Alçıpan Duvar Boyama

Evinizin iç alçıpan duvarlar monte edildikten sonra, inşaat projeniz, sadece gerekli son dokunuşla – boyama ile gerçekten şekillenmeye başlıyor.

Yeni alçı levha boyamak için İstanbul Standartlarının ne olduğunu önceki blog gönderimizde ele aldık ve tüm bunları dikkate alarak, yeni oturanların taşınması ve onlar için yarattığınız alanı kişiselleştirmesi için işi tamamlamaya hazırsınız. .

İşin ilk adımı, alçı levha yüzeyinin, boyanın dayanıklılığını ve olabildiğince çok kusurdan arındırılmış olmasını sağlamak için uygun şekilde hazırlandığından emin olmaktır.

Alçı levhanın kağıt yüzeyinde sürtünmeyi en aza indirmek için, derzler, köşeler, sabitleyiciler ve korniş montajı pürüzsüz ve düzgün bir şekilde zımparalanmalıdır.

Alçı levha montajından sonra boyama ne kadar erken yapılırsa o kadar iyidir.

İlk katı uygulamadan önce derzlerin kuru olduğundan emin olmak önemli olsa da, işlenmemiş alçı levha duvarın çok uzun süre bırakılması derzlerin nemi yeniden emmesine ve bu da pürüzlü yüzeylere veya çatlamalara neden olabilir.

Yüzey hazırlandıktan ve tozsuz hale geldikten sonra, son kat astarı uygulamaya hazırsınız. Bu, en iyi kalitede boyalı yüzey için önemli bir adımdır.

Alçı levha duvarlara fırça, rulo ve sprey ile boya uygulamanın genel olarak kabul gören üç yolu vardır.

Profesyonel alçıpan duvar ustası ve zamanında bir sonuç için, fırça uygulamasının kenarları kesmeye devam etmesini öneririz.

Fırça ile boyama, diğer iki yöntemden daha fazla zaman alır ve alt tabakayı eşitleyen ve küçük kusurları kapatan dokulu yüzey sağlamaz.

Mevcut iklimde birçok bina projesindeki zaman kısıtlamaları nedeniyle, duvarları püskürtmek için hızla bir standart haline geliyor.

Bu kabul görmüş bir endüstri uygulaması olmasına ve açıkça daha hızlı bir çözüm sunmasına rağmen, bu yöntemin temel bir unsuru, duvardaki küçük kusurları daha iyi gizleyebilecek dokulu bir yüzey oluşturmak için boya hala ıslak iken her katın geri sarılmasıdır. aynı zamanda alçı levha ile derzler arasında süreklilik sağlar.

Bununla birlikte, sprey boyama diğer yöntemlere göre% 20 daha hızlı olabilirken, öğeleri dolaplar, kapılar ve pencereler gibi aşırı püskürtmeye karşı koruma ihtiyacı, ıslak-ıslak geri dönme ve derzlerin vurgulanması gibi olumsuzluklar ortadan kalkabilir. zamandan tasarruf.

Açık ara en iyi sonuçlar haddeleme ile elde edilir. Boyacı ustası profesyonelleri, kaliteli bir sızdırmazlık astarı uygulayarak ve ardından bir rulo ile istenen renkte iki son kat uygulayarak, doğrudan veya dolaylı olarak projeye katkıda bulunan herkesin işini geliştiren en iyi sonuçları elde edeceklerdir.

Bu, bir yatak odası, oturma alanı, banyo veya mutfak olsun, her tür iç oda için geçerlidir.

Çamaşırhaneler ve banyolar gibi ıslak alan odaları için, temizlikten kaynaklanan yıpranma ve aşınmaya karşı ekstra direnç ve ayrıca küf oluşumuna karşı direnç için yarı parlaktan tam parlaklığa kadar bir boya önerilir.

Bu parlaklık seviyeli boyalar kullanılırsa, alçıpanda Seviye 5 bitirme ihtiyacı ile aynı boyama kuralları geçerlidir.

Benzer şekilde, belirli bir stil elde etmek için koyu boyalarla kaplanması amaçlanan iç tasarımlarda Seviye 5 bitirme gerekir.

Bu perdahın yağsız kaplaması, alçı levhadaki küçük kusurları düzelten ve levha ile derzler arasında daha düzgün bir yüzey sağlayan düzgün bir katman sağlar.

Seçtiğiniz boyama yöntemi ne olursa olsun, hem boya üreticilerinin hem de alçı levha tedarikçilerinin tavsiyelerine uymak, nihai sonuçlar ve hem boya hem de levhaya uygulanan garanti için çok önemlidir.

Alçı levha duvarlarınızı boyamak için daha fazla bilgiye veya ipucuya ihtiyacınız varsa, yerel boya tedarikçiniz veya Profesyonel alçıpan duvar ustası ile 0216 449 94 01‘den iletişime geçin.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası