçenizi ve dökümünü belirlediğinizde, tüm projenin tamamlanması için çok fazla harcama şansınız daha düşüktür. Aynı şekilde, yeni banyonuzun tasarımı da büyük olasılıkla proje için beklenen bütçeden etkilenecektir.

Banyo Tasarımında Dikkate Alınması Gereken Faktörler
Renk

Modern banyoların çoğu, dinginliği ve saflığı teşvik etmek için daha açık bir renk tonuna sahiptir. Mevcut banyo düzeninize uyabilecek birçok fikir arasından seçim yapabilirsiniz.

Fikstür

Dikkate almanız gereken tipik armatürlerden bazıları lavabo, musluk, duş başlığı ve küvet içerir. Özellikler yüksek teknoloji özelliklerine sahipse ve makul fiyatlandırılırsa, bu, yeniden satış değerini artırmak için iyi bir varlıktır.

Saklama Bölmeleri

Eğer sizin banyo alanı artan maliyetli olacaktır, en iyi alternatif çözüm kendi akıllı depolama bölmeleri artmaktadır. İstiflenebilir cam / akrilik kavanozlar, ipli kovalar, uzun köşe dolaplar ve daha fazlası gibi birçok seçenek vardır.

Bu akıllı depolama fikirleri, genel yeniden satış değerini artırabilecek hem işlevsellik hem de estetik sağlar.

Sıhhi Tesisat ve Kablolama

Banyo alanınızın kesintisiz ve şık görünmesini istiyorsanız, güvenlik ve bakımdan ödün vermeden bu boruları ve elektrik kablolarını gizlemekte iyi olmanız gerekir.

2. Banyo tadilat hizmetine ihtiyacınız var mı?

İstanbul  banyo tadilatcısını işe almak, tadilat projeniz için en iyi sonuçları alma şansını artıracaktır. Neden? Çünkü profesyonel banyo tadilatınız için gerekli olan doğru ve güvenilir hizmeti sağlayacak becerilere, deneyime ve profesyonel teknisyenlere sahibiz.

Bununla birlikte, ücretlerden tasarruf etmeniz için, yeniden modelleme projesindeki bazı görevleri yine de yapabilirsiniz. Tipik olarak, tasarım ücretleri toplam bütçenin% 4 ila% 7’sini oluştururken, kurulum maliyeti yaklaşık% 20’dir.

3. Projedeki Rolünüz İçin İhtiyaç Duyacağınız Araçları Hazırlayın
İstanbul banyo tadilatçılarınızdan ücretlerden tasarruf etmeniz için, yenileme için bazı görevleri yapın. Sıralı olarak, görevleri yapmak için bu araçlardan ve malzemelerden bazılarını hazırlayabilirsiniz.
 • Eldivenler
 • Gözlük
 • Mezura
 • Boyama tabancası
 • Tek kullanımlık yüz maskeleri
 • Silikon dolgu macunu
 • Çekiç
 • Elektrikli el matkabı
 • Keski
 • Tornavida
 • İngiliz anahtarı
 • Islak / kuru vakum
 • Yörüngeli zımpara

4. Banyo Yıkımı

İnşaat aşamasında, öncelikle değiştirilmesi gereken armatürleri ve alçıpanı yıkmanız gerekir. Bu, herhangi bir profesyonel banyo tadilat projesi için mevcuttur. İşte banyonuzun içini boşaltmak için bazı ipuçları.
  • Atık sıvılarının dökülmesini önlemek için önce tuvaleti boşaltın
  • Küvetinizi çıkarmadan önce üzerini örtün. Ardından, kiremitleri saplamalarından çıkarın. Mevcut sıhhi tesisat işlerini bozmamaya dikkat edin, böylece yeni küveti kolayca yeniden bağlayabilirsiniz.
 • Pistonlu testere kullanarak duvar yalıtımınızı güvenle kaldırın. Bu iş için asla çekiç kullanmayın. Bu görev için gözlüklerinizi, yüz maskenizi ve eldivenlerinizi takın.
  • Tuvaletinizin içinde değiştirilmesi gereken diğer şeyleri çıkarın. Bunlar makyaj dolapları, aynalar, banyo yer karoları ve diğerlerini içerebilir.
 • Süpürgelikleri de çıkarabilir, böylece hasar görmez ve daha sonra tekrar takabilirsiniz.
5. Yepyeni Küvet veya Duş Montajı

Yıkım işlerinizi tamamladıktan sonra artık yeni küvet veya duş başlığınızı takabilirsiniz. Küvetinizi duşa dönüştürmeyi planlıyorsanız, duşakabin modeli yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu, özellikle engelli kişiler için kolay erişim sağlar. Aynı şekilde, yerden tasarruf sağlayan özellikleri ile şık ve modern bir görünüme sahiptir.

Farklı Montaj Türleri Küvet
Oyuk

Bu tipin teknesi üç duvar arasına yerleştirilmiştir ve dördüncü tarafı açık alan görevi görür. Dördüncü taraf, pürüzsüz bir yüzeye sahip tek taraf olacaktır. Bu tarz için bir musluk ve duş başlığı da takabilirsiniz.

Köşe Küvetler

Küçük bir banyo alanınız olduğunda bu sizin en iyi seçiminizdir. Üç tarafı vardır ve banyonuzun köşesine monte edilmiştir. Yanlarından ikisi duvar boyunca monte edilir ve üçüncü tarafı açık bırakır. Benzer şekilde, yalnızca bir taraf pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve kullanıcıya açılır.

Bağımsız

Bu köşe küvetlerin tam tersidir çünkü geniş bir banyo alanı için idealdir. Ayaklı bir küvete veya küvetin tüm ağırlığını güçlü bir şekilde destekleyen bir tabana sahip olabilirsiniz. Bu tarz, herhangi bir modern banyo tasarımı için daha fazla şıklık sağlar.

Gömme Lavabo

Bu tarz bir gömme küvete paraleldir, ancak güverteyi çevreleyen kenarın altına yerleştirilir. Küvetin kendisi banyo zemini tarafından desteklenmektedir. Çevreleyen , kesintisiz ve kendiliğinden bir tasarım akışı oluşturmak için genellikle banyo zemininin tasarımıyla eşleşir.

Bırakma

Bu, alttan montajlı bir küvete benzer, ancak kenarı yüzeye monte edilmiştir. Küvetin toplam ağırlığı, ağırlığın zemine eşit olarak dağıtıldığı alt montajdan farklı olarak, kenarı tarafından çok daha fazla desteklenir.

Duş Türleri

Banyo tadilat hizmetiniz için, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda duş çeşidi bulunmaktadır . Nihai karar, büyük ölçüde yenileme projenizin tasarımına ve finansmanına bağlı olacaktır.

Dijital Duş

Bu, kurulum için oldukça modern ve pahalıdır, ancak banyonuzun yeniden yapılandırılması için daha iyi rahatlık ve estetik sağlar. Duş alanından 10 metre uzaklıkta bir kontrol paneline sahiptir. Duş alanına girmeden önce suyun sıcaklığını ve akışını girmeniz yeterlidir.

Eko Duşlar

Bu modern duş, akış hızını tasarruf ve enerji tasarrufu için kolayca ayarlayabilen akıllı özelliklere sahiptir. Bu tip aynı zamanda hem bataryalı hem de elektrikli duşlar için mevcut olabilir.

Mikser Duş

Bu tip, duş başlığından aşağı inmeden önce sıcak ve soğuk su karışımına izin verir. Bu tip bir duş sistemi için evinizde büyük bir sıcak su deposu bulundurmanız gerekir.

Elektrikli Duş

Bunun için büyük bir kazan tankına ihtiyacınız yok. Kaynağından kolayca soğuk su pompalar ve ısıtma elemanından geçerken yavaşça ısıtır. Bununla, her seferinde sıcak bir banyo yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Termostatik

Bu, çok soğuk su nedeniyle donmayı önleyerek tam bir gönül rahatlığı sağlar. Tek yapmanız gereken su sıcaklığını ayarlamaktır ve karıştırıcı, istenen sıcaklığı elde etmek için sıcak ve soğuk suyu kolayca karıştıracaktır.

banyo tadilat uzmanı

6. Banyo Armatürlerini Yükseltme

Banyo armatürleriniz için iki ana seçeneğiniz var, ya geri dönüştürebilir ve tamir edebilir ya da yükseltme için yeni bir tane satın alabilirsiniz. Banyo yenilemesi geldiğinde, yükseltebileceğiniz ana armatürler arasında lavabo, duş başlığı, küvet ve musluk bulunur.

Duş armatürleri
Genel olarak, piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz dört tip duş başlığı vardır. Bu duş başlığı stilleri arasında yağmur duş başlığı, el tipi, vücut spreyleri ve duvara montaj stili bulunur.
Yağmur duş başlığı

Bu, rahatlatıcı banyonuzu alırken size bir şelalenin doğa hissini verir.

Vücut püskürtücü

Bu tarz duşunuza monte edilebilir ve vücudunuzda ve başınızda masaj hissi verir. Ayrıca banyo yaparken sis benzeri bir ortam oluşturur.

Elde taşınır

Bu, pratikliği ve işlevselliği nedeniyle çoğu evde tipik olarak görülür.

Duvara montaj

Bu, çoğu evde standart duş başlığı tarzıdır. Çoğu zaman, bununla benzersiz bir şey yoktur, ancak diğer stillere kıyasla uygun bir fiyat sunarsa.

Lavabo Armatürleri

Banyo lavaboları, tuvalette tazelenme süreniz için büyük bir amaca hizmet eder. Doğru tasarımla, makyaj tezgahınızla iyi bir şekilde tamamlayabilir ve banyonuzun yeniden şekillenmesinde odak noktası olabilir.

Emaye dökme demir, vitrifiye, cam, akrilik, taş, ahşap gibi banyo lavabolarında kullanılan farklı malzemeler bulunmaktadır. Banyonuzun estetiğini büyük ölçüde artırabilecek çeşitli şekiller, renkler ve stiller arasından seçim yapabilirsiniz.

Gemi lavabolar

Makyaj tezgahınız pudra ve makyaj için olduğunda bu tarz idealdir. Bununla birlikte, standart alttan montajlı lavaboya kıyasla daha sığ olduğu için bu, tam boyutlu bir banyo için daha az pratik hale gelir.

Gömme lavaboları

Bu, standart ve büyük boyutlu banyo alanı için tipik seçimdir. Makyaj tezgahınızda iyi bir odak noktası olmak için yeterli derinliğe ve güzelliğe sahiptir. Kullanımı basit bir musluk ile en iyi şekilde eşleşir.

Ayaklı lavabolar

Ayaklı bir lavabo, banyo zemininden aşağıya doğru uzanan uzun ve ince bir gövdeye sahip bir lavabo çanağına sahiptir. Bu tarz, küçük banyo alanı için tam bir yer tasarrufu sağlar. Kasesi dikdörtgen, oval veya dikdörtgen şeklinde olabilir.

Konsol

Bu stilde, lavabo çanağını üstte destekleyen ayak çerçeveleri vardır. Ayaklar arasındaki boşluk raflar, sepetler ve havlu çubukları yerleştirmek için kullanılabilir.

Musluk Armatürleri
Yükseltme için kurabileceğiniz farklı kaplama ve renklere sahip çeşitli armatür stilleri vardır. Seçim yaparken, banyonuzun renk tonuyla pratikliği, işlevselliği ve tasarım uyumluluğunu göz önünde bulundurmanız gerekir.
Köprü

Bu, size modern teknolojinin bir dokunuşuyla o klasik görünümü verir. Üç delik yerine, makyaj tezgahınızda sadece iki deliğe ihtiyaç duyar. Tasarımlarının çoğu zaten paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Tek kulplu

Bu aynı zamanda tek kollu musluk olarak da adlandırılır, burada su sıcaklığı ve akış hızı tek bir kolla kontrol edilir.

Yayılmış uyum

Bu stilde ağzı ve kolları birbirinden uzakta, yaklaşık 10 inç mesafede bulunur. Bu, makyaj tezgahınızın sıhhi tesisat sistemi karmaşık ve sıkı olduğunda idealdir.

Duvara montaj

Bu modern tarz, makyaj tezgahınızda o temiz ve kusursuz görünümü sağlar. Musluğu lavabo tezgahınıza monte etmek yerine duvara delikler açılarak musluk oraya monte edilir.

7. Yeni Banyo Katı

Banyo armatürleri, küvet ve duşla işiniz bittiğinde, göz önünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey banyo zeminlerinizi yenilemektir. En iyi banyo zemin malzemesini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç şey vardır. Bu faktörler görünüm, suya dayanıklılık ve dayanıklılığı içerir.

İşte banyo zemini tadilatınızı renklendirebilecek bazı fikirler

Halı karoları

Banyo alanınızda ekstra sıcaklık sağlar. Islandığında endişelenmenize gerek yok, karoları kolayca çıkarabilir ve kurumasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde yaşam alanınıza benzer rahatlık hissi sağlar.

Laminat

Taşların ve parkenin doğal güzelliğini taklit ederken neme karşı iyi direnç sağlar. Aynı şekilde diğer banyo zemin malzemelerine göre ekonomiktir.

Linolyum

Klasik veya çağdaş banyo tadilatınıza uyabilecek çok çeşitli renkler ve tasarımlar sunar. İyi bir dayanıklılık faktörü ile vinile iyi bir alternatif olarak hizmet eder.

Vinil karolar

Düşük temizlik ve bakım sağlar. Birkaç vinil karo, banyo estetiğini artırmak için harika olan doğal taş ve parkenin güzelliğini taklit eder. Üstelik banyo zeminleriniz için uygun fiyatlı bir malzemedir.

Doğal Taş Fayans

Bu doğal taş karolar granit, kireç taşı, arduvaz, mermer ve travertenden yapılabilir. Doğal damarı ve deseni, banyo alanınızda zamansız bir şıklık sağlar. En büyük dezavantajı fiyattır.

Porselen karolar

Bu taş iyi leke önleyici özelliklere sahiptir ve piyasada uygun fiyatlıdır. Dayanıklıdır ve ısıya karşı direnci iyidir. Porselen karolar, banyo alanınızda sıcaklığı artırır.

Seramik karolar

Düşük temizlik gereksinimleri sağlarken doğal taşların zarafetini taklit eder. Banyo zemininiz için bu malzemeden seçebileceğiniz çok sayıda tasarım ve boyut vardır. Kaymayı önlemek için pürüzlü bir doku elde etmenizi öneririz.

8. Yükseltilmiş Alçıpanı kurun ve boyayın

Eski alçıpanı aldıktan sonra, yeni yedek parçaları asın ve canlı renklerle boyayın. Alçıpanın renginin de banyonuzun zemini ile aynı olması en iyisidir. Aynı şekilde, tüm alçıpan levhaların sıkıca çakıldığından emin olun.

Küvetiniz veya duş duvarınız için daha iyi dayanıklılık için alçıpan yerine çimento levha kullanabilirsiniz. Çimento levhanızı su sızdırmazlık kaplamalarıyla kaplayarak su geçirmezlik yeteneklerini artırabilirsiniz.

0216 449 94 01 numaralı telefondan banyo tadilat ustalarımızla hemen iletişime geçin.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası